Základy mužského šovinismu

Základy mužského šovinismu

Kniha je úsměvnou reakcí na feministické hnutí a vymezuje základní pravidla mužského šovinismu. Pro velký úspěch již sedmnácté vydání!

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33349/zaklady-muzskeho-sov-33349.jpg 3.2130
Literatura česká, Sociologie
Vydáno:, Reneco

HannyC
20. červenceodpad!

... :) autor je akademický pracovník a z matfyzu k tomu :) co dodat ... tento typ lidí "na okraji" mimo hlavní životní proud může akorát tak "blábolit" a závidět ostatním "chlapákům" úžasný život s pohodovými sexy samicemi, které si mužů autorova typu sotva všimnou :) ... závist a zlost na moudré ženy čarodějky ... já skočnila na 5. stránce ... a za břicho se popadala ... KDO MLUVÍ O OSTATNÍCH mluví totiž PŘEDEŠVÍM SÁM O SOBĚ ... takže si obrázek o knížce a autorovi udělejte sami :) ... pokud se vám to TAK STRÁÁÁÁÁÁÁŠNĚ líbí ... jste s velkou pravděpodobností absolutní nuly ... (měřeno úspěšností u žen) :) ... protože prachů (počítáno na nuly) máte asi dost a dost ... jo jo ... ale opravdovou čistou lásku CHYTRÉ samice si za ně nekoupíš :) ...

Bar16

Velmi příjemná jednohubka na cestu do tramvaje. Hodně jsem se bavila, někde jsem se poznala, ale ve většině případů jsem se smála a kroutila hlavou, zda takové ženy opravdu existují...

Hobo

Doporučuji všem feministkám. Aspoň jich bude míň.

honajz

Asi je potřeba odhlédnout od pravopisných věcí a nějakých knižních měřítek, ale ani tak mi kniha nepřijde moc dobrá. Skáče v podstatě bez ladu a skladu z tématu na téma a hodně těch témat se týká sexu, kdy ženská chlapovi nedá a ve zbytečně moc kapitolách se rozebírají důvody. Víc mne zaujalo, jak mají ženy podobný slovník, podobné způsoby vydírání muže, podobné přehlížení jeho zásluh a podobně, ale i tady je to tak jen lehce nahozeno. Pusťte si raději film Teorie tygra, tam je všechno.

donnadarko
15.12.2017

ODPAD ! .....rasismus vůči ženám , humor žádný , akorát urážky , bláboly , je to zlé ...
autor má trauma z žen a proto tento fašistický spis , jinak nevím.
chudák žena která s ni příjde do styku a chudák žena co
má doma patrnera který s tímto imbecilem souhlasí.
kniha je plná lží bezduchosti a hnusu , nic odpornějšího jsem nečetla...
to že pro vás neexisutje láska ani city ani osobnost pane hausmanne
je váš problém , tak pište dál takovýto bláboly a možná se vám uleví .
pan autor je totiž misogyn (člověk který nenávidí ženy) ale přesto by si rád zasouložil...no , to je dilema.
škoda že jeho maminka použila " vagínu " aby počala a porodila takového debila :-)
onehdá jsem četla reportáž o sexuálních robotech-ženách.no to by bylo něco pro pana hausmanna , tělo bez duše , citů , osobnosti a potřeb...tohle si pane hausmanne sežente.
jinak vám není pomoci.

Henry_1986
20.04.2017

Asi je to pravdivější než by si leckterá žena přiznala...samozřejmě to nebude platit na 100% populace a některé části jsou možná i trochu přes čáru. :-) Ale...zábavně, názorně a pravdivě. :-)

Katyys
26.03.2017

Neuznávám radikální feminismus, ani (jakýkoliv) šovinismus, nicméně nechápu jak může podobnou knihu kdokoliv v 21. století vydat, natož ji myslet vážně. Určitě kapitoly a pasáže se dají brát s nadhledem, knížka jako celek je ale dost přes hranici. Nicméně doporučuji ji přečíst pro její absurditu. Autor si v některých pasážích i odporuje, což umocňuje už tak nepochopitelný (pseudo)fakt, že je kniha v některých kruzích považována za akademickou.

Kapis
25.01.2017

Ááááá, to jsem jednou před lety přelouskal v pdfku během jednoho nudného školení a parádně jsem se pobavil, i když má přirozenost nedovoluje souhlasit s autorem ve všem. Rozhodně stojí za přečtení, pokud teda nejste prudérní hysterka s nulovým nadhledem nebo militantní feministka, která kope náhodně chlapy do kulí, jako institucializovaného nástroje ženského pokoření, na potkání.

Mercatino
15.09.2016

Tak u této knihy jsem se pobavila. Velice čtivé, některé pasáže sedí skvěle. Knížka nutí k zamyšlení a zároveň je třeba ji brát s nadhledem.

Cinik
25.05.2016odpad!

Feminismus je zvrácenost a zhouba lidstva, ale to nic nemění na tom, že autor je idiot... A je úplně jedno, myslí-li to vážně, či jen jako parodii...

jarrmilla
28.01.2016

Super!

LucKub
13.09.2015

Ac jsem zena, knizka se mi velmi libila. V mnoha kapitolach jsem poznala svou mamu, sestru, sebe i ostatni zeny ve svem okoli. Ovsem nedoporucuju feministkam a zenam podobneho smysleni. Tahle knizka je spis pro zensky, ktere se neberou prilis vazne :D

Anna_D
04.08.2015

Těžko hodnotit. Ze začátku se zdálo, že autora serou spíš nezodopovědní lidé než apriori ženy (viz poznámky o nabouraném autě). Jenže nevím, jak naložit se statí, že přidaná hodnota ženy spočívá jen v její vagíně, jestli to brát s nadhledem, nebo jako provokaci. Ale abych nebyla obviněná z podjatosti, četlo se to celkem rychle, bylo tam pár vtipných postřehů, občas jsem musela s autorem souhlasit. Trochu mi vadilo nahodilé uspořádání jednotlivých kapitol, mohlo to mít trochu lepší řád.

tisha8409
24.07.2015

Ach, sebejistý pan H., který ve finále v českém milování sám na sebe práskne, že je vlastně velmi měkký, pláče u pohádek a ač je se ženou rozveden, přece jen s ní má děti a tak si do baráku nenakrachní cizí ženu!!!
....Pak je ovšem otázkou, proč tolik bojuje proti ženskosti a všemu, co život s (běžnou) ženou obnáší.
Měl ale třeba pravdu v tom, proč ženský pořád vše řeší a omílají pořád dokola...

Angel_Castiel
04.05.2015odpad!

Hloupá a zbytečná kniha.

agata001
01.11.2014

Knihu mi doporučil přítel, že se u ní dost zasmál. Mně z ní bylo spíše smutno a čím víc jsem se začítala, tím horší to bylo. Zarputilé feministky nemusím, ale tohle bylo to samé z druhé strany, jen černá (ženy) a bílá (muži). Kniha mě neurazila ani nepobouřila, spíše vysála. Těm, kdo se chtějí opravdu zasmát při popisování našeho ženského praštěného chování doporučuji knihu Má žena a jiné živly od Ivana Krause.

LordSnape
27.09.2014

Osobně mě k téhle knize přivedl až kamarád, protože do té doby jsem neměl o tak šovinistickém pnutí ani potuchy. Velmi mě ale mrzí, že na začátku knihy Hausmann vystřílí ze svého kvéru hromadu průbojných argumentů, aby pak v dalších kapitolách se jen opakoval a útočil, když v rozhovorech z pozdějších dob odpovídá zcela logicky a smysluplně bez té názorové radikalizace. Nicméně beru ohled na to, že kniha byla napsána v divokých devadesátkách, kde se objevovalo ledacos a feminismus byl mezi těma věcma, které byly brány jako neškodné. Souhlasím s tím, že jako radikální hnutí těchto žen je velmi nebezpečné a prakticky společensky schvalované a bortí rodinné hodnoty. Škatulka humor, jenž jsem změnil na sociologii mě ale pořád dráždila i když jsem se místy vážně smál. Naopak k zamyšlení se mi velmi líbila kapitola o tom, jak se snažil vychovávat své dcery.

Asi budu vlastně také šovinista, protože když se nad tím tak zamýšlím, jsem pro klasicky uspořádanou rodinu s jasně vymezenými rolemi, které nám určili už naši předkové v pravěku. Ať chceme či ne, tak ženy vždy budou mít v sobě kus té mrchy, na kterou Hausmann tady útočí. To však nemění nic na tom, že žena, ač je společensky výše postavena než muž, v si mnohém značně polepšila a nemohou za to ty feministické bláboly, ale opět muži, kteří třeba vzali rozum do hrsti dali ženám tu možnost volit, vzdělávat se atd. Osobně si na ženách vážím inteligence a průbojnosti, což jsou ale ve výsledku věci neslučitelné s tím, jak se chová většina naprogramovaného ženského plémě. Hádám, že těch rozumných a citově vyzrálých bude tak 20%, zbytek by se měl nad touhle knihou velmi zamyslet a občas chlapa i pochválit, když už nic.

pobijecmuch
30.07.2014

Padesátá nejhůře hodnocená knížka ? A hůř ji hodnotí ženy nebo muži ?
Pokud ji autor psal k zasmání, tak palec nahoru, ale pokud to myslel jinak, tak je potřeba se zamyslet, proč to tak myslel.
Já osobně se spíše bavil, než přemýšlel nad tím, že to může někoho urážet.

felix6338
07.07.2014

Ač je autor extrémně ošklivé ráádoby macho, má ve spoustě věcech pravdu.Za mě good :)

tlllk
29.05.2014

Celkom to ušlo , miestami to skĺzalo ku formátu ala Kameňák, ale niektoré postrehy boli celkom trefné.

Modrina
21.05.2014

Pro pobavení dokonalé. :)

katerinn
21.04.2014

Nad knížkou jsem se pobavila, autor nás opravdu nešetří. Ale ruku na srdce, některé věci strefil dokonale a nutí k zamyšlení.. :)

RUSTY
04.04.2014

Ale tak .. každý se s rozvodem a ukřivděností z méněcennosti vyrovnává jinak ... u pana Hausmanna je jediný rozdíl v tom, že mu jeho deníček plný traumatických zážitků a zkušeností vydali. Měla jsem natolik odvahy, že jsem si přečetla (dočetla) i jeho knihu - Ženy na dosah a myslím, že se tam mnohé vysvětluje ... musí být těžké žít s pocitem toho, že nikdy nebude mít to, co by si člověk dooopravdy přál. Takže ano, autora politujme. Za tohle se na něj člověk nemůže ani snad zlobit. Spíš jsem se občas dokonce zasmála, především v těch částech, kde si autor tak úžasně protiřečí. Ale neboj Pepo! Držíme s tebou!

TomyAngello
13.02.2014

Autor knihy zde s nadsázkou líčí negativní vliv femismu na vztah mezi mužem a ženou. Ironicky líčí různé životní situace a občas schválně přehání reakce jak mužů tak i žen. Přehání proto, aby vynikla absurdita chování jak žen tak i mužů.
Pravdou je, že některé dámy se mohou po přečtení teto publikace urazit, potom ale nechápu proč to četli respektive proč to dočetli.
V knize se hodně zmiňuje touha žen po rovnoprávnosti. Proč ne? Ale už jste někdy viděli popel ar ku nebo automechaničku? Každý má přece na světě své místo. Chlapi taky nechtějí rodit. Nu a o tom všem a ještě víc je tato kniha.
Je pro zasmátí ne pro to, aby někoho urážela. Nu a ten kdo se urazí tak se asi v jistých věcech viděl.

psirena
30.11.2013

Jsem žena, tuhle knihu jsem přečetla už asi před 10 lety. Ale co si z ní tak vybavuji, tak snad mám pocit, že buď:
1. autor popisoval ženy jen podle malého vzorku,
2. sedí to na ženy narozené +- kolem roku 1950,
3. nejsem žena.

Neumím si představit, že bych manžela nutila, aby zůstával doma. Naopak ho spíše vyháním (jen si běž zahrát ten badminton, squash apod. či koukej padat do hospody za kamarády). Sama nejsem pořád zavřená doma. Mám koníčky i přátele, kterým se nadále věnuji.

Jenže tak si tak říkám, dnešní doba tohle ženám dopřává, Tu možnost mít různé zájmy, chodit ven. Už se na ně nepohlíží jako na treperendy, co neví coby. Nebyla tehdy ta doba tak stavěná?

Rawen616
06.08.2013

Normální ženy se tohle nedotkne, tak jako se například mne nedotýkají výlevy militantních feministek a spíše se zasměje, zamyslí a nebo si řekne, že to přesně sedí na její kámošku kterou nemá zrovna v lásce.
Ale na některé ženy to, a to si přiznejme, sedí naprosto dokonale. Neberu knihu jako výlev autorových mindráků ale jako čistou parodii právě na feministická hnutí, a je vtipné sledovat jak jim jejich vlastní medicína moc nechutná.

nef7
22.06.2013odpad!

Hausmann v začátku knihy uvádí, že každá žena, která s knihou nesouhlasí je blbá a podtrhuje vše, co o ženách v knize píše. Více méně v kostce řečeno. Naopak, podle jeho slov, které ženě se kniha líbí, ta je na tom možná o něco lépe než ostatní. I ta je však nakonec vhozena do stejné škatulky. A teď pozor, muži! Zajímavost i pro vás. Ti z vás, kteří nesouhlasí s touto snůškou blábolů, vy se nepočítáte mezi zdravé, nebo snad dokonce normální muže! Takže pozor na věc. Ke knize samotné je nejspíš škoda slov něco psát. Snažila jsem se knihu číst na všechny způsoby, včetně toho s humorným pohledem na věc. Smála jsem se. Bohužel jen tak pro sebe při myšlenkách, zda už daná věta má být ta humorná nebo ještě vážná. Není co dodat. Pro mě je tato kniha jen záchodovým čtením, když na onom místě člověka omrzí počítat dlaždice na stěně.
Co mi však příjde velice smutné je to, že v mnoha diskuzích o této knize se najde obrovské množství žen, které jsou z této brožurky přímo nadšené. Nechápu to. Otázkou ve mně tedy zůstává, zda se jen snaží zařadit do kategorie "těch chytřejších" žen (čímž tedy souhlasí s opravdu ponižujícími tezemi), nebo se skutečně našly v obrazu Hausmanna? Druhá možnost mi však nejde příliš do hlavy. Osobně neznám ženy, které Hausmann popisuje. Ženy, o kterých píše, znám pouze z kreslených vtipů a možná béčkových filmů.

Kaihomielisyys
26.04.2013

Vtipné to je. Pravdivé v případě, že je žena vypatlaná slepice (těch je bohužel všude kolem dost) a má muže zabedněnce (těch není o nic míň). Pokud jste feministka či feminista, asi budete mít jiné názory než autor. Ano, jsem feministka...stojím si totiž za tím, že nejsem jen chodící k*nda, že mám mozek a právo ho používat a hlavně mám právo studovat, pracovat, plnit si sny...a ne jen stát u plotny a rodit děti. A všichni co jsou proti feminismu, neznají jeho pravou podstatu...snahu postavit ženy na stejnou úroveň jako muže, co se týká jejich práv. Nebýt feminismu, nemá žádná z nás volební právo, vystudovanou ani střední...o možnostech jako plánované mateřství ani nemluvím. Pokud někdo zaměňuje tohle za nenávist k mužům apod., neví o celé věci vůbec nic. Autor má zřejmě řadu komplexů...ale ty jsou mi (jako myslícímu člověku) naprosto u zadku. Když člověk používá mozek, je totiž jedno, jestli je muž nebo žena.

Brigina
27.03.2013odpad!

Kamarádka mi ji nabídla k zamyšlení o tam jak myslí někteří chlapy. Když jsem se dočetla na místo, kde autor popisuje, jak ho ignorovala manželka a její ženská část rodiny. Pochopila jsem, kde bere autor tolik mindráků a zášti, aby mohl něco takového prezentovat. :-). Měli by jsme ho asi politovat.
Autorova fotka na konci knihy také ledacos napověděla.

Yarwen
24.03.2013

Postřehy v knize jsou trefné, na některé ženy padnou jako ulité a je určitě zajímavé o nich číst a dobré si je uvědomovat; na druhé straně jsem poznal řadu žen, na které popisované způsoby zcestného myšlení neplatí, případně jen z malé části - a dodávám naštěstí. Myšlenky knihy tak není možné zobecňovat, což je hlavní výtka z mé strany, byť autor na několika místech připouští, že jsou ženy, jež se chovají jinak. Název knihy je malou nadsázkou, neboť text sám o sobě ženy nezavrhuje, nesnaží se tedy o nějaký protipól feminismu - ten je tady spíše ukazován ve své nahotě, coby manipulace feministek s veřejným míněním, schovávání skrytých zájmů pod nablýskané pseudopravdy. A nelze říct, že my muži zde vycházíme jako "ta správná" polovina lidstva - každé pohlaví je své, tyto knihy by měly posloužit spíše k zamyšlení se nad sebou samým a k vyšší toleranci.