Aliii Aliii komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Mrazivé a napínavé čtení. Baví mě, když je kniha rozdělená do kapitol a v každé z nich se střídá děj z pohledu jiných osob - zvyšuje to napětí. Nakonec do sebe všechny dílky skládačky zapadnou - a v této knize zapadly velmi zdařile.

25.01.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Opět naprosto originální a úchvatné grafické zpracování a pár zajímavých nápadů.

22.01.2018 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Báječná kniha plná komických situací a humoru. Donova postava mě ohromně bavila a jeho způsob myšlení a jednání s jinými lidmi je nezapomenutelný :-)

14.01.2018 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Trochu zklamání - příběhy mi nepřipadaly tak čtivé jako v jiných Vondruškových knihách. Navíc jsem poslední povídku Osudný turnaj už četla rozpracovaný v knize Jménem krále.
Čekala jsem víc, ale nedočkala jsem se...

30.12.2017 2 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Moc milá knížka, která se mi dobře četla. Od dětské hlavní hrdinky jsem si přečetla spoustu "dospělých" myšlenek.
Nejvíc se mi na příběhu líbilo to poselství, že žádný člověk není zaškatulkovatelný.
Potěšila mě i obálka se symbolickým počtem rybiček (7x7).

22.12.2017 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Cca první pětinu knihu jsem se dost těžko začítala, pak už se příběh krásně rozjel a mohla jsem sledovat se zatajeným dechem, jak to vlastně všechno dopadne. Ani se mi nechce věřit, že v minulosti docházelo k takovému ohavnému jednání se ženami, jejichž život a potenciální potomci byli v rukou bandy despotů a extremistů.

19.12.2017 4 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Až na poslední dvě mě povídky nijak extra neupoutaly. Nejspíš je to tím, že nemám ráda díla a myšlenky, kde se čtenář má domýšlet - dle mého názoru to pak podporuje předsudky, stereotypy a zavedené vzorce chování. Je pro mě mnohem zajímavější, když autor vykreslí postavy a dozvím se, jak je vidí on.

19.12.2017

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Tahle kniha se sice trochu vymyká zavedenému schématu, přesto mě bavila.
Obzvlášť se mi líbí Reacherovy úvahy a popisy rvaček a strategií boje muže/ženy proti muži/mužům.

28.11.2017 4 z 5

Velice zajímavý a citlivý pohled do vnitřního světa dvou dospívajících kluků.

16.11.2017 4 z 5

Práskač / Finger Man (1 povídka) Práskač / Finger Man (1 povídka) Raymond Chandler

Hvězdičkami raději hodnotit nebudu, Práskače jsem četla spíše kvůli angličtině než kvůli příběhu (Phil Marlow mě nezaujal ani v češtině). Čtení mě nijak zvlášť nebavilo a hodně mě rušila vynechaná písmena (v AJ) - chyb tohoto typu bylo docela dost. Do českého překladu jsem koukala jen občas a tam byla občas vynechaná celá věta...

13.11.2017

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Velmi zajímavý námět a hodně originální zpracování. Mě osobně se knížka nečetla úplně lehce, ale přišlo mi neuvěřitelné, že se autor dokáže tak hluboce a věrohodně vžít do Dolores.

08.11.2017 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Hvězdičkami hodnotit nebudu, protože jsem knihu nedočetla (nejde o žánr, který obvykle čtu). Dostala jsem se na stranu 63, ale nic mě u knihy nedrželo, děj byl rozvleklý a na mě až příliš "červená knihovna".

24.10.2017

Dospěju, až umřu Dospěju, až umřu Dave Barry

Dave Barry mě baví - jeho knížky jsou směsicí nadsázky, ironie, sarkasmu a hlavně schopnosti zasmát se sám sobě, která tolika mužům chybí :-)

20.10.2017 4 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Komiksy obvykle nečtu, ale Deadpool mě docela bavil - ty jeho hlášky jsou přesně ta směs černého humoru, ironie sarkarsmu, který mě dokáže pobavit.

11.10.2017 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Moje první setkání s autorem. Byla jsem z příběhu trochu zklamaná - čekala jsem trochu propracovanější a barevnější příběh s nějakým vyvrcholením v závěru - bohužel jsem se nedočkala...

11.10.2017 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Bohužel je pro mě Dívka v pavoučí síti dost velkým zklamáním. Některými pasážemi jsem se prokousávala neúměrně dlouho, příběh úplně ztratil čtivost, napětí a také pocit sounáležitosti s Lisbeth. Myslím, že by si postavy zasloužily mnohem lepší pokračování a než číst "další díl", raději se s chutí vrátím k těm třem brilantním od S.Larssona.

22.09.2017 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Silný příběh, silné emoce, ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že tahle kniha pro děti rozhodně není.

19.09.2017 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Drsná, syrová kniha - snad z každé stránky přímo kapaly depresivní pocity... I když mi nedělalo problém knihu odložit, měla jsem v sobě takový vnitřní neklid a napětí, dokud jsem nedočetla.

08.09.2017 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Jedním slovem brilantní... Příběh má mnoho rovin a myslím, že si každý čtenář najde tu svoji.

03.09.2017 5 z 5

1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství 1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství David Acheson

Podtitul knihy Matematická dobrodružství opravdu sedí a těm, komu není matematika úplně proti srsti připraví tahle malá knížka určitě nejednu zábavnou chvilku.
Moc se mi líbilo, když autor ve spojení s matematikou používá výrazy jako "delikátní problém" nebo "elegantní řešení" :-)

01.09.2017 4 z 5