Ostrov kostí

Anatom a detektiv amatér Gabriel Crowther žije v domnění, že léto roku 1783 bude stejné jako ta ostatní, svěží a voňavé, a že jej stráví bádáním ve své pracovně. Dostane se mu však nečekaného pozvání od sestry, kterou dlouhá léta neviděl, aby prozkoumal mrtvolu nalezenou na pozemcích, jež kdysi patřívaly jeho rodině. Přijíždí tedy společně s Harriet Westermanovou, která mu v jeho nezvyklé práci pomáhá, do honosného anglického sídla na severu země, a vzápětí jsou oba vtaženi do vyšetřování několika dalších vražd, jejichž oběťmi jsou nejen návštěvníci, ale i zdejší lidé, včetně majitele místního nevelkého muzea. Společně s Harriet Westermanovou, která se touto cestou pokouší uniknout vlastnímu trápení, nalézá Crowther rodný kraj otřásaný starými, ale i novými zločiny, a pradávné zvyklosti tu soupeří s pravdami moderní doby. V prostředí krásné a divoké scenerie skal a vod se Crowther postupně smiřuje s tím, že ani jeho vlastní minulost nezůstane v zapomnění. Zatímco pedantský vědec Crowther baví svou podivínskou náturou, Westermanová je jedna z nejpříjemnějších postav, jaké se kdy v beletrii s historickou tematikou objevily. Žena s dobrodružnou povahou, ovdovělá majitelka velkého venkovského sídla a matka dvou malých dětí bojuje o svoje místo ve světě, který jí namlouvá, že by měla sedět doma a nevybočovat, tak jako jiné dámy na její úrovni. I když řeší s Crowtherem případ společně, je to ona, kdo strohému vědci připomíná, že rozhodující jsou sice fakta, ovšem člověka spíš vede k těm správným závěrům to, že naslouchá vlastním pocitům a intuici....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188805/big_ostrov-kosti-Pcb-188805.jpg 4.386

Gabriel Crowther a Harriet Westermanová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Jota

The Island of Bones, 2011

Kniha Ostrov kostí

Sarah01

Moc pěkná historická detektivka z období vlády Jiřího III., o které jsem ještě žádný román nečetla. Zpočátku jsem se nemohla příliš začíst, děj se pomalu rozbíhal, ale nakonec se ten nevinný začátek rozběhl tak, že jsem měla co dělat, abych všechno stačila sledovat, hlavně množství a jednání všech osob. Autorka na konci knihy i vysvětluje, které osoby ji k tomuto příběhu inspirovaly.

Allena24
19.09.2019

Má první kniha od Imogen Robertsonové. Velmi se mi líbilo autorčino vyjadřování a lehká ironie.
Např: "Často shledávám, že peníze jsou vhodný způsob, jak si koupit mír."

haki34
19.04.2018

s klidným svědomím dávám 4..nebo možná i 4,5*...moje první knížka od autorky, zajímavý dobrodružný historicko-detektivní román...ale do plné palby tomu něco chybělo...hlavní hrdina Gabriel Crowther se setkává s minulostí svojí rodiny a musí čelit přízrakům, svému svědomí, a dějinám.....a rozluštit pár vražd, ať už mu je to příjemné či nikoliv...a sama jsem od začátku tušila, jak to asi nakonec všechno dopadne...
Kromě toho se paralelně seznamujeme s méně lesklým světem chalup, vesnice, přírody, duchů, čarodějnic a lidových tradic, směsice náboženství a pohanských rituálů reprezentovaných Casperem Gracem (Mimochodem jména Grace a Greta ... trochu mi to nesedělo, taková hodně podobná....) Grace, vesměs sympatická postava, ale vadilo mi označení/oslovení vědmák, což mi evokovalo osmáka (to zvíře...:D) ale to je možná jen můj útlocit...dále ty jeho hlasy v hlavě, kdy byly spíše na škodu, než na prospěch věci - to bych taky oželela...i když podle autorky to možná dodávalo více barvitosti a tajemnosti vědmákovi... ano, je vidět, že Casper mi sedl :) Líbí se mi Harriet, jejímž vztahem ke Crowtherovi si tak úplně nejsem jitá..ale ráda si přečtu i další z této série, ať se v tom spletenci zorientuju lépe :)

alenkacermi
27.06.2017

Kniha plná napětí a překvapení.Pěkné čtení

Nestorkea
27.06.2017

Podle mého názoru nejlepší kniha, kterou jsem od této autorky četla.

JiříM
07.01.2017

Moje první kniha od autorky. Je zajímavé, jak se dá napsat detektivka bez aut, telefonu počítačů a internetu. Ale stejně mi tam něco chybělo. Proto čtyři hvězdy. Knihu doporučuji, je srozumitelná a čtivá.

lampernaqui
14.11.2016

Mám rád historické romány i detektivky starého typu. Všechno tohle Ostrov kostí splňuje. Jenže mu chybí něco, co by mě přikovalo ke knížce a těšil bych se na další čtení. Bylo to psáno. . Alespoň pro mne.... nudnou formou. A i když autorka nahodila příjemný popis Anglie, nestačilo to a stejně jsem neustále sledoval počet stránek. Je to škoda. Na román jsem se těšil.

Liduka
30.04.2016

Kniha mě trochu zklamala. První dvě se mi líbili víc. Tady se pátrání po vrazích moc nedalo a vlastně se to vyřešilo v podstatě samo, bez většího přičinění naší dvojice. Co se týče Crowtherovy temné minulosti, tak mi to přišlo zbytečně moc spletité a taky jsem měla jisté pochybnosti o sledu událostí. ZAČÁTEK SPOILERU: například, proč vlastně Crowtherův otec ukradl onen kříž, když ještě nevěděl, že budou Gretovy pozemky naprodej, tou dobou přeci Greta teprve odjel bojovat a pozemky mu patřily. A také by mě zajímalo, jak se vlastně onen pisatel dopisu dozvěděl o tom, co jeho příbuzný udělal. KONEC SPOILERU.