Allena24 Allena24 komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

První komentář a druhé čtení. Tedy čtení....nyní to byla audiokniha. Znovu bych hodnotila 5*. Opět mě dostal popis drsného života na ostrovech.

26.03.2023 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Poslouchala jsem audioknihu. Můj obdiv má jak autor za příběh, tak i pan Ondřej Brousek.

05.03.2023 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Uf. Kniha mi dala docela zabrat. Jak upozorňují předchozí komentáře, není pro slabší nátury.
Vtáhl mě napínavý konec příběhu a změnil mé rozhodnutí nečíst další díl.

02.03.2023 4 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Líbí se mi autorův "polodokumentární styl" a promyšlený děj.

12.02.2023 5 z 5

Tři evangelisti Tři evangelisti Fred Vargas (p)

Má první kniha od autorky, líbil se mi styl psaní a lehký humor. Těším se na další díly.

04.02.2023 5 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

K mému hodnocení výrazně pomohla atmosféra knihy. Díky ní jsem si knihu užila.

02.02.2023 4 z 5

Sestřička Sestřička Raymond Chandler

Zamotané to rozhodně bylo, ale i tak jsem se bavila. Dostala mě atmosféra, ironie a humor.

17.01.2023 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Řím, Benátky na počátku 16. století. Byla to drsná doba a pro většinu hrozné podmínky pro život.

"Od té doby, co ležel v posteli, pochopil, že naděje je vzácné zboží."

17.01.2023 4 z 5

Skládačka Skládačka Ed McBain

Kdysi jsem viděla v televizi film. Při čtení se mi děj vybavil i s rozuzlením.
Přesto mě kniha bavila a má za 5*.

10.01.2023 5 z 5

Nejen kočka, napsali Nejen kočka, napsali * antologie

Příběhy prožité se zvířátky, napsané skutečně (někdy až neskutečně) úžasnými lidičkami. Smekám klobouček. Knihu jsem si užila a doporučím ji, protože si myslím, že zvířátkomilů je tu hodně.

28.10.2022 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Čtivé, napínavé, akční.
Krátká citace: "...obě víme, že největší vítězství v bitvě je, když k žádný nedojde..."

23.10.2022 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Tak tohle byla nostalgie. Krásné vzpomínání i na filmovou verzi s Janem Valou.
Přesto mně zarazilo pár věcí, hezky jsou vypsané v komentáři EmmaKrizova: "A obyčejnej policajt lítá služebně z Brna do Prahy letadlem. A stačí mu k tomu říct kolegovi: Objednej mně na zítra aerotaxi. Exner neví co to je Věstonická Venuše. Jeho holku budoucí tchán zavírá doma, i když už je dávno na vysoké, tudíž jí je přes 20. "

23.10.2022 5 z 5

1913: Případ podivné sebevraždy 1913: Případ podivné sebevraždy Andreas Pittler

Fajn odlehčené oddychové čtení s atmosférou "dávnověku". Jak se žilo bez mobilů, zato s čichací solí.

06.10.2022 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Názor na knihu mám podobný jako PetkaS. Také se mi hodně těžko hodnotí. Námět byl zajímavý, ale z nějakého důvodu jsem se nedokázala do příběhu ponořit a začíst.

05.10.2022 3 z 5

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Ellis Peters (p)

Poslouchala jsem audioknihu parádně namluvenou Pavlem Soukupem. Pro mne úžasné znovushledání s bratrem Cadfaelem. Opakování příběhu po letech bylo milé až pohádkové.

02.10.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Poslouchala jsem audioknihu (dobře namluvenou, chválím). Bohužel jen po chvilkách a to se projevilo ve výsledku. V ději knihy jsem měla zmatek...hlavně v postavách. Inspektorka mi zatím k srdci nepřirostla. Pokud se zadaří, přečtu si další díl.

31.07.2022 3 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Spokojenost. Ve správný čas, ve správné náladě....správná kniha. To se to pak čte. Tak zas Jacku Reachere někdy brzo načtenou :-)

16.06.2022 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Knihu doporučuji a kdybych mohla, dám víc hvězdiček. Ještě musím pochválit větší písmenka, četlo se mi parádně. A stále se usmívám, když si vzpomenu na Mandu a její slova. Např:... písařskej brkoune. Moc se těším na další díly.

11.06.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Ze str. 316: Román nemá být v první řadě pravdivý, ale čtivý.
S tím naprosto souhlasím. Já se dobře bavila a pro chvíle pohody knihu doporučuji.

28.05.2022 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Ohromně jsem se bavila. Doporučuji a těším se na další setkání s originálním inspektorem.

26.05.2022 5 z 5