Allena24 Allena24 komentáře u knih

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

V mém hodnocení 5 hvězdiček je ocenění prvotiny i prezentace (audioknihy) Janem Vondráčkem a Jitkou Ježkovou.

24.10.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavý námět i zpracování.

23.10.2020

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Výborná audokniha. Příběh mě pohltil a poslouchala jsem ho do pozdních ranních hodin.
Díky komentářům se ráda podívám i na film.

22.10.2020 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Druhý díl se mi líbil ještě o trochu víc.

21.10.2020 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Dobrodružný historický román jak má být.

21.10.2020 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Má třetí kniha od autorky. Ty předchozí se mě dotkly o něco víc. Nicméně i tato byla čtivá. Paní Sepetys psát opravdu umí.

06.10.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Profesor Theo Cray mě baví. Těším se na další díl.

03.10.2020 5 z 5

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

V knize mne dostala krásně vykreslená atmosféra starého Londýna. Se zaujetím jsem sledovala, jak se práce policie zdokonalovala.
Kdyby mi to čas dovolil, ke knize se ráda vrátím.

29.09.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Pro mne byla kniha čtivá a napínavá. Jen mi vadila popsaná brutalita. A také jsem neskousla to, jak se drobná žena celkem dlouho dokáže bránit silnému muži. Njn hvězdička šla při hodnocení dolu.

27.09.2020 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Poslouchala jsem audio skvěle načtené Reginou Řandovou. Neměla jsem žádná očekávání (dle komentů soudím, že to bylo velké plus) a tak jsem byla spokojená s tím, co mi pí. Řandová naservírovala (hezky pod nos).

26.09.2020 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Pro mne to bylo seznámení s autorem. Přidávám hvězdičku, protože:
Díky knize jsem se dozvěděla, jak Spojené království (a Irsko) "odklízelo nepohodlné dívky a ženy". A jak se zacházení s nimi zvrtlo.
Přikládám zajímavost z wikipedie: Osmnáct měsíců strávila v dublinské prádelně zpěvačka Sinéad O'Connor, která sem byla ve věku 15 let umístěna za záškoláctví a krádeže.Drastická zkušenost z útulku byla jednou z příčin jejích otevřeně protikatolických postojů.

20.09.2020 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Po Bratrstvu krve jsem sáhla ze zvědavosti. Určo nepatřím k cílové skupině. Ale i tak nelituji. Naprosto souhlasím s komentem, který sepsala Metla.
Jen já si musela poslechnout včechny díly, dokud jsem si pamatovala kdo je kdo. A až teď si dám od dalšího extraodpočinkového žánru pokoj.

17.09.2020 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Jistě se dá překladem dost podstatně ovlivnit čtivost knihy. Zde (dle mého) má překlad velké rezervy. A je to škoda. Docela jsem zvědavá na další díla autorky a jiné překladatele.

07.09.2020 4 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Knihy DD čtu nebo poslouchám ve slovenštině, která mě v těchto dílech nesmírně baví. Opět to byla paráda za 5*.

31.08.2020 5 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

U DD jsem nekritická a užívám si. Opět skvěle namluvené audio.

30.08.2020 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

K této knize se určitě ráda vrátím. Byla pro mne příjemným překvapením. A díky jednomu komentu zde, jsem se dověděla, že je i filmová verze: Symptom Pandorum. (Zkusím i tu).
Přestože v tomto žánru nemám téměř nic načteno, dovolím si Nonstop doporučit.

* dostala jsem zprávu za kterou jsem vděčná a tímto napravuji svůj omyl: ".....film Symptom Pandorum nie je sfilmovaným Nonstopom od Aldissa. Tou knihou sa film len zľahka inšpiroval."

28.08.2020 5 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Velmi dobré audio. Pro mne originální zpracování a dostatečně napínavý děj s povedeným závěrem. Doporučuji jako oddechovku.

23.08.2020 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Knihu jsem si v knihovně vybrala omylem, zapomněla jsem, že jsem od tohoto autora už jednu četla. Tímto dílem si u mně reputaci nevylepšil.
Souhlasím s těmi komenty, kde je uvedeno slovo děsivé. Patrně budou skvělé jeho hororové romány (ale to je žánr, který nevyhledávám).
Dala bych o hvězdičku víc, kdyby mi byla sympatická Katie...ale mně jí bylo spíš jen líto.

10.08.2020 2 z 5

Město malérů Město malérů Ellery Queen

Když jsem si tuto knihu vybrala ke čtení, věděla jsem, co mne čeká. Detektivní příběh jsem si užila. Momentálně oceňuji kouzlo starších poklidnějších detektivek.

07.08.2020 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Do svého komentáře si dovolím citaci z komentu Česneksmedem: Čtení knih Dominika Dána je pro mne vždy taková malá odměna.
A dodám ... i pro mne.

29.07.2020 5 z 5