Allena24 Allena24 komentáře u knih

Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Čím dál víc oceňuji takovéto "poklidné" čtení. Popsanou atmosféru, postavy - to vše mi připomíná mnou kdysi čteného p. Nerudu. Souhlasím s komentářem alzbeta4340. A budu se těšit na další shledání s komisařem.

26.04.2020 5 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Prima pohádka pro dospělé. Poslouchala jsem audio. Souhlasím s předchozími komentáři ...oddechovka, odreagovačka.

18.04.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tohle byla pro mě trefa, pocházím z malého (kdysi házenkářského) městečka. V příběhu poznávám spoustu (mnou prožitých) věcí. Příběh je pestrý, lidský.
Poslouchala jsem audio. Úžasný přednes p. Pavla Soukupa. Doporučuji.

05.04.2020 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Maggie udělala jsi pro mě tuto knihu srdcovkou. Myslím si, že každého, kdo má rád čtyřnohé kamarády tato "detektivka" dostane.

03.04.2020 5 z 5

Moc těžké a moc smutné téma ke kterému autor přistupuje s láskou a něhou.

03.04.2020 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Knihu jsem již kdysi četla, teď jsem měla příležitost si ji poslechnout namluvenou Janem Vondráčkem. A smekám pomyslný klobouk..za mně super a doporučuji.

28.03.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou p.Barešem. Dovolím si ji doporučit.

23.03.2020 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Kniha byla příjemným překvapením.
Pro pobavení přidám citaci:
"Pomalu se z něj stává to, čemu Billy říká 3D, depresivní držkující dědek."

19.03.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Napínavé, čtivé, drsné ...až tak, že pro mě byly některé scény naprosto zbytečně brutální.

19.03.2020 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Členové oddělení Q mě stále baví.

19.03.2020 5 z 5

Matky to chtěj taky Matky to chtěj taky Irena Obermannová

I já měla knihu na poslech a také oceňuji krásný hlas Vandy Hybnerové. Dokonce si myslím, že jen díky ní jsem knihu doposlouchala.
Také souhlasím, že dotyčnému chlapci mohla paní autorka přidat nějaký rok. Určitě bych pak pohlížela na celý děj jinak. S větším pochopením. Což asi nebyl záměr autorky.

29.02.2020 3 z 5

Vrány nedovedou počítat Vrány nedovedou počítat A. A. Fair (p)

Po přečtení druhé knihy s Donaldem Lamem si vrním a přemýšlím, jak se rychle dostat k dalším dílům. Pan Gardner mě touto dvojicí detektivů okouzlil.

28.02.2020 5 z 5

Případ jackpot Případ jackpot A. A. Fair (p)

Donald Lam a Berta Coolová. Jak je možné, že mi tato dvojice unikla? Oba jsou zábavní. Těším se na jejich další příběhy.

25.02.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Čtivé, to určitě. Jen mi přišlo hodně věcí přehnaných.

23.02.2020 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Přidávám se na stranu spokojených čtenářů a ráda dávám 5*. Panu spisovateli děkuji za postavu Adama a jeho sarkasmus.

20.02.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Knihu doporučuji a autorku si dávám do oblíbených. Uf to bylo super čtení.
"Neexistence prožitku lásky omezuje život na nekonečnou hru s pokusy o nadvládu nad ostatními lidmi."

12.02.2020 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Do určité doby se mi kniha hodně líbila, ale pak se něco zvrtlo a dočíst knihu už jsem se jen snažila. Začátek mi přišel skutečný a děsivý. Jak přečtené stránky přibývaly, měnilo se i mé vnímání, přišel pocit, který mám z filmů Jamese Bonda.

08.02.2020 3 z 5

Komplet jsem si půjčila v knihovně v podobě audia. Knihy načetla Tereza Bebarová skvěle. Příběh byl napínavý. Jen dost brutální. Možná to mladší čtenáři tak nevnímají, ale mně to vadilo.

02.02.2020 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

I pro mě to byla poklidná klasická detektivka. Díky komentářům jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Nedá mi to a do svého komentu přidávám kousek, co mě pobavil: Kadegovi bylo asi pětatřicet, měl podsaditou postavu a kulatý, téměř dětský obličej, poněkud odstávající uši a na hlavě velkou lysinu. A považoval se za neodolatelného.

02.02.2020 5 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Pro mě trochu zvláštní styl, připomíná mi to starou detektivní školu. Hvězdičku přidávám za zmínku našeho úžasného Zátopka a skladatele Dvořáka. To prostě musím :-)

25.01.2020 4 z 5