Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě přehled

Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246346/bmid_tovarna-na-stenata-smejdi-v-psim-sv-rb5-246346.jpg 4 32 32

Mimořádně užitečný manuál, který všem, kdo si chtějí pořídit pejska, radí, čeho se mají vyvarovat a jak postupovat při výběru budoucího člena rodiny. Varuje především před technikami, taktikami a postupy komerčních množitelů obchodujících se žádanými psími plemeny. Tito „šmejdi“ množí štěňata v otřesných podmínkách, jež se dají označit jako týrání. Feny rodí jak na běžícím páse dvakrát ročně, a to tak dlouho, dokud neuhynou; štěňatům se nedostává ani minimální, natož pak veterinární péče atd. Autorka uvádí nejčastější lži a polopravdy, jimiž se „šmejdi“ snaží prodat nemocná a jinak neprodejná štěňata nezkušeným zájemcům, bez příkras popisuje praktiky množíren a její příběhy z praxe šokují.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (17)

hana.hanigerova
04.06.2023 odpad!

Tuto útlou knížku jsem četla 3 roky. Respektive před 3 lety jsem ji naštvaně odložila a nyní jsem se rozhodla ji dočíst, abych ji mohla ohodnotit s čistým svědomím. A ano, dojmy zůstaly stejné.

Pro začátek bych chtěla říct, že chápu s jakým záměrem byla kniha vydána. Sama se snažím bojovat proti tomu, aby si lidé brali psy od množitelů a šířím osvětu. Přesto bych byla raději, kdyby taková kniha vůbec vydána nebyla. Obsah je totiž naprosto strašný a já nejen zastáncem toho, že účel světí prostředky.

Jako odstrašující příklady jsou vybrány naprosto děsivé a těžko uvěřitelné příběhy. To je první věc, které se měla autorka vyvarovat, protože to pro neznalé čtenáře zní jako přehánění a sotva si představí, že něco takového může potkat i je.

Ve svém projevu je autorka velmi hrubá, místy až hysterická. Takovým způsobem se nemůže snažit neznalé přesvědčovat, protože to akorát vytvoří protitlak a ti, kdo s ní souhlasit nechtějí, se zabejčí.

Ve snahách zdrojovat a argumentovat se objevuje mnoho nesmyslů a argumentačních faulů. Především ve chvíli, kdy se autorka pouští také do chovatelů a veterinářů. Nejenže se jedná o naprostou snůšku nesmyslů, kdy je zcela evidentní, že chovatelské práci autorka nerozumí. Navíc háže většinu chovatelů do pytle s množiteli a mluví o nich, jako o lidech, kteří tím, že chovají štěňata, si naplňují svou touhu po zisku. Napadání z její strany se následně nevyhnou ani veterináři ani Státní veterinární správa. A já se docela divím, že ji doposud nikdo neobvinil z pomluvy.

Jedno z vyjádření, které mě nenechala chladnou je "Kvalitní a prověřené chovatelské stanice je samozřejmě možné najít i zde v České republice, několik je jich také na Slovensku. Nicméně je to jako hledat jehlu v kupce sena." To je opravdu neskutečně absurdní. Co si asi řekne neznalý člověk, který si chce pořídit štěňátko? Že nemůže věřit ani chovatelům, posléze zjistí, že ani veterinářům. Protože všem jde o peníze, všichni podvádí, lžou, jdou si vzájemně na ruku a týrají psy. Prostě tato kniha je snůškou výhružek, hysterie, přehánění a než aby více pomohla, tak spíše škodí těm, kdo opravdu chovají s láskou. Kvalitní štěně sehnat lze a není to až taková raketová věda, jak z toho autorka dělá. Stačí základní informovanost. Také pozor na to, jak spoléhá na zahraniční chovy a domnívá se, že za hranicemi ČR je vše mnohem růžovější. To už je jen plesnivá třešnička na shnilém dortu. V tuto chvíli se stává z knihy naprosté Sci-Fi.

Mersiie
17.01.2019

Je to malá knížka, kterou si zvládne přečíst opravdu každý za pár hodin. Pro člověka, který se v problematice množení psů pohybuje, je to vlastně už kniha o ničem. Takže doporučuji spíše čtenářům, kteří si chtějí teprve pejska pořídit nebo chtějí nahlédnout trochu "pod pokličku" této problematiky.


BlazingHeart
27.12.2018 3 z 5

Jsem ráda za tuto knihu, která třeba otevře aspoň několika lidem oči a nepodpoří množitele.
Důvod, proč jen 3 hvězdy je ten, že autorka opakuje neustále to samé do kolečka, což mě v půlce knihy už opravdu nebavilo - ačkoli počet stran nebyl moc velký, pro toto téma to bylo i přesto moc. Škoda.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených44x
ve Čtenářské výzvě7x
v Doporučených5x
v Knihotéce23x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

psi podvodníci štěňata týrání zvířat šmejdi

Autorovy knížky

2015  86%Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě