Odvrácená strana

Když vražda staré bezmocné ženy naruší zimní spánek vesnice Shipcott, vypadá to, že místní policista Jonas Holly bude mít najednou plné ruce práce. Vyšetřování jeho první vraždy mu však brzy překazí obhroublý detektiv Marvel, který Jonase okamžitě odsune na druhou kolej. Ze zimní oblohy se valí sníh a s přibývajícím sněhem se začínají vršit další oběti. Jonas, který se stará o svou těžce nemocnou ženu, se navíc se stává terčem záhadných výhrůžek obviňujících ho z nicnedělání. Rozhodne se tedy po nocích pátrat po vrahovi na vlastní pěst... V další knize oceňované autorky thrilleru Vřesoviště se čtenář vrací do již známého prostředí exmoorského kraje, který, jak se zdá, temné události přitahuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208624/odvracena-strana-Iw6-208624.jpg 4.147

Jonas Holly 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Argo

Darkside, 2011

Kniha Odvrácená strana

Alitairmir
17.01.2019

Velmi poutavá kniha, kde finální rozuzlení příběhu způsobilo člověku zamrazení až do morku kostí.

Peršanka
19.12.2018

Všechno je jinak.

eiramka
07.10.2018

Anglická detektivka - sem s ní! Ze začátku splňovala všechno, co po anglické detektivce chci - prostředí anglické vesnice, zajímavé postavy, detektiv a záhadná úmrtí. Detektiv , který mi brnkal na nervy a byla jsem zvědavá, jestli prodělá nějaký vývoj, abych mu mohla začít fandit (nechci snad tak moc v anglické detektivce?l) To, že k vývoji nedošlo, bych autorce odpustila, ale ten konec....ach jo.

vyvodka
24.03.2016

Tahle knížka se mi nějak těžce hodnotí. V průběhu čtení se měnily mé pocity – nadšení střídalo rozčarování. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává a taky vykreslení hlavních postav. Líbilo se mi stupňující se napětí v poslední části knížky, včetně rozuzlení. Z druhé strany, chvílemi mi připadalo čtení těžkopádné a závěr odbytý. Každopádně si myslím, že knížka stojí za přečtení a bude asi vyhovovat spíše těm, kteří tíhnout ke klasickým detektivkám a vesnickému prostředí. Za způsob odhalení vraha a jeho pohnutky bych dala autorce klidně pět hvězdiček. Ale když mám popsat celkový dojem z téhle detektivky vychází mi to max. na tři a půl.

Ben Nevis
12.02.2016

Ze začátku jsem byla mírně zklamaná slohem, ale čím víc jsem se blížila konci, tím jsem byla nadšenější. Hlavně proto, že mi vyšel tip na pachatele. :-) U takových knížek když je hlavní podezřelý jasný (a tady všechny indície přímo křičí), autor označí za vraha někoho nepravděpodobného, jenom aby čtenář byl překvapený a vraha neuhodl. Stačí říct, že vrah je šílený a hned mají výmluvu, proč se dotyčný choval jako idiot. V Odvrácené straně toto nehrozí, vrahovy motivace a činy jsou v souladu s logikou.

Rovněž je tu krásná psychologická práce s postavami. Detektiv Marvel je osina v zadku, přesto mi ho bylo spíš líto. Jonas a Lucy jsou melancholický páreček, kteří žijí s vidinou blízkého konce.
Kolem a kolem, celý román bylo smutné čtení o lidských tragédiích.

PS: Roztroušená skleróza se dá ve 21. století celkem slušně léčit. Lucy musela mít nějakou agresivní formu.

vnimat_Krasu
12.12.2015

Jak jde o tu sevřenou atmošku britské vesničky, zulíbal bych Belindě Bauer ruce. A za vztah Jonase a Lucy dvojnásob, protože tolik citu, obyčejnosti a lásky v maličkostech jsem na papíře nenašel už hodně dlouho. Jenomže poctivě budovanou civilní atmosféru zde neuvěřitelně shazuje brakový závěr jak z thrillerového automatu. A já náhle nemůžu velebit sympatickou, mrazivou kriminálku, když mi na patře ulpívá hořké cosi. Škoda. Minimálně trojitá.

DriftBooks
18.09.2015

Záliba v postavách policistů, či soukromých detektivů, kteří jsou nepříjemní a mají problémy s alkoholem a s lidmi, je v tomto typu literatury docela běžná věc. Tady máme také jednoho. A pak jednoho vesnického poldu, ze kterého se nakonec vyklube pěkné kvítko. Jinak je to docela „mile“ napsaná kniha. Tu a tam mě dokonce rozesmála díky zajímavým slovním obratům a přirovnáním. A navíc - protože žiji už také pár let na vsi - mě bavil ten značně nemilosrdný pohled na venkov z pohledu zmíněného nerudného detektiva Marvela. Inu – bukolická krajina, samá bílá ovce, ovšem ve stádu se vždy najde i nějaká ta černá... :-)

simona7488
28.12.2014

Kniha se mi moc líbila. Do poslední chvíle není znát vrah :-) doporučuji a za měsíc rozhodne 5 hvězdiček ;-)

Belinda Bauer
britská, 1962