Pád

Jack Taylor odjakživa potřeboval k životu dobrodružství a adrenalin. Pro vládu testoval výzbroj a výstroj v nejrůznějších drsných prostředích, od vyprahlých pouští přes hlubiny oceánů po ledové vrcholky hor. Až mu byla i samotná Země malá… Dalším krokem v Jackově slibné kariéře je zvlášť extrémní kousek – na vlastní kůži vyzkouší možnost strategických výsadků z kosmu. A nejde o „pouhý“ skok ze stratosféry, jaký absolvoval Felix Baumgartner nebo Joseph Kittinger. Jack se chystá vrhnout se do prázdna až z nesmlouvavé žhavé termosféry, překonat rychlost zvuku a čelit řadě předvídatelných nebezpečí: vzplanutí v atmosféře, selhání výstroje či vlastního organismu. Jenže na to, co ho čeká dole na Zemi, ho žádný výcvik nepřipravil!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274482/pad-bBO-274482.jpg 3.3103
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno, Baronet

The Fall, 2015

Kniha Pád

30.08.2019

Námět mě oslovil, obálka knihy nadchla. Ale psaní již nikoliv. Tři slova: Zdlouhavé, náročné, zdlouhavostí.

jirka7232
19.12.2018

Tohle bylo spíš slabší. Dalo se to číst, ale některé věci se tam dost opakovaly a časem už lezly na nervy (například to, že hlavní postava je prostě super hrdina ze SEAL ugh). Je to škoda, protože námět je zajímavy, jen to není tak dobře napsané (nebo přeložené?).
Hele Jacku, ty jsi tak trochu Mec Gyver.

pismeno
15.08.2018

Tvorbu skafandru podomácku bych odpustil, to bylo docela vtipné ... a koneckonců sháněl k tomu pod rukou komponenty ... ze skafandrů ruských. Budiž. Jinak ale scifi linka byla spíchnutá docela horkou jehlou, fyzikální podstatu událostí raději neřešme.

Asi nejzásadnější rušivý moment pro mě byl, že v průběhu psaní autor evidentně měnil koncept pádu ... skafandr měl hlavní konstrukční prvky pro let nohama napřed, ale nakonec autor zvolil let hlavou napřed (chudák hrdina ... negativní přetížení několik G by asi nezvládl). Akční linka je taková komiksově superhrdinně nadneseně vydařená, jak už tu psáno bylo víckrát. Díky tomu jako rekreační relax čtení za to asi stojí.

trudoš
24.11.2017

Jednoduché akční béčko, které pracuje s tématem paralelních světů, naneštěstí nijak zásadně originálně, až prakticky vůbec. Hlavní premisa příběhu spočívá v motivu vojáka za nepřátelskou linii, ve světě, který je jako ten jeho, ale zároveň jiný. Všichni mu jdou po krku a on se kromě záchrany sebe sama snaží zachránit i svou vlast, protože paralelní zlouni chystají podrazáckou invazi.
Kladem románu je gradace, která šlape jako dobře promazaný kulomet. Od první stránky nasadí Rogelio Pineiro svižné tempo a v průběhu vyprávění se neohlíží ani na logiku jednání, ani na technické detaily. Vše je podřízeno spádu, aby se čtenář ani na minutku nenudil. Slabinou pro mě ovšem byl prvoplánový hrdina, ten nejchytřejší, nekrásnější, nejsilnější a nejšlechetnější voják, kterého jen americká armáda našla. Blé.
Takže ano, jako adrenalinová střílečka perfektní, čekáte-li méně fantastiky a více akce. Jen ten sladký konec si autor mohl odpustit, působí to, jako kdyby příliš často sledoval Poštu pro tebe.

Jack Bauer
02.04.2017

Výborný sci-fi thriller vyprávěný ve dvou rovinách, který nenudí ani chvilku.

potok
17.03.2017

Skvělý nápad. Zajímavý začátek postupně střídá až přespřílišná akčnost.

rm
06.12.2016

Mno, mě se to líbilo :-)
To rozdvojené vyprávění ve dvou rovinách bylo zajímavé. Popisy bojů a a "vědecký" pohled byl fajn. Místy trochu drsnější. Marťana jsem jen viděl (to je asi plus;-), takže nesrovnávám - je to jiné, ale taky dobré. A to jak někteří kroutí hlavou nad podomácku vyrobenou kombinézou - proč? I ve skutečném světě jsou šikovní lidé, kteří dovedou vyrobit super věci a to profesionálně.

ThomasRuhe
24.11.2016

Kniha má výborný nástup, jelikož hned od začátku se jde na věc, a je to bohužel taky nejlepší část příběhu. Protože jakmile se začne rozkrývat co se vlastně stalo, spadne napětí jako Jack Taylor z nebe. Zbytek je pak plný akce, až trochu přehnané. Ano, Jack Taylor je sice bývalý příslušník SEAL, ale tady je z něho skoro superman. Takže nakonec jen průměr.