Doctor Who: Město smrti

Doctor Who: Město smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302550/mid_doctor-who-mesto-smrti-1vf-302550.jpg 5 64 64

Doctor Who Douglase Adamse série

< 2. díl >

Doktor vezme Romanu na prázdniny do Paříže, města, jež má, tak jako dobré víno, vlastní buket. Zvlášť pokud ho navštívíte v archivním ročníku. Tardis je ale zanese do roku 1979 – ročníku stolního vína, ročníku, který zkysnul kvůli prasklinám – ne v jejich sklenkách, ale v samotném předivu času. Pánové času se zapletou do mimozemšťanského spiknutí, ve kterém hrají roli po domácku vyrobené stroje času, krádež Mony Lisy, zmrtvýchvstání obávané rasy Jagarothů i začátek (a dost možná také konec) života na Zemi. Pokud má lidstvo přežít, musí Doktor s Romanou za pomoci britského policisty, který pro ránu nejde daleko, překazit pletichy záhadného hraběte Scarlioniho (všech dvanácti). Inu, takhle vypadá Doktorova obvyklá dovolená...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo
Originální název:

Doctor Who: City of Death , 2015


více info...

Přidat komentář

Majrek
28.08.2021 5 z 5

Adamsův rukopis je téměř nenapodobitelný - jeho nápady a hříčky se slovy a motivy jsou originální, vtipné a možná nepřekonatelné - jemným humorem je protkán celý spletitý příběh - a jak je u Adamse i Gosse charakteristické, žádný detail nelze zcela zanedbat, neboť může být zdrojem nečekaného dějového zvratu a nakonec pozměnit celou pointu. Pro mne je pořád nejlepší "Pirátská planeta", ale "Město smrti" za ní rozhodně o moc nezaostává... Nejméně přiléhavý mi přijde samotný název knihy, ale alespoň tak čtenáři nic dopředu neprozradí... :)

Kessetra
20.04.2020 5 z 5

Doktor je prostě výborná postava. Stále mě baví, stále mě dokáže překvapit. Knížka mě moc bavila, příběh je napínavý i vtipný od začátku do konce. Ano, na začátku je to chvíli zmatené, ale pak už to frčí a vše je jasné.


11zuzik
13.04.2020 5 z 5

Doktor je prostě srdcovka, ať už v seriálu nebo v knize. :) Ale pokud bych to měla zhodnotit objektivně (pokusím se), tak za mě pěkný napínavý příběh a krásné vykreslení Doktora a jeho humoru. Věřím, že i pro čtenáře kteří nejsou (oddaní) fanoušci Doktora a třeba ho ještě vůbec neznají, se bude tento příběh líbit. A třeba mu také propadnou.

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Tento príbeh mám o dosť radšej v tomto knižnom podaní, ako v tom seriálovom

mcleod
16.07.2018 5 z 5

Pohodová a vtipná kniha s napínavým příběhem a výbornou střelenou hlavní postavou Doktora, kterou prostě musí mít rád úplně každý. I když mé hodnocení už asi není příliš objektivní... Od mého přečtení první Shady uplynul rok a deset nových sérií seriálu Doctor Who, k jejichž sledování mě dovedla právě zmíněná první kniha. Tehdy pro mě byl Doktor zcela neznámou postavou, ke které mě přilákalo především jméno Douglase Adamse a kterou jsem si hned na první přečtení oblíbil. Seriál (a hlavně David Tennant) mé nadšení ještě prohloubil, dnes je tedy Doktor mým dobrým a oblíbeným známým. Tato kniha tak pro mě sice nemá kouzlo předešlé, ale přesto se můj pozitivní názor ani v nejmenším nezmírnil. Naopak se mi líbí propracovanost a vtipnost příběhu a větší prostor, který v této knize dostává kouzelná Doktorova společnice na cestách prostorem a časem, která je naprostým ženským ekvivalentem Doktora a kterou prostě musí mít rád úplně každý...

DennyYukiko
08.01.2018 4 z 5

Na začátku jsem byla velmi zmatená a vůbec se mi nelíbilo jak přeskakoval jeden příběh na druhý, a vůbec mi to nedávalo smysl. Na konci první části však do sebe všechno tak skvěle zapadlo což mě příjemně překvapilo a zbytek knihy už jsem si užívala.

MichalHoráček
16.10.2017 3 z 5

Pro mne zbytečně dlouhé :-( Kdyby měla knížka o 100 stran méně, tak bych se asi víc pobavil. Ale stejně budu dál vyhledávat knížky i seriál s Doctorem ;-)

anavi2009
11.08.2017 4 z 5

Nebylo to tak vtipné jako Shada, ale pořád je Douglas Adams a bláznivý Doktor, takže o zábavu bylo postaráno :)

lampernaqui
10.04.2017 4 z 5

Tohle byla lahůdka a pro mě zatím nejlepší kniha s Doktorem, co jsem četl. Bál jsem se, že stejně jako u Shady, půjde zábavnost a kvalita rychle dolů, ale zbytečně. Kdepak, tady byl humor od začátku do konce, když k tomu připočtu zajímavý originální nápad, tak se jedná o hodně dobrou knihu.

RiverSong
07.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako Shada. Musím říct, že Shada a Město smrti jsou mnohem lepší než současně vycházejí díly s jedenáctým nebo dvanáctým Doktorem. Obě mají větší švih, jsou velmi dobře propracované a člověk se u nich musí smát, ať chce nebo ne. Za mě plný počet.

Nejene
24.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha se čtvrtým Doktorem, která me možná nenadchla tak jako Shada, ale stejně jsem si ji od začátku do konce užila.

Jen drobná poznámka: Ve Stopařově průvodci galaxií měl Douglas Adams problémy se čtvrky, v této knize zase s úterky. Jaké další dny asi neměl rád? :D

Štítky knihy

Doctor Who

Autoři knihy

Douglas Adams
britská, 1952 - 2001
James Goss
anglická, 1974