Tři evangelisti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tři mladí historici bez práce a bez peněz si společně pronajmou „barabiznu“, chátrající dům se zahradou v klidné pařížské čtvrti. Každý ve svém patře, přiděleném podle studovaného období, od prehistorie v přízemí po současnost v podkroví, by si v klidu sepisoval studie, kdyby je nerušily sousedky zleva i zprava a podivné úkazy, jako je strom, který zničehonic přes noc vyrostl v sousední zahradě... Nejdřív zkoušejí tři ztroskotalí historici přijít na kloub stromu, pak je ovšem čeká zmizení slavné operní pěvkyně a s ním spojené staré i nové vraždy. S pátráním jim pomáhá strýc a kmotr jednoho z nich, bývalý vyhozený policista Vandoosler, jehož metody jsou velmi neortodoxní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37577/tri-evangelisti-tri-evangelisti-tED-37577.jpg 4.328
Série

Tři evangelisti 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Garamond
Orig. název

Debout les Morts, 1995

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Tři evangelisti

Přidat komentář
IVANA0123
24.02.2019

Čtivá, napínavá detektivka, chvílemi pořádně zamotaná s nečekaným rozuzlením. Tři evangelisti jsou nenapravitelní vědátoři, kteří žijí každý ve svém století (a ve svém patře), ale s bývalým detektivním komisařem vytvoří neuvěřitelný detektivní tým. Dobře jsem se u knížky bavila. Za mě 4,5*.

Majdule
19.03.2017

Tři evangelisti pro mě byli starosvětským potěšením v britském stylu Zatoulaného hračkářství, byť přesazení do Francie. Jejich styl prozrazuje, že je napsala, byť pod mužským pseudonymem, žena, i když si netroufnu přesně definovat čím. Snad mírností zápletky a ostychem před násilím, byť se potom ukázalo, že není definitivní. Postavy jsou příjemně extravagantní, zápletka dobře vypointovaná a kniha se čte v příjemně poklidném tempu večera se sklenkou vína. Za mě 80 %, ale překvapivý, zamotaný a napínavý závěr to zvyšuje minimálně na 85 %.

mikika
13.06.2013

úžasně napsáno, s úžasnými postavami. druhý díl už nebyl tak dobrý, možná proto, že tam nevystupují všichni tři "evangelisti". jedna z mála detektivek, které se dají číst opakovaně - hlavně pro ten nezaměnitelný vargasovský styl...

soukroma
20.01.2012

Starší série než nepřekonatelný Adamsberg, zcela jiná a přesto stejně čtivá i znepokojující. Výběr hrdinů krásně odpovídá autorčinu profesnímu zaměření a jejich názory na období historie - studované versus ostatní opovrhovaná - jsou velmi vtipné a názorné. Napínavý děj samozřejmě graduje na posledních stranách, kdy podezření padá z jednoho na druhého až na nejméně podezřelou osobu.