Zub za zub

Zub za zub https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125578/mid_zub-za-zub-2ng-125578.jpg 4 214 38

87. revír série

Do služebny 87. policejního revíru mají namířeno dvě ženy. Obě hledají detektiva Steva Carellu. Ta první, jeho krásná hluchoněmá žena Teddy, s ním chce oslavit radostnou novinu: čekají spolu dítě. Ta druhá, čerstvá vdova Virginie Dodgeová, ho chce zabít. Vždyť právě on, detektiv Steve Carella, dostal za mříže jejího muže Franka, a ten teď ve vězení zemřel. Oko za oko, zub za zub. Ale Steve je právě v terénu. Formalita: nesporná sebevražda starého milionáře. Za jeho zády však přešlapuje příliš mnoho dědiců. Carella větří vraždu a netuší, že ve služebně zatím Virginie Dodgeová drží jeho kolegy i manželku v šachu lahví s prudkou výbušninou a čeká, až se otevřou dveře, které má na mušce. Za této situace může Carellovi zachránit život jenom jeden člověk: neznámý vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Killer's Wedge , 1959

Disease
15.01.2024 4 z 5

Zajímavější je linie na služebně, než ta detektivní, ale i tak pořád nadstandard.

Naďa2411
25.05.2023 5 z 5

Napínavá detektivní akniha s "výbušným" námětem. Ač se děj převážně odehrává v jedné místnosti plné detektivů, atmosféra je napjatá, když se chce žena pomstít za svého muže s láhví výbušného nitroglycerinu a drží tak v šachu i příchozí. Líbilo se.

Johny_H.
30.04.2023 5 z 5

Moc pěkná detektivka, která je plná akce a kde se na pár stránkách dá nudnější příběh vyšetřování spojit s parádní akcí z které opravdu mrazí.

kopeceli
17.04.2023 5 z 5

Velmi dramatické čtení, přestože se odehrává na malé ploše a v krátkém čase. Toto je mistrovství oboru detektivky, krimi. Zážitek.

Olous1
02.01.2023 5 z 5

Na začátku roku jsem si vybrala mého oblíbeného Steva Carellu., který mě nezklamal. Vybrala jsem si audio knihu a jsem nadšená. Skvěle namluvené, já jsem si to užila. Bohužel v knihovně neměli knihu,tak jsem byla nucena stáhnout audio. Opět skvělá zápletka,87.revír je moje srdcovka.100%.

VeruMalfoy
12.11.2022 4 z 5

Děj se celý odehrával na policejní stanici kromě malých pasáží. Byl celou dobu velice napínavý a nikdy jsem úplně nevěděla, kde je vlastně pravda. Zjistila jsem to až úplně na konci.

raty
01.09.2022 5 z 5

Tak vám tedy moji milí knižní přátelé pěkně děkuji :-)

Při čtení vašich komentářů jsem na sérii 87.revír narážela tak často, že jsem náhodně vybrala jeden díl, abych zjistila o co se jedná. Kniha z roku 1959. To jako vážně? Ano a super. Nejkratší detektivka jakou jsem četla, nadupaná napětím a starou dobrou poctivou detektivní prací.
Takže - kolik že to má celkem dílů? Jdu pěkně na začátek k Zabijákovi a těším se.

V kontextu dnešní doby někdy trochu úsměvné, ale pro mě dobrý odpočinek od dnešních, někdy přehnaně korektních knih, které by asi byly "hrozně špatné" kdyby mezi postavami nebyl zástupce od každé myslitelné menšiny.

alabra
19.10.2021 3 z 5

Trochu jiná detektivka, filosofování a poetika mi nevadí, jen reakce policistů mi připadnou místy hůře uvěřitelné

heavy66
09.09.2021 5 z 5

Kdo se bojí Virginie Woolfové? Promiňte - Dodgeové!
Carellu mají všichni rádi, proto ze všech sil přemýšlejí, jak s ním i celou budovou nevyletět do povětří!
Další skvělý příběh 87.revíru, tak napínavý, že vám i minutová cesta na záchod přijde jako ztráta času!

Andrea864
17.05.2021 3 z 5

Tak trochu jiná detektivka.

janina66
23.04.2021 4 z 5

Klasická detektivka ze staré školy. Ale přišlo mi to trochu přitažené za vlasy, že jedna žena ohrožuje celý tým detektivů. Prostředek knihy chudší a natahovaný. Jediné pořádné vyšetřování zde zastal Steve.

renefer
17.04.2021 3 z 5

Mám raději klasické detektivkové schéma. Vražda nebo lépe vraždy a následně vyšetřování. Tady sice taková maličká sebe/vraždička je, ale je to spíš kulisa k hlavní dějové linii, kde manželka zloděje, který umřel ve vězení, jde pomstít jeho smrt na 87. okresek s revolverem a lahví výbušniny. Jejím cílem je Carella, ale než se ho dočká, vezme si za rukojmí téměř všechny detektivy na okrsku. Přišlo mi to trošku přehnané, že banda vycvičených policistů není schopná spacifikovat jednu bláznivou ženskou. A že těch příležitostí měli hodně.

Sixao
28.03.2021 4 z 5

Nejdřív byl Ed McBain, pak vzniklo severské krimi. Zatímco detektiv Carella vyšetřuje fingovanou sebevraždu pana továrníka, na stanici 87. revíru vkráčí žena s černou taškou rozhodnutá pomstít svého muže kriminálníka. Přítomní policajti se rázem stanou rukojmím vyšinuté ženské, která jim hrozí bouchačkou a lahví výbušného nitroglycerinu. Jedno říjnové odpoledne se tak pro osádku promění v nečekaný boj o život. Kratší délka knihy mi naprosto vyhovovala, přesto obsahovala vše, co má správná detektivka mít. Dialogy jsou naprosto věrohodné, napětí do poslední stránky, malinka na jeden víkend. Knihu jsem si ne náhodou vybrala do čtenářské výzvy, protože název obsahuje část lidského těla.

Kory98
01.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak pro mě zase jedna lepší ze všech skvělých McBainových detektivek o 87. revíru. Pomsta zločinců nebo jejich rodin policistovi, který je "poslal za katr" je častým tématem detektivních příběhů. Ale tentokrát je to tak zajímavě zauzleno, že dotyčný s tou pomstou vlastně ani nepřijde do styku a do posledních řádků ani pořádně neví, jak veliké měl štěstí. Vím, že je tam spousta přikrášlených náhod, ale já to autorovi zobu z ruky :-)

mi-380
31.10.2020 4 z 5

87. revír, sázka na jistotu. Při minimální délce hutný a jasný děj, logické motivace, nakouknutí do amerického velkoměsta poloviny minulého století, uvěřitelné příběhy. Tentokrát tu máme komorní drama a záhadu zamčeného pokoje. Vše se odehrává během několika hodin, celá parta, s výjimkou Carelly, je pěkně pohromadě a s napínavým dramatem se dlouho nečeká, na čtenáře vyskočí hned na začátku. Představení, které probíhá přímo na policejní stanici, je originální, neschopnost rychle a profesionálně to ukončit mi ale připadala tak trochu jako podvod na věrném čtenáři.
75 % (aktuálně 153 hodnotících s průměrem 86 %).

Podivuhodné bylo, že až dosud jí plán vycházel. Bojí se jí, všichni se jí bojí. Jejich strach ji naplňoval zadostiučiněním...

tygřík2
08.10.2020 5 z 5

Kolik už že je hodin? Půl druhé ráno? Zase jsem to přetáhla. Ale musela jsem to dočíst, prostě musela! :-))

Medunkavera
29.08.2020 4 z 5

Opět stará, dobrá detektivka z doby.. kdy.. když chcete někomu něco sdělit... rodičům, kamarádovi, kamarádce, Policiii, že musíte vyhledat telefonní budku a néé sáhnout do kapsy, kde se vám rýsuje obdélníček, že tam máte mobil.

Kombinace Ed McBain a Jiří Zavřel je naprosto bezchybná.
Dnes v noci jsem knihu doposlouchala.

Jiří Zavřel: Jako vždy - naprosto parádní, úúžasný.
Bohužel . . příběh . . no.. nerada něco kritizuji, ale pořád jsem měla takový divný pocit, že to šlo nějak jinak vyřešit. Ale.. nechci sem dávat to, co si o tom myslím. Byl by to spoiler a to nechci.

Ale... člověk v té situaci nebyl, že? Kdyby byl, tak by viděl, že to fakt nešlo jinak..

RADOST
23.08.2020 5 z 5

Užila jsem si toto příjemné odskočení od současných thrillerů ke staré dobré klasické detektivce. Nic jí nechybělo, naopak byla tak nějak lidštější co se týká pohnutek jednání všech osob. Mělo to spád, napětí, jistou dávku vtipu a přemýšlení, dramatičnost. Poslouchala jsem jako audioknihu, skvěle namluvenou (bohužel nevím kým).

katka134
22.08.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Ve služebně panuje atmosféra přímo výbušná, ale detektivové jsou naštěstí sehraní.
Prostě zase báječné, napínavé čtení.

Vilma232
26.01.2020 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Steve Carella trochu jinak - detektiv vyšetřuje podivnou sebevraždu, zatímco na 87. revíru na něj čeká pomsta... Paráda i bez hromad mrtvol a akčních honiček.

pomsta

Ed McBain