anavi2009 anavi2009 komentáře u knih

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

První půlka mě bavila moc. Pamatovala jsem si ji z dětství, takže možná i proto, jen jazyk mi připadal trochu těžkopádnější. Nicméně jsem se začetla a užila si to. Druhá půlka už mi tak zábavná nepřišla, raději bych si pustila film. Bylo tam hrozně moc moralizování a maminka vždy jako moudrá a zkušená žena, držící ochrannou a spravedlivou ruku nad celou rodinou vše vyřešila.. Takže za mě stačí první díl, kdy si ještě můžeme sami domyslet, jak životy čtyř sester pokračovaly :)

23.10.2017 4 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Tak nevím.. Právě jsem dočetla.. A už jsem se moc těšila, až knihu zaklapnu a odložím. Je pravda, že většinou jsem schopná knihu i v půlce přestat číst, když mě nebaví, ale tahle mě nějak táhla i přesto, že jsem se nudila. Vadilo mi neustálé odkazování na Boha a víru. Nemám nic proti náboženství, ale čeho je moc, toho je příliš. Hlavní hrdina byl divný. Nemastný neslaný, naivní, nezajímavý.. Ale i když jsem se pořád přesvědčovala, ať knihu odložím, nedokázala jsem to. Cca od strany 280 jsem totálně přeskakovala odstavce a knihu dočetla během dvou hodin. Myslím, že ten výtah, který jsem si z ní udělala byl tak akorát.
Zajímaví byli Oázané a jejich přístup k víře, líbilo se mi jak nekompromisně věřili a nezpochybňovali. Jinak pokulhával i popis zaměstnanců USIC. Celkově se tam nebylo moc s kým ztotožnit a na koho se těšit.. A konec..? Tak otevřený, že otevřenějš být ani nemohl. Spíš bych řekla nedokončený příběh.

14.09.2017 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Kdybych mohla, dám hvězdiček ještě víc. . Nádherná kniha, Elsie mi tak moc přirostla k srdci, že jsem nemohla přestat číst i když se mi už zavíraly oči. Silný příběh německé rodiny propletený s dnešní dobou. Napsaný tak dobře,že jsem slyšela dusot gestapa na chodbě a cítila vůni čerstvě upečeného perníku. . Není co dodat, škoda že už jsem dočetla,ráda bych s Elsie a její rodinou strávila ještě trochu času. .

13.08.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Rovnou říkám předem, že autorku mám fakt ráda a četla jsem od ní všechny knihy. A tahle mě hodně bavila. Bohužel s čím mívám často u Liane Moriarty problém - s příliš mnoho postavami, takže mi opravdu trvá, než se naučím kdo je kdo - no tentokrát mi to trvalo půlku knihy. Děj krásně odsýpá a líbí se mi, že tam není žádný konkrétní přeslazený happy end - prostě kniha najednou skončí. Až nečekaně řekla bych. Prostě si čtu, čtu, čtu a najednou Poděkování :) Knize bych vytkla snad jen to, že Záhada Munroových děťátka byla dost dlouho natahovaná. Líbilo se mi, že děj byl vyprávěn více postavami. A musím říct, že postava Rosie se opravdu moc povedla, líbilo se mi hlavně zakončení, krásné. Pokud hledáte pohodové čtení na léto u vody, tohle je jasná volba :)

22.06.2017 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Dočteno.. Co na to říct..
*SPOILERY*

To, že umřel Finnick jsem tak nějak přešla, obětoval se pro dobrou věc.. Ale že umře i Prim.. Ve válce jsou oběti, ale tady jich opravdu bylo hodně. Autorka popisovala Katnissiny ztráty a pocity tak barvitě a osobně, že plně chápu, jakou prázdnotu Katniss cítila.. Za konec jsem ráda, není to happy end v pravém slova smyslu, spíš takové nějaké usmíření, protože je z toho zřejmé, že Katniss s Peetou se snaží tak nějak normálně žít, i když jejich svět už nikdy nebude stejný. A prezidentka Coinová? Nepřekvapila. Politika jako každá jiná. Nikdy nevíme, co se doopravdy děje, jen to, jak nám to malují média. A tak to není jen ve světě Kapitolu.

22.05.2017 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

(SPOILER) Tohle byla čtvrtá kniha od autorky a jako vždy nezklamala. Je to spíš odpočinková kniha, nečekejte žádné velké pravdy, ale je to velmi milá kniha, která se krásně čte, je napínavá a obě dvě hrdinky byly vykresleny tak, že jsem je dokázala opravdu pochopit, proč dělají to co dělají. POZOR SPOILER: Dokonce jsem si v jednu chvíli myslela, že ten chlápek jenom předstírá, že je kdo je a že to on je ten divnej v celé knize. KONEC SPOILERU. Za sebe můžu doporučit - a na dovolenou rozhodně. Jenom pozor, abyste pak nestrávili celé odpoledne na pláži a na koupání zapomněli :)

01.08.2016 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Za mě teda velká depka.. Ano, povídky na mě působily (některé víc než jiné), ale celkový dojem je melancholie, smutek a depka.

29.06.2016 2 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha je velmi čtivá a zajímavě psaná - formou chatů, dopisů a emailů :) Tahle forma mě bavila od samého začátku, stejně jako Rosie :) Doporučuju jako letní čtení na dovolenou.

09.05.2016 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

(SPOILER) Uf.. Ta tohle bylo hodně těžké čtení.. Autorka gradovala napětí a pomalu skládala střípky příběhu v minulosti, aby si čtenář sám udělal představu, co se asi stalo. Strašně jsem Chrisovi přála ten verdikt a bylo mi nesmírně líto Emily, která se nikomu s ničím nesvěřila a prostě neviděla jiné východisko.
Zároveň je děsivé, jak minuta na pánských záchodech může zničit tolik životů.
Musím říct, že autorka mě opět nadchla, její líčení vězení, pocity rodičů i samotných aktérů bylo naprosto brilantní.
Po dočtení vnímám úlevu kvůli Chrisovi, ale zároveň i tíhu toho, že co se stalo, nedá se odestát a všichni si to potahnou s sebou po zbytek života..

Můžu jedině doporučit.

05.08.2023

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Četla se dobře, jen cca v půlce mě to už přestalo bavit.. Neustálé vyzdvihovani Víry a trestání kacířů.. Přišlo mi, že čtu o středověké církvi. Nicméně jsem to překonala a kniha zase dostala spád, takže finální pocit dobrý.

02.03.2022 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Mě tahle kniha moc nebavila. Ze začátku mě rozčilovalo,jak moc se to podoba Harry Potterovi. Pak přišel Baz a začalo se konecne něco dít. A pak to šlo zase do kytek. Tak nudne dialogy a chování postav, že jsem si musela pořád připomínat, že jim je 18 a ne 14. Od půlky bylo jasne, jak to dopadne. Nejlepší na tom byla opravdu vydařená hlavni milostná linka.

22.09.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Právě dočteno. Skvěla kniha. Myslím, že o něco takového se chtěl pokusit Pineiro v Pádu,ale moc se mu to nepovedlo. Byla jsem napnuta a asi 10 stránek před koncem jsem si říkala, že to přece není možné,že to nemůže zvládnout tak rychle ukončit.. Ale zvládl to se ctí,celkově se mi to líbilo a knihu mužu jedině doporučit.

28.07.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Možná i tím, že jsem knihu přečetla na jeden zátah, během jednoho dne, mi přišla trochu depkoidní, hlavně příběh jedné ze sester. Ale na druhou stranu takový je někdy život a autorka má skvělou schopnost ho popsat tak, jak je.
Miluju autorčin styl, kdy na začátku načrtne postavy a my postupně rozkrýváme, že to možná nebude úplně tak jak to na povrchu vypadá.
Jen v téhle knize bylo ze začátku těch postav moc, tak jsem se v nich trochu ztrácela (sestry, manželé, bývalé manželky, nevlastní dcera, matka i otec, kterým se říká jménem), nicméně můžu doporučit.

26.01.2017 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Oddechova kniha. Nevěděla jsem co čekat,ale nakonec to bylo vtipné a u některých pasáží jsem se zasmála i nahlas - a toho si cením :)

23.01.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh je čtivý, ale asi tak 100 stránek před koncem mě to přestalo bavit.. Už to na mě bylo moc rozvláčné.. Na druhou stranu to může být tím, že jsem přesycená knížek o válce a potřebuju pauzu ;) Jinak za mě krásný sloh, zajímavý příběh, dobře vymyšlený konec.. Jen se to prostě asi netrefilo do mého naladění.

14.07.2016 4 z 5

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

WOW.. Dočetla jsem o víkendu a pak si hned na youtube hledala videa s Louiem Zamperinim.. POZOR, HODNOCENÍ OBSAHUJE SPOILERY :) Jsem ráda, že jsem dřív četla než viděla film. Ten prý končí osvobozením. Kniha na mě velmi zapůsobila, ještě teď na ni myslím a jsem plná dojmů a obdivu. Jestli jsem si myslela, že němci byli největší kruťáci se svými koncentračními tábory, tak japonci se jim velmi vyrovnali. Louis Zamperini byl pro mě obdivuhodný nejen tím, co všechno dokázal přežít, ale hlavně tím, jak se se vším dokázal vyrovnat a odpustit.

07.03.2016 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

No nevím, jestli je to "hrůzu nahanejici hororový roman", spíš mi přišlo, že autorka chce šokovat množstvím nechutností, krve a vnitřností. Přeskakovat jsem stránky a kupodivu mi nic neuteklo. Ten konec mi přišel dost vtipnej, většinou se netrefim,ale tentokrat jsem to přesně čekala.

Naštěstí jsem knihu koupila ve výprodeji za 49 Kč, větší hodnotu to, myslím, nemá.

03.05.2024 2 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tak tohle bylo čiré utrpení.. Ano, dočetla jsem to, líbil se mi svět, který autorka vybudovala, ale hlavní hrdinka byla totální troska. Její vnitřní pochody byly šílené, rozhodnutí hloupá, ona sama ničím kromě magie nezajímavá. Jako fakt nechápu, co na ní všichni vidí a proč ji mají tak rádi.
Za mě nejlepší postava byla Cresta a Caldon.

18.12.2023 2 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Wow, tak toto byla pecka. Za mě lepší než první díl, nechyběla akce, střídání postav, grandiozni finále.. Proste všechno co má správná kniha mít.

02.03.2022 5 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Kdybych mohla, dam i víc hvezdicek, po dlouhé době nádherná fantasy, kde se sny stavaly skutečností. Chci víc! Autorka krásně popisovala nejen snové svety, ale i vsechny ostatní, příběh měl spád i napětí, jsem nadšená a smutná, že mám dočteno..

07.04.2020 5 z 5