Allena24 Allena24 komentáře u knih

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Audiokniha. Mně se poslech líbil (někdy až tak, že jsem šla dost pozdě spát). Těším se na pokračování.

10.11.2021 4 z 5

Bez lítosti Bez lítosti Martina Cole

Přiznávám, že k 5* pomohla i trocha sentimentality. Martinu Cole jsem kdysi čítávala a moc se mi vše líbilo. Zde jsem si navíc libovala v krátkých kapitolách.

23.10.2021 5 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Tuto knihu hodnotím s odstupem. Řekla bych, že se mi v hlavě hezky rozležela a ukázala svou hodnotu. Proto 5 hvězd.

14.10.2021 5 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

18. století, Cornwall, život horníků, námořníků, šlechty, poměry ve vězení, soudnictví, obchodování, hazard - to vše krásně popsané s příslušnou atmosférou oceňuji 5 hvězdičkami. A těším se na pokračování.

14.10.2021 5 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

JT mě baví. Dokáže udržet mou pozornost. Těším se na další setkání.

Toulky s Puff Toulky s Puff Richard David Bach

Od autora znám jen divadelně zpracovaného Racka, asi proto nejsem zklamaná. Mě se popis cest líbil. Musím souhlasit s komentáři, že černobílé fotografie (které jinak miluju) byly nedostatečné.

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Kniha na mě zamrkala v knihovně. Přidávám se ke spokojeným čtenářům, kteří si libují, že je to příjemná změna od detektivek. Anglický venkov má své kouzlo, i když doba ve které se román odvíjí je těžká.

Paklíč Paklíč Eduard Fiker

Příjemné svěží dílko. Díky komentářům jsem byla dobře připravena na audio a výborně jsem se bavila.

Tři dobré věci Tři dobré věci Anna Bauga

V mém hodnocení hrají velkou roli ilustrace.

25.08.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

První pokus o přečtení skončil docela záhy. Druhý pokus se konal po dlouhé době a knihu se mi podařilo dočíst. Moc jsem chtěla vědět, proč má Jeden za druhým tak vysoké hodnocení a v komentářích jsou slova TOP, super.
Za mě je kniha až moc brutální a nestačilo mi, že je svižně a čtivě napsaná.

16.08.2021 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Tentokrát mi příběh nesedl....připadal mi jako noční můra (nejhorší sen) Davida Rakera.

11.08.2021 3 z 5

Vlk v pasti Vlk v pasti John Connolly

Začalo to (pro mne) neodolatelným přebalem knihy a pokračovat to bude dalšími díly.
Doporučuji.

02.08.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Za mě úžasné čtení, které se mi dostalo do srdce. Ráda bych si knihu přečetla i v budoucnu a víc si ji užila. Doporučuji.

25.07.2021 5 z 5

Osudová zatáčka Osudová zatáčka Nicholas Sparks

Nevím, možná to bylo překladem, ale kniha se mi nečetla dobře. A neoslovila mě.

23.07.2021 2 z 5

Kočky loví v noci Kočky loví v noci A. A. Fair (p)

Tak tohle byla zase jízda. Berta Coolová v akci.
Za prima odpočinkové čtení 5* a doporučuji.

15.07.2021 5 z 5

Hop nebo trop Hop nebo trop A. A. Fair (p)

Nemohu si pomoci, dvojice detektivů (chytrý Donald Lam a jeho svérázná partnerka Berta Coolová) se mi dostala pod kůži. Prostě mě baví. Pro mě parádní odpočinkové čtení. Jasných 5*.

13.07.2021 5 z 5

Odvrácená strana Odvrácená strana Belinda Bauer

Tak u této knihy jsem se v hodnocení zasekla...4* nebo 5*. Nakonec jsem 4 opravila na 5. A trochu si vynadala, že jsem rozmazlená a náročná. No jo no...znovu ji číst nebudu, ale spokojená jsem a koneckonců četla jsem i ve 3 ráno :-).

10.07.2021 5 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Doporučuji. Pohodové čtení a úžasný kočičák Koko.

15.06.2021 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Při hodnocení mi v hlavě rezonovalo: to se musí podporovat :-).
Někdo zde v komentáři napsal: Poněkud krotká fantasy z jiné doby.
Souhlasím a dodám, že i proto 5*

12.06.2021 5 z 5

Smrtící hry Smrtící hry Steve Robinson

Podařilo se mi přijmout autorovu hru a jeho "podmínky". Zaretušovala jsem si v mysli, např. že FBI nemá oddělení, ale "analytičku" a pak to docela šlo.
Kniha mi poskytla rozptýlení a to se cení :-). 5*

12.06.2021 5 z 5