Dům na Baker Street

Za každým velkým detektivem stojí velká žena. Bytná Sherlocka Holmese a manželka doktora Watsona se rozhodnou vyjít ze stínu a rozjet své vlastní detektivní pátrání. Z kuchyně na Baker Street číslo 221b se vydávají do temných zákoutí Londýna a zjišťují, že přestože nejsou nejslavnější detektiv všech dob, i ony dokážou vyřešit zapeklitý případ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311044/dum-na-baker-street-za-kazdym-velky-75J-311044.jpg 4.143

Vyšetřování paní Hudson a Mary Watson 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Cosmopolis

The House at Baker Street: A New Sherlock Holmes story, 2016

Kniha Dům na Baker Street

Majdalenka

Kniha prinasi pribeh o nekom, koho vsichni zname ale nic o nem nevime - hospodyni Sherloka Holmese - pani Hudsonova (v knize se doctete i krestni jmeno) a pani Watsonova. Damy se vrhnou do vysetrovani pripadu s (na me) az moc prehnanou najivitou.

RendysStrange

Příjemné čtení, bylo velmi zajimavé číst příběh o Holmesovi z pohledu jeho hospodyně paní Hudsonové. Je to velmi sympatická dáma.
Děj ukazuje, že i ženy jsou dobré "detektivky"

Galadwen

Vzdor množství nepříjemných témat i krve nepůsobí dojmem brutality. Příjemná a čtivá oddechovka, dostala jsem, co jsem čekala.

Ulala

Viktoriánská doba nepřála ženám samostatně myslícím a projevujícím se veřejně. Proto je tento námět tak neotřelý. Autorka skvěle uchopila své hlavní postavy, dvě, respektive tři ženy, které se vyskytují blízko geniálního detektiva a jeho přítele a jejich snahu pomoct těm, které Holmes odmítl. Popis situací, osob, vztahů tvoří skvělý náhled do viktoriánské ho Londýna a také trochu jiný pohled na "domácnost" Sherloka Holmese. Skvělá oddechovka a určitě jsem ji zařadila do knih u kterých pečlivě sleduji vydání dalšího dílu.

medvedice3
27.12.2018

Příjemné čtení pro zimní večery.

michaela2338
22.07.2018

Příjemné čtení, psáno s lehkostí. Dovedu si představit, že by z toho mohla být série.

SBH
27.04.2018

Tato kniha ve mně nevzbudila vůbec žádné emoce. Když o ní uvažuju, napadá mě jedno slovo - užvaněná. Paní Hudsonová byla sympatická, Mary taktéž, případ stylový, dokonce na mě vybaflo překvapení, když jsem čekala jednu typickou holmesovskou situaci, a ona nenastala. Ale věčné úvahy na téma promarněného života a touhy po dobrodružství způsobovaly, že jsem knihu odkládala častěji, než by bylo na detektivku zdrávo. Ovšem závěrečné finále bylo naprosto nepravděpodobné a, proč to neříct na rovinu, prostě užvaněné.

Modrina
03.08.2017

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá, ale zároveň jsem se trochu bála. Může se k fenoménu Sira Doyle vůbec přidat byť jen myšlenka, natož příběh? Může. :) Dámy mě hodně zaujaly a doufám, že autorka už píše další příběh. :)

Sherlock Holmes

Autor knihy