Terry Goodkind

americká, 1948 - 2020

Nahrávám...

Životopis

Terry Godkind se narodil v roce 1948 ve městě Omaha v Nebrasce, kde také docházel do místní umělecké školy a do církevní katolické školy. Goodkind již za mlada zjistil, že trpí dyslexií, což se stalo zdrojem mnoha frustrací především na střední škole. Později dokonce zanechal vysoké školy a začal pracovat nejdříve jako truhlář, později jako výrobce houslí nebo dokonce jako restaurátor cenných starožitností. Předtím než se Goodkind proslavil jako spisovatel, byl znám jako malíř mnoha obrazů, především divoké přírody a moře.
Svůj první a nejznámější román První čarodějovo pravidlo začal psát až v roce 1993 během doby, kdy vlastníma rukama s manželkou Jeri stavěl jejich dům v Mount Desert Island ve státě Maine. O rok později publikováním právě tohoto románu odstartoval svoji kariéru spisovatele. Kromě domu v Maine si Goodkind a jeho žena Jeri postavili ještě druhý dům v poušti Southwest, kde nyní tráví většinu svého času.
O úspěchu jeho prvotiny Prvního čarodějova pravidla svědčí i tyto čísla: román byl nakladatelstvím vykoupen za šesti násobek běžné ceny, za kterou se debuty fantasy románu vykupovaly -- jeho první náklad na tisk byl 60 000 výtisků namísto obvyklých 3 000 - 5 000 -- jako románový debut se hned stal celosvětovým bestsellerem. Všechny Goodkindovi romány (s výjimkou Prvního čarodějova pravidla a Kamene slz) byly zveřejněny v seznamu bestsellerů New York Times.
Goodkind i jeho knihy jsou silně ovlivněny tvorbou rusko-americké spisovatelky počátku století Ayn Randové, zejména jejím dílem Objektivistická filozofie. I přestože Goodkind uznal zařazení jeho díla do fantasy literatury, je přesvědčen že jeho knihy jsou víc než jen obyčejná fantasy a to právě díky zaměření na filozofická témata a člověka samého. Stále se ale považuje spíše za románového než-li za fantasy spisovatele. Fantasy žánr mu prý jen lépe umožňuje sdílet své myšlenky s čtenářem...

Zdroj životopisu: http://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Goodkind

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019