Allena24 Allena24 komentáře u knih

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Příroda se kýče nebojí. To je věta, která se podle mně hodí ke všem knihám Případů komisaře Dupina. Díky tomuto dílu, jsem si na netu prohlížela pobřežní masivy z růžového granitu.
A přiznávám, že jsem při čtení lehce popíjela víno....přeci si nebude užívat jen komisař a jemu podobní Bretaňci.

08.02.2021 5 z 5

Útočník Útočník Evan Hunter (p)

Příběh mě chytl, proto se na hodinkách ukázalo něco po druhé hodině, když jsem šla spát. Dala bych 5 hvězdiček, ale...tu jednu jsem vzala, protože jsem milovnicí zvířat a vadilo mi, že jsem se dozvěděla - cituji z jednoho komentáře:" ....ako sa vyrába Nescat ;)."

02.02.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

To byl teda mazec. Poslouchala jsem suprově namluvené audio Martinem Stránským. Za mě to byla moc prima "oddechovka", kterou doporučuju.

26.01.2021 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Po přečtení mám smíšené pocity. Možná je to tím, že příběh je zvláštní. Určitě si své příznivce najde. Sebekriticky dodám, že jsem nemohla dát víc hvězdiček, protože to není můj šálek kávy.

23.01.2021 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Profesor Theo Cray mě baví. I když mi přišlo, že v tomto příběhu na mě vykoukl chvilku i Dexter, což mi moc nesedělo. Přesto se těším na další díl.
U Teorie vraždy mě dostala obálka knihy, kterou jsem se kochala. Za mě fakt povedená.

23.01.2021 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Čtivá kniha, co víc si přát? Budu se těšit na další setkání s autorkou.

20.01.2021 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Na tuto sérii mě upozornily komentáře a hodnocení oblíbených uživatelů. Moc děkuju. Kniha zaujala i mě a těším se na další díly.

17.01.2021 5 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Výborná detektivka. Těším se na další.

14.01.2021 5 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Musím souhlasit s komentáři, ve kterých je zmíněna kritika korektury. Ale i tak mě čtení bavilo.

09.01.2021 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Druhý díl jsem nemohla odložit, tak moc mě kniha pohltila. Jasných 5*

30.12.2020

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Kniha, kterou doporučuji k přečtení a pana Františka Niedla si dávám ke svým oblíbeným.

30.12.2020

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Při čtení se mi v hlavě "promítal" dávno viděný film. Vůbec mě to nerušilo, naopak to považuji za nadstandard. A jak jinak, musím dát za 5*.

21.12.2020 5 z 5

Přes mrtvoly Přes mrtvoly Michael Palmer

Knihu jsem četla již před lety, nyní jsem využila možnosti audioknihy...i pro mě to už není vhodný formát - jak Koka napsala: stránky vypadají jak vítězný exemplář ze soutěže "jak dostat co nejvíce grafických znaků na cm2".
Spoiler: pan autor věděl již v devadesátkách, že viry budou dobrý byznys.

20.12.2020 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

V této době to bylo obzvlášť milé čtení.

17.12.2020 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Kdysi jsem viděla filmové zpracování se slečnou Marplovou, která v knize (k mému překvapení) nefiguruje. Nedovolím si hodnotit, která varianta je lepší. Mě se velmi líbila pointa příběhu.

15.12.2020 5 z 5

Tmavší než jantar Tmavší než jantar John D. MacDonald

Typická americká krimi. Oceňuji autorův styl, který vynikl ve vztahu a komunikaci dvou kamarádů havarijního poradce Travise McGee a profesora Mayera.

29.11.2020 5 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Zatím vše, co jsem od pana Žambocha četla, je pro mě srdcová záležitost. Proto mě tolik netrápí rychlé zakončení příběhu.
Těším se na další jeho knihy.

26.11.2020 5 z 5

Puf a Muf Puf a Muf Nataša Tanská

I mě okouzlily příhody kocourů a úžasné ilustrace Oty Janečka (vydání z roku 1988). Knihu předám dál, aby se z ní radovali další předčítající rodiče :-).

13.11.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Audiokniha skvostně namluvená Ludvíkem Králem mě dostala.
Těžké téma protkané nadsázkou, ironií, cynismem a dostatkem sarkasmů.

27.10.2020 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Tento druh detektivek zbožňuju. Je klidnější a tak nějak milejší.
Co mě pobavilo: "...... Kadegovu ženu poprvé potkal: svalnatou učitelku bojových sportů v policejní akademii v Rennes. Její šarm teriéra vhodně doplňoval Kadegovu přitažlivost."

25.10.2020 5 z 5