Já ti to opepřím, miláčku

Já ti to opepřím, miláčku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240676/bmid_ja-ti-to-opeprim-milacku-nrL-240676.jpg 4 178 66

Poprvé se jed na krysy ocitne na talíři nedopatřením – a Vivi se konečně zbaví tyranského manžela. Když si na její dědictví brousí zuby prohnaný hochštapler, chopí se znovu vařečky. Dál už to pokračuje samospádem a Vivi má brzy sbírku „smrtelně spolehlivých“ receptů. Pak se zamiluje do Jana a s vařením by měl být konec. Jenže jí zničehonic selžou brzdy u auta. Rozpoutá se bitva muže proti ženě, při níž se nikdo neubrání smíchu...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ich koch dich tot , 2013

SSTknihy
SSTknihy
14.09.2023 3 z 5

Vezměte pořádnou dávku černého humoru, vydatnou porci nadsázky, okořeňte to špetkou romantiky a servírujte nejlépe během letního odpoledne se sklenkou dobrého pití. Konzumuje se to lehce, trochu vám to sice podráždí bránici, ale břicho vás z toho bolet nebude. Tak dobrou chuť! :-)

Marcik7
Marcik7
13.08.2023 4 z 5

Původně to vypadalo na 3 hvězdy, ale pak se to nějak rozjelo a musela jsem jednu přidat. Je fakt, že ve skutečném životě by to Vivi asi všechno tak nevycházelo, ale bylo to podáno docela hodnověrně...bavila jsem se.

skipiii
skipiii
22.06.2023 5 z 5

Super nenáročná oddechovka, u které jsem se nejednou zasmála.

Ana72154
Ana72154
11.06.2023 4 z 5

Při čtení jsem se bavila, občas mi něco přišlo přitažené za vlasy, ale jinak příjemná oddechovka.

Nymfadora.T.
Nymfadora.T.
20.02.2023 4 z 5

Dobrý relax, jako téměř všechny od EB...

happy-smile
happy-smile
08.11.2022 4 z 5

Vlastně jsem dost dlouho plánovala dát 3 hvězdičky, protože to bylo pěkné přitažené za vlasy. Ale nakonec to byla sranda. Takže v rámci žánru, proč ne.

romika
romika
11.04.2022 3 z 5

Taková nenáročná oddechovka,možná mi bylo líto toho konce,kdy se vše najednou obrátilo a z dost slibně rozjeté další akce byl najednou happyend....ale chápu,jde o pohodový žánr,takže tento konec byl nevyhnutelný. Jinak na můj vkus byla hlavní hrdinka dost naivní.

babystar
babystar
09.02.2022 4 z 5

Německá variace na "Čtyři vraždy stačí, drahoušku!". Ochutnáte špetku humoru, trošku dobrodružství, malounko romantiky a spoustu dobrého jídla. Pozor, ať při čtení neztloustnete! Nenáročné čtení, které se přečte na jeden zátah.

Ráčkajda
Ráčkajda
21.10.2021 4 z 5

Nenáročná oddychovka, relax od detektivek a krimi, bavilo mě to.

katynka78
katynka78
19.10.2021 3 z 5

Jako většina v dnešní době čtu převážně krimi, ale i ta se musí proložit jinými tématy a žánry.
A tak jsem dala na radu zdejších a zkusila tuto paní spisovatelku. Z jejich knížek jsem si dle anotace vybrala to, co mě zaujalo a ano opět vraždy. Ale ony vlastně nebyly schválně, první byla tak nějak nejprv omylem a ty ostatní pak tak nějak "v sebeobraně" :-)
Je to naprosto nenáročná literatura, oddechové čtení, které nese úsměv nad tím, že hlavní postava Vivi má spíše víc štěstí než rozumu. Najdete tam hodně linek z romantického žánru, třeba že je vše ok, vše se daří a když se nedaří, tak se to všechno velmi brzy napraví. A i když se zdá, že Vivi má stále klacky pod nohama, tak je zametá s takovou rychlostí, že jsem se divila, že se ještě nesložila.
Je to naivní, nelogické, i když proveditelné, tak samozřejmě naprosto odhalitelné, což v příběhu vidíme. Ale pak příjde princ na bílém koni a vše zachrání a tím pádem je závěr pro hlavní hrdinku "happy".
Takže romantika s napětím pro pobavení. Víc za tím nehledejte. A když tomu necháte volný průběh, tak budete rádi, jak to dopadle a budete se usmívat.

Pralinka1910
Pralinka1910
14.05.2021 5 z 5

Hodně německé, ovšem překvapivě povedené čtení. Autorkou dobře vymyšlené, vtipně a zároveň svižně podané. Oceňuji i skvělý překlad.
Nevšední kniha o vaření. Asi vyzkouším i některý z uváděných receptu, ale bez modifikace naplne v pepřence.
Poprvé jsem v příběhu fandila vrahovi!

petulkapeta
petulkapeta
10.04.2021 4 z 5

zajimava a vtipna kniha,začatek mě moc neoslovil,ale pak jsem se bavila... a Jan no co dodat...tohle jsem nečekala...

Fani
Fani
12.01.2021 5 z 5

Jako vždy skvělá Ellen ❤ dej plynul rychlosti blesku a nedalo se od ni odtrhnout. Kazda kapitola koncila tak, ze sem musela cist dal a dal..

studentice
studentice
09.01.2021 2 z 5

Hodně odpočinkové a nadsázkové:)

Tereyciiik
Tereyciiik
09.12.2020 4 z 5

Celkem vtipná a zábavná knížka se zajímavým příběhem. Trochu mi to připomnělo Univerzální uklízečku. Slabší kniha od této autorky, ale na novou se určitě těším. Po těchto knihách sáhnu vždy, když potrebuju přijít na jiné myšlenky nebo po jiné, strašidelne (:-D) knize.

Allla9
Allla9
01.12.2020 5 z 5

Vtipná a velice zábavná knížka.

Lenka0805
Lenka0805
25.11.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla od Ellen Berg. Měla jsem jí půjčenou pro lepší náladu a musím říct, že svůj účel naprosto splnila. Opravdu je psaná vtipně a příběh dokáže zaujmout. Nezůstala jsem jen u tohoto příběhu od Ellen Berg a další nenechaly na sebe dlouho čekat.

Aleh
Aleh
02.10.2020 3 z 5

To, co zažije Vivi by stačilo na několik životů. A není to žádná selanka. No jo, když bohatá vdova narazí na muže, kteří ani tak netouží po lásce, ale především po penězích, tak je o zápletku postaráno. Černá komedie jako vyšitá. Čtivá, zábavná, místy i úsměvná. Vivi má pro takové muže osvědčené recepty, které zabírají.... Oddechová četba pro chvíle odpočinku.

Arielka1
Arielka1
30.04.2020 3 z 5

Nešťastná náhoda udělá z hlavní hrdinky vdovu ve středních letech kolem které začínají kroužit muži pochybného charakteru. Ovšem Vivi má na každého "svůj" osvědčený recept.
Úsměvný oddychový příběh, který vás bohužel pohltí až v poslední třetině přiběhu.

Kerberos
Kerberos
24.04.2020 4 z 5

Černá komedie při které jsem se nasmála .Kniha se dobře čte a zvedne vám náladu.

manželství vaření

Ellen Berg
německá, 1969
2015  76%Já ti to opepřím, miláčku
2017  83%Chci to taky!
2018  70%Kvůli tobě i zhubnu
2013  68%Jak ty mně, tak já tobě
2019  74%Udělám ti ze života peklo

Kniha Já ti to opepřím, miláčku je v