Maigretův revolver a stará dáma

Komisař Maigret patří k nejznámějším románovým detektivům a jeho příběhy přinesly francouzskému spisovateli Georgesovi Simenonovi celosvětový ohlas. Maigretův nezaměnitelný životní styl, zahrnující nepostradatelnou dýmku, zálibu v dobrém jídle a pití, jeho schopnost vcítit se do zločincova jednání a v neposlední řadě intuice, která jej často – i když ne vždy – vede k odhalení zločinu účinněji než rozumová úvaha, se staly – také zásluhou filmového ztvárnění Jeana Gabina – klasikou kriminálního žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31791/big_maigretuv-revolver-maigret-a-stara--20W-31791.png 4.338

Komisař Maigret

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Orbis

Maigret et la vieille dame, 1952

Kniha Maigretův revolver a stará dáma

Allena24
04.04.2021

Oba příběhy jsem znala. I tak bylo čtení úžasné. Užívala jsem si.

Alma-Nacida
13.08.2020

Úlovek z knihobudky. Povídka Stará dáma se mi hodně líbila, zato Revolver mi připadal podivný a neuvěřitelný, tak hodnotím celek jako průměr a zase knížku pošlu dál.

Jaruš7
05.12.2019

Maigret a stará dáma.
Audiočetba v top obsazení, tudíž živý projev s vlastnostmi charakterů postav. Zadumaná zralost mouder života, mladická nadšenost, profesní oddaná obětavost, měšťácká noblesa, krčmářská vlídná servilnost, obdiv a úcta prolínající se k postavě M. jako všudypřítomné fluidum, ale faleš, ta neladí v kompozici obrazu. Je to hra ? Je, opravdu, vypočítává hra na pravdu.
Chyběla by v seznamu důvodů zločinnosti v Paříži zvlášť.

konicekbily
28.04.2016

Oba příběhy mne zaujaly.

astroweb
19.02.2016

Skvělé čtení, už dlouho jsem Simenona nečetl, ale právem patří mezi moje oblíbené spisovatele.

mgeisselreiter
21.02.2013

Kniha obsahuje 2 novely: Maigret a stará dáma (1951) a Maigretův revolver (1959). Příběh se starou dámou se odehrává mimo Paříž, ukradený revolver dostává Maigreta z Paříže do Londýna. Kniha se čte dobře, ale není tentokrát nijak výjimečně nadprůměrná, 75%, 20.2.13.

Lusa
21.11.2010

Píšu si Maigreta do svých oblibených detektivů/kriminalistů :))
Opravu povedené povídky.