Spolčení ničemů

Spolčení ničemů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465679/bmid_spolceni-nicemu-BYl-465679.jpg 4 134 47

Ludivine Vanker série

Francií otřese vlna brutálních vražd. Sadisticky znásilněné a usmrcené dívky, vyvražděná rodina, náhodní cestující shození pod vlak... Stále stejná značka *e, která se jako cejch objevuje na obětech nebo v jejich blízkosti, ukazuje na sériového vraha – jenže kriminalisté záhy zjišťují, že vraždy probíhají v záhadné časové souhře nejen ve Francii, ale také na různých místech Evropy, a pachatelů tedy určitě musí být víc. Jako by propukla epidemie vražedného násilí... Četnost a brutalita vražd narůstá takřka přes noc a policii se s vývojem událostí nedaří držet krok. Pátrací tým v čele s ostříleným četníkem Alexisem Timée a posléze jeho kolegyní Ludivine Vanckerovou sleduje stopy zločinců přes Skotsko, Polsko a Kanadu. Pátrání je kromě jiného zavede do temných částí internetu a také k projektu Lebensborn, neblahému dědictví po nacistech. Poradce týmu, zkušený kriminolog Richard Mikelis dobře ví, že zlo a násilí je jako droga, a varuje, že tentokrát může jít o nepravděpodobné spiknutí deviantů, pedofilů, psychopatů a všech vyvrhelů společnosti, které v jejich jednání neoslabuje empatie a lidské cítění. V knihách Maxima Chattama se v rychlém sledu střídají napínavé, nečekané zápletky a nikdy nic není tak, jak se zdá. A tak se i ze zdánlivě poklidné, přehledné situace může vmžiku stát souboj na život a na smrt...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

La conjuration primitive , 2013

Janadvorackova
23.03.2024 4 z 5

Autor se s tím nepáře. Sérioví vrazi po celém světě tvoří někým organizovanou skupinu. A zabíjejí obzvlášť brutálně.
Skupina vyšetřovatelů nespí a nejednou se ocitne tváří v tvář konci.

SimonaP
31.12.2023 3 z 5

První dvě třetiny mě moc bavily, potom mě to začalo nudit. Překombinované, málo uvěřitelné, moc postav, že jsem se ztrácela, kdo je kdo. Ale čtivé to bylo.

milanříský
29.12.2023 5 z 5

Jérôme Loubry, Jean-Christophe Grangé a Maxime Chattam, moje oblíbená trojice francouzského thrilleru. Spolčení ničemů považuji za jeden z nejzajímavějších kusů, co tady za poslední roky vyšel, především kvůli tomu, jak Chattam bravurně píše. Připomíná Grangého, sází za sebou bravurně vystavěné věty a skvěle formulované myšlenky, jeho texty je prostě radost číst. Vybroušený styl (a tady i pochvala za překlad) by mu leckdo ze současných autorů thrillerů mohl závidět - ve srovnání s ním působí, jako by psali po lobotomii. O to smutnější, že jim čtenáři hromadně tleskají.

Příběh plný explicitních momentů, prokládaný úvahami o přirozenosti násilí a jelikož mě kniha fakt bavila, sáhl jsem po audioverzi a dal si ji znovu. Libor Hruška z ní udělal zážitek, podobně jako Jakub Saic s Purpurovými řekami. Fantastická práce, mrazení v zádech zaručeno.

Hon na několik sériových vrahů zároveň je tady intenzívní, cítíte marnost četnického oddělení, kterým se vše rozpadá pod rukama a koordinovaná exploze násilí je zaskočí nepřipravené. Chattam pracuje skvěle s jejich vztahy, emocemi a z žánrových klišé dokáže udělat přednosti - třeba angažováním vysloužilého policisty Mikelise, u kterého čekáte, zda mu nepřeskočí a nezačne také vraždit. A jako správný žabožrout do toho všeho zamíchá nácky.

Spolčení ničemů není pro slabé povahy, popisů násilností je tady požehnaně, stejně jako zvrácených myšlenek, ale je tak ďábelsky dobře napsaná / namluvená, že je hřích ji minout. Minimálně na sériového vraha přezdívaného Zvíře dlouho nezapomenete a na filozofické úvahy o společnosti, v níž jsou majoritou devianti, také ne.

m2056
01.09.2023 2 z 5

No moc mě to.nebavilo je to takový slepenec příběhu.

J0hn
22.07.2023 4 z 5

Ze začátku se mi zdálo, že si jen autor dělá legraci z francouzského četnictva. Protože to jak popisoval jak jsou hloupí a neschopní bylo až komické. Také to vysvětlovalo proč žádají o pomoc kriminalistu v důchodu, který podle popisu byl jediný normální a z jejich pohledu tedy geniální. Ale smrtí do té doby hlavního vypravěče příběhu mě autor překvapil a navíc po ní nabrala kniha pěkné tempo, takže nakonec dávám 4 hvězdy. Ale nevim jestli budu s autorem pokračovat. Jeho snaha vysvětlit zločinost nějakým pseudovědeckým blábolem mě dost iritovala. Je pro mě dost překvapivé, jak často francoužští autoři považují zločince a obecně zločinost za nemoc, virus, nákazu zlem apod. Teď z hlavy mě pro ukázku napadá např. kniha Syndrom E.

janina66
21.07.2023 3 z 5

Audiokniha.
Ano, hodně místy brutální, ale zároveň rozveklé. Filosofické úvahy "co by kdyby", mě spíše otravovalo a nudilo. A tím klesala má pozornost. Hlavní postavy mi zvlášť k srdci nepřirostly. Jen Alexise mi bylo líto. Na konci hodně překombinované, a tak nemám zájem o další pokračování.

bumble
03.06.2023 4 z 5

V momentě, kdy se člověk začetl a dostal se do děje, nebylo to špatné. I některé zvraty v osazenstvu. Vzhledem k tomu, že mám načteno hodně knih Chrise Cartera, tak mi brutalita a líčení některých scén už ani nepřijde tak děsné. Rozhodně dobrá detektivka, thriller.

jakub2418
10.05.2023 5 z 5

Tak tohle jo! To by šlo.
Naprosto vynikající kniha. Od první kapitoly si mě autor získal. Parádní zvraty( už hodně dlouho jsem si po dočtení kapitoly neřekl Kurňa ! To ne! Proč on! Doprd.)
A popisování vražd je geniální!! Hannibal vibes jako blázen!

Timkim
07.04.2023 5 z 5

Ten kdo má rád knihy Chrise Cartera je tohle jeho jasná volba. Avšak z mého pohledu šel Maxime ještě dál. Vraždy jsou zde popisovaný s maximální pečlivostí, detailní rozbory šedé kůry mozkové jsou takřka na denním pořádku. Ano, pro někoho brutální, pro někoho šokující, pro někoho inspirativní.
Vyšetřování jede z ostra hned od začátku a na tempu nepolevuje až do závěru. Ale aby nezůstalo pouze u řezničiny, autor vložil pár myšlenek, nad kterými se opravdu má cenu pozastavit......."když budou všichni okolo psychopati a Vy jediní s kodexem morálky, tak Vy budete zavrženíhodní"... Super počin, musím sehnat druhý díl.

JitkaHambi
17.03.2023 4 z 5

Tato kniha rozhodně není pro slabé povahy....je to opravdu hodně drsné, násilí popsané do nejmenšího detailu(a to jsem si myslela že po Chrisi Carterovi mě už nic nepřekvapí:-D), ale strašně mě to bavilo.
Doufám, že brzy vyjde další díl.

milanříský
06.03.2023 5 z 5

Allena24
02.03.2023 4 z 5

Uf. Kniha mi dala docela zabrat. Jak upozorňují předchozí komentáře, není pro slabší nátury.
Vtáhl mě napínavý konec příběhu a změnil mé rozhodnutí nečíst další díl.

Icequeen
19.02.2023 3 z 5

S kostrou príbehu problém nemám, akurát by to chcelo lepšieho remeselníka. Postavy ma ničím nezaujali a mám dojem, že ani autorovi samotnému nijak zvlášť neprirástli k srdcu. Podľa všetkého sú Francúzi buď suchári alebo úchyláci (o čom pochybujem). Chattam, zdá sa, patrí do prvej kategórie, ale podľa zanietených popisov vrážd, by som nevylúčila ani tú druhú. Niektoré vety mi nedávali zmysel a musela som si ich prečítať viackrát, ale to je v poriadku, lebo to bolo v momentoch, kedy sa autor rozbláznil pri vzletných popisoch počasia, alebo filozofických úvahách o beznádejnej temnote všehomíra. Ostatný text bol písaný jednoduchým, popisným štýlom a niektoré zaujímavé pasáže boli odbavené rýchlejšie, ako by si zaslúžili. Myslím, že s Maximom sa už neuvidíme.

jefff
11.02.2023 4 z 5

Ze Společenství ničemů mám takové smíšené pocity. Na jednu stranu skvěle napsané, docela napínavé a celý příběh je u detektivně - thrillerového žánru originální, ale bylo toho nějak moc. Moc násilí, moc temného a moc odpudivého. Jako hrabat se v několik týdnů starých odpadcích během letních třicítek. Autentické, ale proč vlastně?

jaroiva
01.11.2022 3 z 5

Brutálně brutální. Ono mě to bavilo, ale místy jsem vypínala pozornost, asi už bylo té řezničiny na mě moc.
A moc bylo i střel a tak... No, nakonec takový slušný střed, ale nemám potřebu číst další díl.

Lukáš987
25.10.2022 5 z 5

Wau. Tak tohle byla pecka. Svižná, brutální a krvavá jízda příběhem, stránka střídá stránku a odložit knihu rozhodně nelze. Když už si myslíte, že něco víte, nebo něco tušíte tak omyl, dostanete takovou šlehu mezi oči, že se z toho vzpamatujete tak za dalších 10 stránek.. U mě se tento autor zapisuje mezi první příčky knihovny. 2 čtecí večery a 440 stran uteklo jako voda.

zimolka
03.10.2022 5 z 5

Musím souhlasit s některými komenty zde, kniha je opravdu jedna z nejbrutálnějších co jsem četla a že jich není zrovna málo. Začínám číst hned druhý díl.

stanislav.janac
09.09.2022 3 z 5

Kniha obsahovala všechno co mám rád, přesto mě nezaujala a trošku i sklamala. Četl jsem tu komentáře o brutálnosti, nechutnosti a jak je kniha skvělá, no nějak jsem to tam nenašel. Sem tam se mi to líbilo, ale jinak tomu pořád něco chybělo, moc mi nesedí jména postav. Prvních 100 stran je o Alexisovi, a tak jsem myslel že bude hlavní postava a nedával mi smysl název série, nicméně Alexis zhruba po 100 stranách skončil a pak teprve začala jít do popředí hlavní postava, to mě sklamalo. Postrádal jsem napětí, které by mě udrželo při čtení.

jarmila7388
11.12.2021 4 z 5

(SPOILER) SPÍŠ BYCH TO DALA JAK DETEKTÍVNÍ HOROR SAMA MRTVOLA.NĚKOLIKRAT JSEM TO I ZAVŘELA, KDYŽ UMŘEL ALEXIS.TAKOVÝCH KNIH BY MOH AUTOR NAPSAT VÍC.

vera4669
19.11.2021 5 z 5

Brutální, ujeté, nechutné... Autor si nebere žádné servítky, vražda střídá vraždu a slabší povahy nemusí detailní popisy nést dobře... Ale.. Vražda přeci nemá být krásná. Tady se prostě popisuje realita a je to pěkný hnus.. Fanoušci Cartera budou tleskat :) tempo bylo vražedné a ani chvilka oddechu, musím dát plný počet i když bych takovou brutalita nemusela číst každý den :D ale líbilo se mi téma, i závěr, další díl si určitě dám