Allena24 Allena24 komentáře u knih

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Možná jsme se s knihou nepotkaly ve správný čas, jsem z tohoto dílu rozpačitá, pro mě to byl chaos.

12.01.2020 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Já si příběh užila. Pro mě jsou knihy od pana Olsena čtivé, dokáží mě vtáhnout do příběhu. Poslední dobou se dívám i na osobu překladatele a paní Kristinu Václavů bych si ráda dala k oblíbeným.

07.01.2020 5 z 5

Na dveře klepe smrt Na dveře klepe smrt Peter James

Poslouchala jsem audioknihu. Kdybych hodnotila přednes pana Martina Siničáka, dala bych jasných 5 hvězdiček ( i to by mi přišlo málo). Za příběh dávám hezké 4 hvězdičky, byla to příjemná oddechovka.

10.12.2019 4 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Velmi pěkné audio - to především. Ale knižní Troy mě dost štval....tak holt hvězdička dolů.

07.12.2019 4 z 5

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Kniha má kouzlo staré dobré detektivky a za to přidám hvězdičku.

04.12.2019 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Řízné, svižné čtení.

01.12.2019 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Kniha čtivá a napínavá. To byla jízda.

01.12.2019 5 z 5

Krutost Krutost Thomas Erikson

Silný příběh, kdybych mohla dát víc hvězdiček, tak neváhám. Doporučuji a doufám, že se v češtině objeví pokračování.

16.11.2019 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Při čtení jsem si uvědomila, že jsem už v minulosti viděla film. Vraha jsem tedy znala, ale i tak jsem si čtení užila. Pro mě to byla velmi příjemná oddechovka.

07.11.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání John Grisham

Opět dávám plný počet hvězdiček. Při čtení téměř celé knihy mi táhlo hlavou: Je možné opakovaně páchat tak hnusné věci a být propuštěn na podmínku?

21.10.2019 5 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, poslouchala jsem jen výběr povídek na CD. Dle anotace jde o úsměvnou reakci na feministické hnutí. No já se nesmála. Někdy na mne vykoukly postřehy ze života, ale většinou mi vše připadalo jak z panoptika. I když.... možná to byl záměr autora.

18.10.2019

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

První díl ze série thrillerů o Alexi Kingovi, odborníkovi na lidské chování si mě získal.
"Je to velmi jednoduché," řekl a nechal slova dopadnout mezi posluchače. "To, co se kontroluje, se taky udělá." ..."Dostanete to, po čem se budete ptát."

07.10.2019 5 z 5

Odvolání Odvolání John Grisham

Kniha super, velmi dobře napsaná.
Jen se mi chce říct - je to hnus vaše ctihodnosti.
Napříště se zkusím knihám s tak závažnou tematikou vyhnout.

02.10.2019 5 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Nemohu srovnávat, pro mě to bylo seznámení s tulákem Jackem Reacherem. A já se nenudila, za mě 5ka - jak vyšitá.
Líbila se mi hláška: Blbost není hrdelní zločin. Spíš jenom handicap.

23.09.2019 5 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

Má první kniha od Imogen Robertsonové. Velmi se mi líbilo autorčino vyjadřování a lehká ironie.
Např: "Často shledávám, že peníze jsou vhodný způsob, jak si koupit mír."

19.09.2019 5 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Jsem ráda, že knihu vlastním, přečetla jsem ji 2x a ještě si po čase poslechla audio. Jsem fanda pana Herriota. Doporučuji.

12.09.2019 5 z 5

Ztracené úterý Ztracené úterý Nicci French

Oba díly - pondělí i úterý mne oslovily. Už aby mi přišla do ruky středa :-). Ráda si od této autorské dvojice přečtu další knihy.

11.09.2019 5 z 5

Katova dcera a Rada dvanácti Katova dcera a Rada dvanácti Oliver Pötzsch

Opět hezky čtivá kniha. Paráda. Jen realisticky popsaný život v Mnichově v 17.století mě dost děsil.

07.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá oddechovka, splnila mé očekávání.

31.08.2019 4 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Zajímavé téma, průměrné zpracování, s přibývajícími stránkami stále zdlouhavější.

25.08.2019 3 z 5