anavi2009 anavi2009 komentáře u knih

Dárce Dárce Lois Lowry

Takže jak to vlastně dopadlo...? Kniha výborná, na to že je pro mládež bych řekla přímo skvělá. Čtení mě bavilo, pronikání do "dokonalého" světa zrovna tak, jen ten konec byl hoooodně otevřený. Jak psala Leenah níž, prostě jsem čekala, že to bude ještě pokračovat a najednou jsem zírala na prázdnou stránku. Ale i vzhledem k dodatku od autorky se mi to celé tak nějak líp uzavřelo. Ještě nad tím budu muset popřemýšlet.

27.06.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Rovnou říkám předem, že autorku mám fakt ráda a četla jsem od ní všechny knihy. A tahle mě hodně bavila. Bohužel s čím mívám často u Liane Moriarty problém - s příliš mnoho postavami, takže mi opravdu trvá, než se naučím kdo je kdo - no tentokrát mi to trvalo půlku knihy. Děj krásně odsýpá a líbí se mi, že tam není žádný konkrétní přeslazený happy end - prostě kniha najednou skončí. Až nečekaně řekla bych. Prostě si čtu, čtu, čtu a najednou Poděkování :) Knize bych vytkla snad jen to, že Záhada Munroových děťátka byla dost dlouho natahovaná. Líbilo se mi, že děj byl vyprávěn více postavami. A musím říct, že postava Rosie se opravdu moc povedla, líbilo se mi hlavně zakončení, krásné. Pokud hledáte pohodové čtení na léto u vody, tohle je jasná volba :)

22.06.2017 5 z 5

Pomsta Pomsta Oscar Balderrama

Seriál jsem neviděla a kniha mě moc nebavila. Děj mi přišel neuspořádaný,neustálé skoky v čase tříštíly děj.. U postav nebyly pořádně popsané emoce ani vnitřní pohnutky,takže mi opravdu připadalo,že koukám na plátno. Knihu jsem nedočetla, ale 3 hvězdy dávám za to,že mě přece jen zajímalo,jak to dopadne. Jen mě to stálé přeskakování tu do minulosti,tu o dva měsíce vpřed rozčiluje. Ale věřím, že fanoušek seriálu si počte.

14.06.2017 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Tak si říkám, že se tu otevírá další krásná příležitost pro Tima Burtona. Je to celé tak fantaskní a krásně vykreslené, že jsem se celou dobu ráda nechala unášet autorcinym světem fantazie. Sice jsem konec tušila,ale opravdu to vůbec neubralo na zážitku a na pocitu z nahlédnutí do světa, kde nic není tak, jak se na první pohled jeví a vy nikdy nevíte, komu věřit (nejraději nikomu, ale když hra je tak pohlcující). Já už se rozhodne těším na další díl.

11.06.2017 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Nebyla jsem si jistá, co od knihy čekat, ale nakonec to dopadlo tak, jak se píše na obálce zezadu - "Už dlouho se mi nestalo, abych přišla z práce a chtěla si přečíst aspoň jednu stránku. A pak další." Nebo tak nějak ;) Přečetla jsem ji za dva dny, není to nic náročného.. Zároveň se mi moc líbil styl, jakým hlavní postavy psaly - poetický, barvitý, nápaditý.. Krásná kniha.

05.06.2017 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Dočteno.. Co na to říct..
*SPOILERY*

To, že umřel Finnick jsem tak nějak přešla, obětoval se pro dobrou věc.. Ale že umře i Prim.. Ve válce jsou oběti, ale tady jich opravdu bylo hodně. Autorka popisovala Katnissiny ztráty a pocity tak barvitě a osobně, že plně chápu, jakou prázdnotu Katniss cítila.. Za konec jsem ráda, není to happy end v pravém slova smyslu, spíš takové nějaké usmíření, protože je z toho zřejmé, že Katniss s Peetou se snaží tak nějak normálně žít, i když jejich svět už nikdy nebude stejný. A prezidentka Coinová? Nepřekvapila. Politika jako každá jiná. Nikdy nevíme, co se doopravdy děje, jen to, jak nám to malují média. A tak to není jen ve světě Kapitolu.

22.05.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tak tenhle díl odsýpal snad ještě víc než ten první.. To jsem nečekala a knihu jsem slupla jak malinu za dva dny. Ještě že už mám doma i třetí díl, abych se do něj hned mohla pustit.. :)

13.05.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím říct, že kniha mě VELMI překvapila. Viděla jsem film a ten byl tak plytký, že jsem po něm ztratila chuť koukat na další díl a i číst knihu.. No byla to chyba..Kniha je vynikající. Chvilkama jsem zapomínala, že se jedná o teenagery, myslím, že postava Katniss je krásně propracovaná a rozhodně nechybí napětí od samého začátku. Jako většinou, s filmem se to opravdu nedá vůbec srovnat. Kniha má spád a tím že příběh vypráví sama Katniss, tak máte pocit, jako byste s ní byli v Aréně. Navíc je tam na pozadí i love story, což mám ráda, když příběh není zaměřený jen na boj o přežití.. Za mě rozhodně 5 hvězd :) Je to ten typ knihy, který vás donutí zůstat vzhůru dlouho do noci a číst a číst a číst..

11.05.2017 5 z 5

Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Douglas Adams

Moje první setkání s Doktorem a musím říct, že jsem se bavila moc :) Občas jsem měla pocit, že čtu Stopařova průvodce a dokonce na něj v textu byly i odkazy. To miluju. Příběh byl svižný, bylo i pár zvratů a Doktor si vždy dokázal vtipně poradit. Musím říct, že na to, že knihu dokončoval, nebo přepisoval, nebo na ní prostě spolupracoval Gareth Roberts ničemu neuškodilo, Adamsův rukopis z toho sálá na sto honů :) Rozhodně moc příjemná oddechovka, která vás s sebou vezme na nečekané výlety plné absurdit, mluvících lodí a policejních budek. Mimochodem Skagrova loď je moje oblíbená postava, kdykoliv se objevila na scéně, bylo postaráno o zábavu, speciálně když jí Doktor upravil obvody :D Za mě super knížka :)

08.05.2017 5 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Dospěla jsem do strany 110 a dál už nemůžu.. Je to trochu depka, takový melancholický styl.. Navíc možná tím, že jsou to 3 krátké, stejné příběhy, postavy mi přijdou ploché a vlastně jsem se toho o nich zatím nic moc nedozvěděla, kromě toho, že Jim rád maluje, Eva je nespokojená na mateřské a má nízké sebevědomí a David je opilecký hulvát.. Ano, to je vše, co jsem si o nich zapamatovala.. Vlastně už ani nechci vědět, jak to skončilo. Nápad měl potenciál, ale myslím, že ho autorka nevyužila.

05.05.2017 1 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

WOW.. Právě jsem dočetla.. Úžasná kniha, úžasný příběh, úžasní hrdinové. Miluju Rimeho a miluju Hirku :)
Musím uznat, že prvních 100-150 stran bylo zdlouhavých a nebavilo mě to. Neorientovala jsem se ve jménech, názvech měst a světů.. Asi i tím, že jména zní opravdu cizokrajně.. Naštěstí jsem vydržela. Příběh potom začal gradovat a asi tak 30 stran před koncem přišlo vyvrcholení, u kterého jsem ani nedýchala. Hltala jsem stránky a byla nedočkavá, jak to bude dál.. Super. A jsem moc zvědavá, co bude následovat v druhém díle.. Moc zvědavá..

30.04.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Možná i tím, že jsem knihu přečetla na jeden zátah, během jednoho dne, mi přišla trochu depkoidní, hlavně příběh jedné ze sester. Ale na druhou stranu takový je někdy život a autorka má skvělou schopnost ho popsat tak, jak je.
Miluju autorčin styl, kdy na začátku načrtne postavy a my postupně rozkrýváme, že to možná nebude úplně tak jak to na povrchu vypadá.
Jen v téhle knize bylo ze začátku těch postav moc, tak jsem se v nich trochu ztrácela (sestry, manželé, bývalé manželky, nevlastní dcera, matka i otec, kterým se říká jménem), nicméně můžu doporučit.

26.01.2017 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Oddechova kniha. Nevěděla jsem co čekat,ale nakonec to bylo vtipné a u některých pasáží jsem se zasmála i nahlas - a toho si cením :)

23.01.2017 4 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Výborné zakončení čtivé trilogie. Ano,bylo to předvídatelné,ale zároveň tak dobře napsané,že jsem přečetla všechny 3 knihy zaráz a vůbec se nenudila. A když jsem teď zjistila,ze existují další díly (po 20ti letech a 1 kniha o sachakanske válce),nezbývá mi než se vydat do knihovny,protože jsem si postavy oblíbila a nechce se mi s nimi loučit..

14.01.2017 5 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Příjemná detektivka, ale nic extra napínavého. Spíš se mi líbilo, že pátrání vedla Mrs. Hudson a občas se tam mihnul Shelrock s Watsonem a jiné známé postavy :) Fajn odpočinkové čtení.

05.12.2016 4 z 5

To je Život! To je Život! Dan Rhodes

Moje první kniha od autora. Musím říct, že mi chvilku trvalo se prokousat začátkem, ale pak už mě to chytlo a byla jsem hrozně zvědavá, jak se absurdní osudy hrdinů budou vyvíjet dál :) Skvělá a zábavná kniha :)

28.11.2016 5 z 5

Život té druhé Život té druhé Adele Parks

Předvídatelná,ale dobře ctiva knížka,pohoda na víkend :)

20.11.2016 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

(SPOILER) Nebylo to úplně špatné, ale čekala jsem asi trochu víc.. Ten konec byl hrozně rychlý a vlastně mi i vadila jistá nedořešenost *POZOR SPOILER* co se týká krále a města. Povedlo se jim setoupit dolů, ale asi jsem čekala nějakou větší bitvu a svržení krále, nebo tak něco..

Navíc mě v knize rušilo i to, že se odehrává mezi lidmi, kteří mezi sebou znakují, ale autorka tam uvede, že někdo něco "řekl s rozčilením v hlase".. To mě vždycky ze čtení vytrhlo.

18.11.2016 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Čtivý příběh dvou Willů Graysonů - milovala jsem postavu Drobka a konec mě dojal. Celkově pohodové čtení :)

31.10.2016 3 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Příjemná oddechovka. Na mě trochu předvídatelná a přeslazená, ale nic co by se nedalo zvládnout. Jen ten pověstný britský humor mi trochu chyběl, chvilku to vypadalo spíš na drama. -pozor - spoiler -
Přijde mi, že autorka už to chtěla mít za sebou a ten konec uspěchala, najednou se to během pár stránek všechno uzavřelo a já si připadala jak na růžovém tobogánu jedoucím do Happyendu.

12.10.2016 3 z 5