Osudová zatáčka

Osudová zatáčka https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70592/osudova-zatacka-70592.jpg 4 134 28

Miles Ryan se se smrtí své milované manželky stále nemůže vyrovnat, přestože od ní uplynuly již dva roky. Navíc mu dost dává zabrat sedmiletý Jonah, zvlášť když zjistí, že má ve škole velké problémy. Sejde se s jeho učitelkou Sarah, která je ochotna Jonaha doučovat. Sama má za sebou už jedno rozpadlé manželství kvůli tomu, že nemohla mít děti. A protože se též cítí opuštěná, sympatiím k Milesovi se příliš nebrání. Brzy se mezi nimi začne vytvářet silné pouto, ale vše se zamotá tím, že je Miles posedlý myšlenkou vypátrat řidiče, který zabil jeho ženu a ujel z místa nehody. Na jeho stopu ho přivede právě Sarah a tato skutečnost jejich začínající vztah značně zkomplikuje. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

A Bend In The Road , 2001

Kekik
10.09.2023 5 z 5

Osudová zatáčka patří ke starším knihám Nicholase Sparkse, ale již tehdy byl famózním spisovatelem. Opět jsem dostala krásnou romantiku vyváženou dramatem. Těším se na další autorovy knihy.

Luigi1
28.08.2023 4 z 5

Kde najít vinu kde najít odpuštění

alisie
28.04.2022 3 z 5

Knihu jsem četla již potřetí, hlavní zápletku jsem znala, ale s koncem jsem si nebyla jistá, takže nakonec jsem byla i nedočkavě napnutá, jak to dopadne.

Allena24
23.07.2021 2 z 5

Nevím, možná to bylo překladem, ale kniha se mi nečetla dobře. A neoslovila mě.

georginaa
18.01.2021 4 z 5

Skvěle propracovaný milostný příběh, který pohladí na duši. Místy vtipné pasáže na pousmání, místy zase smutné, ale to k životu prostě patří. Nicholas je velmi skvělý vypravěč, který umí zahrát na tu správnou notu a čtenáře nechat do posledního listu snít.

VendyVev
03.05.2020 5 z 5

Musím říct, že tohle je nejlepší knížka, kterou jsem od Sparkse četla. Mám přečteny všechny. Ale tahle... Tahle je top...

princeznaaura
12.09.2019 4 z 5

Milesovi nekdo zabije zenu,kterou najdou prikrytou u silnice v prikopu.Nikdo po cele 2 roky nevypatral,kdo to byl.Jsou tu jista podezreni,ale dukazy zadne. Druha strana pribehu je o zanedbane vychove syna,ktery prisel o matku.Vsichni s nim jednaji v rukavickach kvuli teto ztrate.Dalsi linie pribehu je o nove ucitelce,ktera vypomuze Milesovi se synem a zaroven se do sebe zamiluji (toto bylo dost predvidatelne). Dalsi linie pribehu je povidani vinika,jak to bylo a jak ho to trapi. Vkusne sladene dejove linie do sebe pekne zapadaji. 4hvezdy za predvidatelnost pribehu.

cukrovka
01.09.2019 5 z 5

Za mě opět skvělá kniha od skvělého autora. Čtivý příběh o ztrátách, vině, nutnosti najít viníka, schopnosti odpuštění.

AlenaF
28.04.2019 4 z 5

Začátek příběhu slabší, ale pak děj gradoval. Kniha se mi líbila, doporučuji.

verunka93
27.01.2019 3 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Kniha, která má romantickou zápletku. Příběh se celkem hezky četl. Mohu doporučit.

hopen
13.03.2018 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila :-)

shay
11.12.2017 5 z 5

Mám hrozně ráda knihy od tohoto autora a ani tahle nezklamala. Mně se moc líbila. Ze začátku byla hlavně romantická zápletka, ale potom přišlo napětí, které vydrželo až do konce.

akdar72
07.11.2017 5 z 5

Mně se líbila moc, detektivní příběh knize dodal napětí a ubral trochu sladké romantiky.

Anna 13
04.10.2017 3 z 5

Kniha zklamala. Ač je to s podivem, vzhledem k tomu, jak moc miluji Sparksovy příběhy. Příběh však byl předvídatelný a hodně ohraný. Celkový počet hvězd vylepšil konec, který mne překvapil a já žasla nad sebeovládáním jednoho charismatického hrdiny. A co se týká překladu, tak to je teda fakt děs. Jelikož jsem četla spoustu jeho knih, tak vím, že autor umí psát. Tohle muselo být rozhodně překladatelem. Knihu provází přímo otřesné výrazy a věty jsou dost krátké a velmi se opakují. Neumím si představit, že bych knihu někomu nahlas předčítala. To by tahalo za uši a působilo by to nepřirozeně.
Doporučuji Sparkse, ale ne tuto knihu.

Takový Zápisník jedné lásky, To nejlepší z nás, Milý Johne či Vzkaz v láhvi jsou jiná liga...

Flowers
14.07.2017 5 z 5

Sparks nezklamal. Super.

Hana86
10.03.2017 3 z 5

Čtivé jako obvykle u tohoto autora. Zajímavý příběh o dvou lidech, kteří se octli v nesprávný čas na nesprávném místě... A jak moc tento okamžik ovlivnil životy jejich blízkých i jich samotných....
Líbilo se mi to, ale jelikož jsem četla ještě lepší Sparksovy počiny, musím dát pouze 3 hvězdy, abych byla spravedlivá.
Za mne toto není ten typ příběhu, ke kterému bych se chtěla v budoucnu třeba znovu vrátit.
Neznamená to ovšem, že nestojí za to, přečíst si :)

kiraa
25.08.2015 2 z 5

Knihu jsem přečetla, ale celkem vzato mě nijak moc neoslovila. Pro mě žádný trhák, ke kterému bych se v budoucnu měla vracet.

Terka18
24.06.2015 5 z 5

Jinak to ani nejde, než opět napsat, že je to další nádherná knížka od Sparkse. Jinak to ani nejde. Je to prostě parádní spisovatel, který umí psát romantické příběhy plné lásky ale i smutku. Příběh Sarah a Milese je krásný. Knížka samotná se mi moc líbila, nemůžu jinak než 5 hvězd a kdyby to šlo, tak jich dám třeba 10. Dokonalost.

Medvědářka
09.04.2015 2 z 5

mě se to nelíbilo,četlo se to dobře,ale bylo to hrozně předvídatelné,spisovatel má lepší knížky

Simí96
09.02.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, stejně jako autor. Miluju Sparksovy knihy. Vždy mě nadchnou a zlepší náladu. Konec všech knih má vždycky překvapivé rozzuzlení. Mám doma skoro všechny díla a těším se na další a další vydání.