alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

(SPOILER) Za mňa, veľmi zaujímavý námet a veľmi pútava kniha. Avšak musím priznať, že mna trochu mrzelo, že dej knihy sa odohráva len na cvičisku. Kľudne mohol byť dej i kratší a o to zaujímavejší.

31.07.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

“Mona Kasten napísala knihu, ktorú neodložíte.”...znelo na obálke knihy. Tak som po nej siahla vo výpredaji a vravím si, že vyskúšam. A veru mali pravdu. Knihu som nemohla odložiť. Ja som proste už uchýlna na tzv. image zlých chlapcov, ktorí ale nie sú v skutočnosti zlí. Kniha mala pár výtiek, ale u mňa sa ráta celkový dojem a ten bol taký, že som hneď skočila kúpiť ďalšiu knihu od autorky.

31.07.2020

Pouto Pouto Anna Todd

Tak práve som to dočítala a musela som si dať panáka. Hrozne som sa bála tejto knihy, lebo som vedela, že je posledná a musím priznať, že i ne jedna slza mi utiekla. Za mňa najlepšia kniha série, nie tak dejovo alebo zaujímavosťou, ale hlavne tými emóciami, ktoré vo mne vyvolávala. V tejto knihe som naozaj pociťovala pocity, ktoré popisovali hrdinovia knihy. Kniha je napísana tak pútavo a výstižne, že to inak jednoducho ani nejde. Musím len dodať, že séria má správny názov, pretože teraz už bude všetko brané ako After (potomto).

18.07.2020 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Hardin navždy zostane Hardinom....Druhý diel, by som rozdelila na dve časti, pretože prvá asi tretina knihy ma bavila veľmi. Nemohla som sa od toho odtrhnúť a mala som pocit, že žijem život Tessy a Hardina. V tomto diely sa obe postavy posunuli a vyvíjali, asi preto ma to dosť bavilo. Čo sa mi veľmi páčilo bolo prelínanie rozprávania z pohľadu Tessy a potom Hardina. Vďaka tomu som i trochu pochopila prečo je Hardin Hardinom. I keď ja by som, teda s ním takú trpezlivosť nemala. A potom prišla posledná tretina, ktorá sa mi už zdala hrozne zamotaná a najmä zbytočná. Takže ja som musela jednu hviezdu strhnúť. Teším sa už na pokračovanie...

09.06.2020 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak to bola teda JAZDA! Tak za prvé určite by som nehanila pani autorku slovami, že vôbec nie je spisovateľka a podobne, pretože už dlho som nečítala tak "čtivú" knihu ako túto. To, že som túto knihu nemohla ani odložiť nebudem ani hovoriť, ale to že som po prečítaní hneď musela utekať do kníhkupectva a kúpiť si druhý diel to je to prečo som dala také hodnotenie. Pretože tak ako Hardin nemôže dať pokoj Tess tak i ja som bola závislá na tej knihe a ich príbehu. Z toho príbehu sa mi točí hlava ešte teraz a bolo to naozaj ako na horskej dráhe, ale aspoň to nebolo nudné.

05.06.2020 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Nasledujucí komentár obsahaju vyzradenie zápletky!!!

Musim povedať, že sa stotožňujem s ostatnými, komentármi. Kniha sa strašne vlečie. Vôbec ma nebavila. Musela som sa nútiť do čítania. Celý príbeh mi prišiel nezáživný. Dosť zbytočných strán na môj vkus. Ale čo ma najviac dostalo je to akoz formou je kniha písana. Čitateľ ma tendenciu veriť rozprávačovi, veď komu inému by mal už veriť. Ale poviem pravdu, že ak by to tak nedopadlo dala by som ešte hviezdu dole.

07.08.2019 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

O knihe som počula samé dobré ohlasy, preto som bola na ňu celkom natešená. Začiatok ma však sklamal a mala som chuť ju odložiť, úprimne som nechápala, čo na tom tí ľudia majú. Potom sa to, ale začalo a musím povedať, že najviac ma bavili spomienky Oveho než prítomná vsuvka. Celkovo ma kniha nadchla a pohltila. A preto každému odporúčam, to čo mne odporúčili ostatní, nevzdávajte to a uvidíte, že vás ta kniha dostane. :)

01.02.2019 5 z 5

Zvláštne šťastie Zvláštne šťastie Maxim E. Matkin

Tak táto kniha ma dostala. Ja Matkina mám veľmi rada, hlavne pre tú reálnosť v knihách, že píše o živote taký aký je, ale tátokniha je celkom iná. Už iba tým námetom, ktorý mi prišiel pritiahnutý za vlasy. Je vôbec toto reálne? Ak hej očakávala by som to lepšie napísane a nie tak absurdne. Matkin vie, písať napínavo a veľmi čtivo, ale toto sa mi nepáčilo. Ak by to nenapísal on ani by som si to neprečítala.

19.01.2019 1 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Po dočítaní psieho poslania som sa musela vrhnúť na druhú časť s názvom Psí cesta. Kniha je, ale podľa mňa slabšia než prvá časť a niekedy mi prišiel dej až príliš zdĺhavý, ale stále sa to číta ľahko. Teraz som naozaj zvedavá o čom bude tretí diel.

07.10.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Nikdy som nečítala podobnú knihu, takže toto je pre mňa novinka. Páčilo sa mi spracovanie knihy a veľmi kvitujem námet poskladať dej z rôznych útržkov komunikačných správ, spisov alebo hlásení. Samotný dej knihy sa mi až tak nepáčil pretože sa odohráva v ďalekej budúcnosti roku 2575, ale na to som si po pár stranách zvykla a začítala rýchlo do knihy. Uvidím, či sa rozhodnem ísť do druhej knihy. Zatiaľ nie som úplne rozhodnutá.

23.09.2018 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

"Hovorí sa, že všetko, čo je možné sa stane. To, znamená, že keď hodíte mincou, padne panna i orol. Nie panna alebo orol. Vždy, keď hodíte mincou a padne panna, nachádzate sa vo svete, kde padla panna. Ale existuje ešte iná verzia, ktorá vznikne, keď padne orol."

Asi najlepšia časť knihy, ktorá ma prinútila premýšľať ako by sa môj život uberal v inej dejovej línií?
Knihu nemôžem hodnotiť inak než 5 hviezdičkami. Číta sa ľahko i napriek ťažšiemu námetu, ale je to ľahko rozlíšené. A mne sa kniha veľmi páčila.

12.09.2018 5 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

“Někdo se narodí velký, někdo si veliklsti dobude, a někonu velkost spadne do klína.” Tento známy výrok ma núti premýšľať ako to vo svete chodí a myslí, že to bude platiť v každej dobe. Kniha sa mi veľmi páčila i keď mi robilo problém čítať ju po česky a tak mi to trvalo dlhšie, ale príbeh poznám a vždy sa mi páčil.

10.08.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dej sa mi veľmi páčil, i námet. Avšak predošlí diel ma chytil viac než táto kniha. Celkovo však knihu hodnotím nadpriemerne nakoľko ma kniha úplne strhla a prekvapila. Už teraz sa teším ako to bude pokračovať v ďalšej knihe, ale najskôr sa pozriem či ma niekto nesleduje cez okno. :D

25.07.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak zatiaľ pre mňa najlepšia kniha od Keplera, akú som čítala. Dej je dosť prepracovaný a napínavý. Už od začiatku ma motív knihy zaujal a to je i dôvod prečo som sa na túto knihu tak tešila. Uvidím ako sa mi bude páčiť pokračovanie. Sama som zvedavá ako to dopadne takže teraz je jasné, že sa musím vrhnúť na Stalkera..:D

29.06.2018 5 z 5

Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Simona Smith

Na začiatku knihy je výrok: "Než dočítate túto knihu, po celej ČR a na Slovensku bude predaných niekoľko desiatok psov z nevhodných chovov." Ten ma totálne dostal a musela som nato myslieť. Autorka ponúka tipy ako tomu predísť. O tomto špinavom obchode som vedela, ale netušila som, že môže mať také vážne dopady...ako milovník psíkov ma to dosť zamrzelo...Bohužiaľ takýto obchod sa vykonáva i na iných zvieratách.

13.04.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nekonečný príbeh....príbeh, ktorý si môžete prečítať v každom veku a v každom storočí a vždy si tam nájdete niečo nové. Ja tú knihu mám stále radšej a radšej.

03.04.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Tak nebudem klamať táto kniha ma dostala. Je veľmi pekne napísaná, takže sa ľahko číta. Určite doporučujem každému, kto má rád psov. Myslím, že vďaka knihe už ich budem vnímať inak. Už dlho ma nejaká kniha takto nedostala.

31.03.2018 5 z 5

Pôvod Pôvod Dan Brown

Nemusím asi nikomu hovoriť ako táto kniha bola naočakávanejšia kniha roka. Nemohla som sa dočkať ani ja. Musela som ju hneď mať..trvalo to dlhšie a tak som musela ignirovať všetky reklamy o tejto knihe, aby som netušila o čom kniha bude a aké má ohlasy. Po tom čo som ju začala čítať mi toto nadšenie nevydržlo. Bohužiaľ som sklamaná hoci Browna mám veľmi rada, ale toto sa mu nepodarilo. Nebol to zlá kniha, ale na ostatné brownovky to nemá.

14.03.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

O knihe som už toľko počula, že som sa rozhodla si ju prečítať. Avšak som mala iné očakávania. Úprimne som si myslela, že to bude hlavný príbeh viac rozpísaný, preto ma najviac bavila časť ohľadom sporu černosi verzus belosi. I keď kniha nenaplnila moje očakávania bavila ma a odporúčam ju ľudom, ktorých baví černošská tématika.

04.01.2018 3 z 5

Milujem ťa viac Milujem ťa viac Lisa Gardner

Musím povedať, že som asi až príliš ovplyvnená severskou krimi, pretože sa mi teraz zle čítajú trilery z iného štýlu. Asi by som to nemala pripúšťať, ale ja sa zato nehanbím naopak otvorene sa hlásim k obľúbencom drsnej severskej literatúry. Takže pre mňa táto kniha mala pomalý a nezáživný rozbeh. Ale dala som šancu knihe a musím pripustiť, že ma nakoniec dosť pohltila asi som si zvykla na tento štýl písania a už som bola s knihou stotožnená. Napriek tomu knihu hodnotím ako priemer, pretože mi tam chýbali isté prepojenia, ale to je len môj názor. Určite však knihu doporučujem a plánujem si od autorky prečítať i iné diela, ktoré potom porovnám s týmto.

29.10.2017 3 z 5