Spolčení ničemů

Spolčení ničemů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465679/bmid_spolceni-nicemu-BYl-465679.jpg 4 136 47

Ludivine Vanker série

Francií otřese vlna brutálních vražd. Sadisticky znásilněné a usmrcené dívky, vyvražděná rodina, náhodní cestující shození pod vlak... Stále stejná značka *e, která se jako cejch objevuje na obětech nebo v jejich blízkosti, ukazuje na sériového vraha – jenže kriminalisté záhy zjišťují, že vraždy probíhají v záhadné časové souhře nejen ve Francii, ale také na různých místech Evropy, a pachatelů tedy určitě musí být víc. Jako by propukla epidemie vražedného násilí... Četnost a brutalita vražd narůstá takřka přes noc a policii se s vývojem událostí nedaří držet krok. Pátrací tým v čele s ostříleným četníkem Alexisem Timée a posléze jeho kolegyní Ludivine Vanckerovou sleduje stopy zločinců přes Skotsko, Polsko a Kanadu. Pátrání je kromě jiného zavede do temných částí internetu a také k projektu Lebensborn, neblahému dědictví po nacistech. Poradce týmu, zkušený kriminolog Richard Mikelis dobře ví, že zlo a násilí je jako droga, a varuje, že tentokrát může jít o nepravděpodobné spiknutí deviantů, pedofilů, psychopatů a všech vyvrhelů společnosti, které v jejich jednání neoslabuje empatie a lidské cítění. V knihách Maxima Chattama se v rychlém sledu střídají napínavé, nečekané zápletky a nikdy nic není tak, jak se zdá. A tak se i ze zdánlivě poklidné, přehledné situace může vmžiku stát souboj na život a na smrt...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

La conjuration primitive , 2013

Ajinka79
08.11.2021 2 z 5

Na muj vkus příliš brutální. Další knihu si určitě neprečtu.

Knižnítoulky
06.11.2021 5 z 5

Maxime Chattam je zkušeným a osvědčeným autorem tohoto žánru. Ve svém dalším strhujícím díle se dotýká problému vzniku menších uzavřených komunit, které ale postupně sílí svým počtem i zvyšující se agresivitou. V závěru knihy jsou tyto jevy mimořádně fundovaně předkládány jako nedílná součást vizí o šířících se závažných problémech světa. Kniha je drsná, ale skvělá.

soukroma
14.09.2021 2 z 5

Začátek mne navnadil, autor pěkně vykreslil své četníky-vyšetřovatele i jejich pomocníka v důchodu. Ale...vražd bylo čím dál víc, čím dál brutálnějších, a popisy míst činu, mrtvol, postupů vraha čím dál podrobnější a krutější pro čtenáře. To jsem se snažila už přeskakovat, ale pak už moc nebylo co jiného číst. A popis pitvy takto zmučeného těla mne už dodělal. Takže ne, tohle nepotřebuji, a odhazuji.

Pepina19
16.08.2021 4 z 5

napínavé, zajímavé, děsivé, líbilo se mi to

mgeisselreiter
01.08.2021 3 z 5

Moderní krimi, která se dobře čte, chce přitáhnout čtenáře hlavně svou neuvěřitelnou hrůznou krutostí. Autor šokuje, ale to je tak vše. Jedná se o průměrnou detektivku, jejíž děj se občas rozprostře dál z Francie, kde ale jaksi zamrzá a nijak moc do příběhu nezapadá. Vysoké hodnocení je nejspíš od fanoušků takovéhoto druhu thrillerů, já jsem ale konzervativnější čtenář a moc mě to nebere. 65%, 1. 8. 2021.

Hella
27.07.2021 2 z 5

Je mi líto, ale mně tedy kniha vůbec nesedla. Když se zkusím povznést nad to, že zápletka je (zaplaťpánbuh tedy) až příliš nevěrohodná, nevyhovuje mi ani styl psaní (kam se autor hrabe na další Francouze Miniera nebo Thillieze), který mi nijak snadno "nejde do očí" a v neposlední řadě se mi hnusí množství a brutalita popsaných scén. Škoda, že se autor nedržel rčení, že méně je někdy více. Za mě ne a přečteno jen s přemáháním.

Kenan
11.06.2021 5 z 5

Je to kniha plná zločinů, brutálních vražd sériových vrahů, kteří se snaží změnit řád světa vytvořením společenství. Velká část je věnována i průběhu vyšetřování a postupů policie.
Všechno, co jsem napsala zní jako mnoho jiných kriminálek, ale tahle, je napsána tak, že se mi nějak opravdu hodně dostala pod kůži, jakoby ve mně duněla. Přestala jsem ji číst před spaním :).

Klesňa
16.05.2021 5 z 5

Takhle nadšenej, překvapenej, napnutej a rozčarovanej jsem z žádné knihy dlouho nebyl! Pokud jste fanoušci třeba Chrise Cartera, nebo thrillerů obecně, tohle je přesně pro Vás! Autor si opravdu nebere servítky a sází do knihy jednu brutalitu za druhou. Pokud jste slabší povahy, asi knihu párkrát odložíte, abyste to rozdýchali, ale určitě Vám to nedá a po chvíli budete číst dál. Opravdu se nechci moc rozepisovat o ději, protože to bych Vás připravil o hodně. Ale obecně můžu napsat, jen to, že je to jako číst více thrillerů najednou. Každý vrah je tam opravdu zvrácený, a i kdyby kniha byla jen o jednom pachateli, byla by i tak hodně dobrá. Tady ale máte sadistického seriálového vraha, násilníka, kanibala, pedofila, psychopata… Navíc i postupy vyšetřovatelů jsou opravdu skvěle vysvětlené a věrohodné. Díky tomu to celé působí tak reálně, že celková myšlenka je fakt hodně děsivá! Potřebuji další díl!!!

astra3
16.05.2021 3 z 5

Hodně brutální a přitom místy rozvleklé. Překombinované. Nejsem z toho nějak unesená.

josska
13.05.2021 5 z 5

Kniha je čtivá,místy až moc,,ale ji i drastická,nechutná a vubec nechápu,kde se tolik zloby a násilí v člověku bere... je napínavá a těším se na pokračování..

robin9739
12.05.2021 5 z 5

Francii zasáhne vlna brutálních a nevídaných vražd. Je nalezeno několik těl, jenž nesou známky sadistického mučení a znásilňování. Některá z nich vypadají, jako kdyby je napadlo velice podivné zvíře. Na tělech objeti se našli nejen zvláštní zranění ale i cejch, jenž zdobí každou oběť. Značka nebo-li podpis se nenacházela jen na mrtvých ale i v okolí, značka - *e . Vypadá to, že zde řadí sériový vrah. Jednotka francouzských četníků pověřena vyšetřováním těchto vražd, zjistí, že vraždy probíhají ve zvláštní časové souhře po celé Evropě, nejen ve Francii. Vrahů musí být několik, spojuje je zřejmě více než jen značka na tělech obětí.
Dokáže vyšetřovací tým v čele s Alexisem Timee a Ludivine Vanckerovou odhalit, kdo stojí za spolčením masových vrahů a šílených deviantů?

Musím říct, že dobrých thrilleru je hodně, ale tento je vynikající a svou zápletkou velmi jedinečný. Autor zde rozehrál hru, která svými rozměry přesahuje nejen stát ale dokonce i kontinent. Využívá v ní moderní technologie i neomezené možnosti internetu, také strašlivou sílu nacistické minulosti. V tomto příběhu ti dobří povětšinou tahají za kratší konec a sami se stávají oběťmi promyšleného spolčení ničemů, bláznů a různých psychopatů. Děj hezky plyne, vtáhne vás a nechce pustit, po celou dobu čekáte, co dalšího se o této sektě dozvíte. Nejsou zde, žádná hluchá místa, na to jak obsáhlá tato kniha je. Někdy sem si říkal, že spisovatel si snad libuje v extrémně brutálních popisů vražd a místa činů. Je to povětšinou velmi explicitní popis a určitě tuto knihu nedoporučují slabším povahám. Za mě to je velké překvapení a jeden z nejlepších thriller co jsem kdy četl. Velmi rád bych tuto knihu viděl ve filmové podobě, třeba by se konečně někdo vyrovnal filmu ,,Sedm", toto dílo minimálně příběhem a atmosférou na to má!

zuzana2599
12.05.2021 5 z 5

Po přečtení knihy věřím, že její autor Maxime Chattam je muž číslo 1 francouzského thrilleru. Hodně jsem byla na tento thriller zvědavá, snad jsem se i trošku bála co mě čeká, zda to bude čtení pro mne. A bylo ! Byla to jednoduše jízda ! Od první stránky jsem tak propadla čtení, že jen stěží jsem knihu zavírala, tajila jsem dech, nevěřila, že až tolik zla, brutality, zloby, nenávisti může být v lidském pokolení. I když je to příběh plný toho nejhoršího zla a děsu, četník Alexis, kriminolog Mikelis či statečná Ludivine stojí na opačném pólu a nelze si je než oblíbit a fandit jim.
Bude-li další případ četnice Ludivine, budu číst dál ! Těším se !

monushka
08.05.2021 5 z 5

Tak tahle knížka, to bylo něco! Autor se s ničím nemazlí, nic mu není proti srsti. Ačkoliv jsem čtenářka citlivka, co nemá moc v oblibě brutální čtení, v tomto případě mi to moc nevadilo. Závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale v celkovém kontextu příběhu vlastně proč ne? Rozhodně si nenechám ujít další autorovu knihu.

jonyrico
23.04.2021 5 z 5

Přestože se může zdát, že je v knize násilí zbytečně přehnané a mnohdy zbytečné, po přečtení musím konstatovat, že jsem nic nepatřičného v rámci žánru neshledal. Ano, vraždy jsou zde explicitně popsané, ale do příběhu se to hodí a zapadá. Pokud je to na někoho příliš, doporučuji změnit žánr volené literatury. Navíc jsem již narazil na knihy, kde je brutalita popisována mnohem podrobněji. Přesto je ke knize třeba přistupovat s tím, že se nejedná o žádné roztomilé či laskavé čtení.

Čtením jsem se skutečně moc bavil a ani rozsah mi nepřišel příliš dlouhý, přestože se nejedná o žádnou útlou knížku. Vše bylo řádně osvětlené a každé písmenko mělo své opodstatnění.

Ilu53
15.04.2021

Nechutné, zbytečně odporné, nesmyslné, zdejší nadšení nesdílím!!!

katka8500
09.04.2021 5 z 5

Ta knížka mě uchvátila. Byla úžasná mooc se mi libila. Až je my lito že jsem ji dočetla????. Davam plný počet hvězdiček. Kdo má rad triller tak to je ta práva knížka pro vás????

ArwenAragorn
04.04.2021 5 z 5

81%
Zabijáci žádné emoce nemají.
Mají prázdný pohled. Černý.
Odlesk temnoty, kterou v sobě mají.
Jako bílý žralok v okamžiku, když se zahryzává do své oběti.
Jako stroj na zabíjení.

Tak to byl mazec! Autor se s ničím nepáře. Velmi brutální scény, ale příběh je originální a neuvěřitelně čtivý a napínavý. A hlavní myšlenka je otřesná.
K přečtení doporučuji, ovšem ne pro slabší povahy.

Petronela16
01.04.2021 5 z 5

Veľmi dobré spracovanie tzv. globálnej hrozby vrahov.Originalna téma, aj keď, pravdupovediac, radšej verím , že nereálna.Ako bolo už v hodnotenia napísané, vcelku brutálne scény, ale tak tento žáner si to vyžaduje a kto chce romantiku , nech nečíta . Nemám viac k tomu čo napísať, treba si ozaj prečítať.Budem sledovať nejaké ďalšie literárne počiny autora.Za mňa jedno veľké áno, môže byť.

stesti.s.knihou
17.03.2021 4 z 5

Nová, originální neotřelá detektivka, u které se rozhodně nebudete nudit!
Hlavním tématem knihy je, jak už název napovídá, spolčení vrahů a násilníků, kteří zdánlivě nemají nic společného, jejich styl zabíjení je absolutně odlišný, pojí je však znamení, které zanechávají u všech svých obětí - “*e”. Do pátrání po těchto zločincích se vydává pařížský detektivní tým, jelikož si jako první spojí všechny tyto zločiny pod jedno seskupení lidí. Tým detektivů tvoří sympatická parta lidí, kterou si dozajista brzy oblíbíte. Pátrají po zločincích, kteří vraždí po celém světě, a snaží se přijít na to, jaké pojítko krom zmíněného symbolu existuje mezi těmito na první pohled různorodými ničemy.
U čtení jsem se moc bavila, kniha má spád, zaručeně vás několikrát překvapí, autor si nebere servítky a popisy některých vražd jsou opravdu detailní a poměrně nechutné, zároveň se jedná o zápletku a vyvrcholení, jejichž obdobu jsem doposud v žádné jiné detektivce nenašla (a uznejme, že originálních zápletek v detektivkách je fakt málo). Plusem je pro mě také prostředí, ve kterém se velká část děje odehrává (jakožto naprostý pařížomil hltám vše, kde se objeví Paříž).
Za mě jedno velký dobrý!

oblakaknih
10.03.2021 5 z 5

Dalším velkým překvapením pro mě byla kniha Spolčení ničemů! Byl to opravdu obsáhlý, komplikovaný a děsivý thriller, díky kterému mám teď pravděpodobně obrovská očekávání ohledně těch dalších.

Když jsem se do knihy pustila, bála jsem se, jestli je na ni ten správný čas, jestli na ni mám náladu. To mě ovšem okamžitě přešlo, protože tento příběh vás zaručeně vtáhne!

Námět knihy vás sám o sobě naprosto rozdrtí, ale přesto nemáte šanci být připravení na to, co vás čeká.

Kniha je rozdělena na dvě části, první část se soustředí na četníka Alexise, kterého jsem si poměrně oblíbila, přestože jeho osobnost by mohla být o něco lépe vykreslena. Druhá část se potom soustředí na četnici Ludivine.

Další postavou, mojí snad nejoblíbenější, byl kriminolog, který měl v příběhu jen okrajové postavení, ale když už se v něm objevil, stálo to za to. Jeho osobnost byla skvěle popsaná, když v příběhu vystupoval, téměř jsem ho viděla přímo před sebou.

Autor píše skvěle, nebojí se vás překvapit, někdy i naštvat. Kniha působí dost reálně, takže máte pocit, že se vše děje přímo vedle vás.

Myšlenka, kterou se v knize autor zabývá je děsivá a pro reálný svět nepředstavitelná.

Kniha působí upřímně, není nijak přikrášlená. Příběh je skvěle rozvinutý, neustále se na povrch dostávají nové problémy, je plný nečekaných zvratů,…

Již po přečtení první častí (tzn. cca polovina knihy) jsem měla jasno, že je to jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. I po dočtení si za tím stojím.

Pro milovníky thrillerů je tento určitě #musthave, ale přesto musím upozornit, že to není nic pro slabší povahy. Některé popisy vám nedají spát.