Allena24 Allena24 komentáře u knih

Mayday Mayday Thomas H. Block

Docela jsem byla překvapená, že se mi dobře vybavuje děj. I proto dávám 5*.
Mimochodem film je na čsfd momentálně hodnocen 28%.

31.05.2021 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Dobrá oddechovka. Americký genealog Jefferson Tayte mi přišel reálný. Těším se na další díl.
I naše rodina má odnož v Americe a ta se velmi zajímá o svou minulost. Jsou hrdí, že mají příbuzné v Čechách, chlubí se tím. Na internetu si vedou strom života.

18.05.2021 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Spousta hlášek a svižné čtení. Praha roku 2050 mě docela děsila. I tak za mě povedená oddechovka.
Přidávám jeden starší (2015) komentář od "furunkl": Kotleta nás vezme na veselou jízdu neveselou budoucností. Čtenář znalý pražských reálií si tento tobogán užije ještě o trochu víc.

14.05.2021 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Při čtení mě napadlo, zda by Písečná bouře nevynikla víc zfilmovaná. Myslím, že kdo má rád Indyho, bude spokojen i s tímto příběhem.

10.05.2021 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Do svého komentu si půjčuji slova, která napsala Metla: Anthony Ryan je zdatný vypravěč a jeho „Píseň krve“ je velmi čtivý román plný mečů a v menší míře magie.

12.04.2021 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Při svém hodnocení jsem lehce přimhouřila oko. Snažila jsem se nezahrnout do hvězdiček fakt, že mi téma příběhu nebylo moc blízké.
Kniha byla čtivá a dokázala ve mě probudit zvědavost.

07.04.2021 5 z 5

Maigretův revolver a stará dáma Maigretův revolver a stará dáma Georges Simenon

Oba příběhy jsem znala. I tak bylo čtení úžasné. Užívala jsem si.

04.04.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Poslouchala jsem audioknihu, kterou dokonale namluvil Pavel Batěk (klobouček dolu).
Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Neměla jsem očekávání a i proto jsem si poslech jen užívala. Byla jsem vtažena do života pana doktora Grábla a jeho chlapského přístupu.
Za mě jasných 5*.

21.03.2021 5 z 5

Pro čest a slávu Pro čest a slávu Jaroslav Janouch

Knihu nám (i bráškovi) kdysi dávno četla teta. Byly to krásné společné chvilky a moje fantazie jela naplno. Příběhy ve mně dlouho doznívaly.

19.03.2021 5 z 5

Setkání v márnici Setkání v márnici Ross Macdonald

Prima detektivka v příjemném formátu pro čtení na cestách. Líbil se mi i překlad knihy, který "nedrhl". Těším se na další krimi od p. Macdonalda.

19.03.2021 4 z 5

Deník lhářky Deník lhářky Patry Francis

Půjčuji si část komentáře od moonell: Rozhodně silné téma, zvlášť pro zasvěcené (a že jich nebude málo). Na to, že jde o debut - smekám.

13.03.2021 5 z 5

Amulet pouštního bojovníka Amulet pouštního bojovníka Rainer M. Schröder

Ale jo...taková pohádka pro dospělé s reáliemi. Aspoň to nebyl takový masakr, jako v minulém dílu.
Docela mě bavily poznámky typu: Snaha o domluvu s oslem je ustavičné soužení.

12.03.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Rainer M. Schröder

Při čtení takových knih si vždycky vzpomenu na písničku: Válka je vůl!
Po dočtení příběhu mi je smutno, ale abych se potrénovala...jdu na další díl.

07.03.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Laskavá, vlídná, vtipná, k zamyšlení a pro mě i s nostalgií - taková to pro mě byla četba.

04.03.2021 5 z 5

Bože, dítě chraň Bože, dítě chraň Robert B. Parker

Tahle série mě baví. Krom hlášek detektiva se mi líbil i popis tehdejšího oblečení. Občas jsem si při čtení vybavila kostýmy skupiny ABBA.

04.03.2021 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

To jsem si naběhla...měla jsem očekávání a teď se cítím trochu podvedená ...a můžu si za to sama. Naprosto souhlasím s komentářem od "trudoš".

01.03.2021 2 z 5

Smrt v lavicích Smrt v lavicích Robert B. Parker

Výborná oddechovka s humorem a nadsázkou soukromého detektiva Spensera. Příjemně krátké kapitoly. Určitě se budu k této sérii vracet.

26.02.2021 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Z této knihy mám rozporuplné pocity.
Chvílemi mě vtáhla a zaujala, ale mělo to i druhou stranu, kdy mě právnička Lily neskutečně iritovala.

20.02.2021 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Četla jsem a kochala jsem se.... trochu mě mrzelo, že jsem dosud pana Kulhánka a jeho knihy míjela. Mám co napravovat.
Půjčuji si závěr komentáře Česneksmedem: Každopádně, pokud je zde ještě někdo, kdo tuto knihu nečetl a zároveň je schopen se povznést nad kromobyčejným světem, čtěte a kochejte se!

14.02.2021 5 z 5

Bezpečný dům Bezpečný dům Nicci French

Mám pro tuto autorskou (manželskou) dvojici slabost. Zatím se mi moc líbilo vše, co jsem od nich četla.
Tady mě hodně zaujala hra, kterou hraje maminka s malou dcerou:
"Vymyslely jsme s Elsii dům a v duchu víme, jak vypadá, a pamatujeme si věci, které umístíme na různá místa, a pak se je snažíme získat a vzpomenout si na ně.“

08.02.2021 5 z 5