Podezřelý

Na tom, že se policisté někdy dostanou do přestřelky, není vůbec nic divného. Když se k ní ale připletou náhodou, ve chvíli, kdy si ve služebním voze užívají vzácnou chvilku odpočinku, je to zatracená smůla. Zvlášť když po celé té hrůze zůstane na dlažbě pár mrtvých. Mezi nimi jedna policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen. Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu. Příběh Scotta a Maggie činí z téhle knihy víc než jen pouhou detektivku, je dojemnou sondou do psí duše, která nemůže nechat chladným žádného „pejskaře". Milovníci napínavých kriminálních příběhů si pak užijí nečekaných zvratů a – jak už to u Roberta Craise bývá - také ohromujícího rozuzlení. Padouši se totiž často skrývají právě tam, kde by je nikdo nehledal. Robert Crais je držitelelem titulu GRAND MASTER 2014 detektivního žánru. Sympatické hrdiny tohoto příběhu, včetně psí hvězdy Maggie, uvidíme i na plátně, produkce se ujali Nina Jacobsonová s Brad Simpson, producenti slavných Hunger Games....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190573/big_podezrely-Ldk-190573.jpg 4.5165
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

Suspect, 2013

Kniha Podezřelý

janina66

Nádherné, a místy i dojemné čteni, hlavně díky fence Maggie. Kniha je sice detektivka, ale nejvíce je o přátelství policisty Scotta a jeho psí parťačky Maggie. Knihu jsem si moc užila, poslouchala jsem ji audio.

Faila
06.11.2021

Kniha má pomalý, ale vůbec ne nezajímavý rozjezd. Policejní pes a jeho vztah s páníčkem jee moc hezký prvek, který dodává jinak drsnému příběhu trochu něhy a uklidňuje čtenáře po akcí nabitém ději.

Nyangumi
04.10.2021

Klidně mohla být polovina románu z pohledu psa a vůbec by mi to nevadilo. Maggie hrála prim.

peeetta
06.08.2021

Velmi pěkná detektivka. Postupně se dostává k vyřešení případu několikanásobné vraždy. Krásně popisuje vztah psovoda se psem a jak jejich vztah funguje.

Hakate
25.07.2021

super detektivka, nádherný příběh, hlavní hrdina sympaťák, milovníkův psů určitě ukápne slza :), mrzí mě, že s těmito dvěma není serie.

smardice
29.06.2021

Knihu jsem přečetla velice rychle, jelikož mě bavila zápletka detektivky, ale hlavně díky pasážím o čtyřnohé pomocnici - Maggii. Nádherný příběh přátelství na život a na smrt mezi člověkem a psem.

Belanna
18.05.2021

Velmi pěkná a čtivá detektivka.
Líbilo se mi to sbližování dvou raněných duší, kterým služební minulost někoho vzala. Těšila jsem se na pasáže očima Maggie. Fandila jsem oběma.
Samotná krimi zápletka mi také sedla a navíc napínavý a akční konec.

EliskaD
08.03.2021

Samotný detektivní příběh mě moc nezaujal. Ale vždy jsem se těšila na pasáže o Maggie, které byly opravdu milé. Skoro jsem i zatoužila si také pořídit pejska, abych s ním mohla mít podobný vztah.