Allysa1985 Allysa1985 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přečteno znovu v období karantény a pořád stejně skvělé, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

28.04.2020

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá kniha. Atmosféra, prostředí, jednotlivé postavy. Co znamená morálka a přátelství pro různé lidi a jak se jejich chápání mění v extrémním prostředí. Jak těžké je přežít v nelidských podmínkách tábora a zachovat si duši a není vlastně ještě těžší návrat do normálního života? Jedna z nejlepších knih s válečnou tématikou vůbec.

25.02.2019 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Tady je všechno - silný příběh, silné postavy, krásný jazyk, láska, vášeň, vina, odpuštění, naděje, beznaděj, tragédie... Stála za přečtení, i když už jsem film viděla několikrát.

05.07.2020 5 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Opět jsem se výborně bavila, Mlýn na mumie sice nasadil laťku proklatě vysoko, ale zklamaná jsem nebyla, hra s jazykem, fakty, realitou a fantazií je nesmírně osvěžující, těším se na další lahůdky...

11.01.2021 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Silný příběh, skvěle napsaný. Originální a stále současný námět. Většinou nemám ráda formu deníku, no tady to byla pecka. Už dlouho, moc dlouho mě žádná kniha tak nesebrala, abych na konci brečela. Pokládám pomyslné růže na hrob Algernon .

12.07.2019 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

I když film patří mezi moje srdcovky, ke knížce jsem se nevím proč dostala až teď. Čtení jsem si užila do posledního písmene, francouzský venkov, vykreslení jednotlivých postav, vůně čokolády a měnící se vítr...

26.12.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Ano, tohle je fantasy podle mého gusta. Čirá radost ze čtení, všechny ingredience ve správném poměru. Jen teda zase ty nedopsané série... Mám z toho tik. Vždycky si říkám, že už NIKDY nezačnu číst, dokud autor nedopíše celou sérii a pak... hm.

14.08.2018 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Pokračování 2033 s novými postavami, méně děje, více úvah, nicméně atmosféra pořád správně apokalyptická a lidstvo stále stejně nepoučitelné, těším se na třetí díl.

14.02.2018 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

První kniha povídek, kterou jsem od Kinga četla. Povídky jsou krátké, rozmanité, nenudila jsem se ani chvilku. Děti kukuřice, Mrtví se někdy vracejí a Nekuřáci top!

03.01.2023 5 z 5

Čtu pravidelně opakovaně a pořád to miluju stejně, už od doby, kdy mi bylo "náct".

05.07.2020 5 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Poklidný příběh vyprávěný lahví vína, francouzský venkov, který se ukazuje se vší parádou, ale není příliš romantizovaný, nepřeslazené, ale zároveň optimistické zakončení. Při čtení Čokolády jsem měla neodbytné nutkání čokoládu jíst, tady jsem měla strašnou chuť pít ovocné víno a pěstovat zeleninu.

07.07.2019 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Temné, klaustrofobické, napínavé. Svým způsobem děsivě reálné.

08.02.2018 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Přehledné dějiny Ameriky 2. poloviny 20. století :D. Kniha se čte dobře, je škoda, že je tak zastíněná vynikajícím filmem.

05.07.2020 3 z 5

Smršť Smršť James Clavell

Mám moc ráda dlouhé romány, oceňuju vypravěčské umění i netradiční a zajímavé prostředí, i když uplyne několik set stran, než se člověk zorientuje v množství postav, strojů, základen a lokalit.

09.04.2019 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Lesk a bída londýnského dvora v 17. století, úplně cítím vůni pudru na paruce i zápach z ulice. Kdo čeká červenou knihovnu s dokonalými hrdiny, bude zklamaný. Kdo má rád historický román s atmosférou, přijde si na své.

01.02.2019 4 z 5

Dobře napsaný originální příběh, proložený strašidelnými fotkami. Těším se na další díl.

10.09.2018 4 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Oddechovka přečtená o víkendu na návštěvě, neurazí, nenadchne.

14.01.2021 3 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Příběh pokračuje, nápad s fotkami pořád funguje, jen bohužel nejsem fanoušek nekonečných sérií, je to sice pořád dobré, ale taky pořád stejné...

11.01.2021 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Zhodnotím celou sérii dohromady, protože žádný z dílů pro mě z řady nijak nevybočuje. Plusové body dávám za propracovaný svět a dobře promyšlený, pomalý závěr, to bylo moc fajn, ale bohužel celou dobu se mi něco nezdá, NĚCO tomu chybí, nějaká větší hloubka, vztahy mezi postavami, mezi Eragonem a Aryou, někde je prostě věk autora znát.

16.07.2020 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Plus za atmosféru a popisy, které nenudí, na druhou stranu chápu, že dědicové měli výhrady, příběh působí možná až moc jako realita a ne jako fikce. Ale líbilo se mi to moc.

17.06.2019 4 z 5