Já ti to opepřím, miláčku

Poprvé se jed na krysy ocitne na talíři nedopatřením – a Vivi se konečně zbaví tyranského manžela. Když si na její dědictví brousí zuby prohnaný hochštapler, chopí se znovu vařečky. Dál už to pokračuje samospádem a Vivi má brzy sbírku „smrtelně spolehlivých“ receptů. Pak se zamiluje do Jana a s vařením by měl být konec. Jenže jí zničehonic selžou brzdy u auta. Rozpoutá se bitva muže proti ženě, při níž se nikdo neubrání smíchu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240676/big_ja-ti-to-opeprim-milacku-nrL-240676.jpg 3.8158

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ich koch dich tot, 2013

Kniha Já ti to opepřím, miláčku

Ráčkajda

Nenáročná oddychovka, relax od detektivek a krimi, bavilo mě to.

katynka78

Jako většina v dnešní době čtu převážně krimi, ale i ta se musí proložit jinými tématy a žánry.
A tak jsem dala na radu zdejších a zkusila tuto paní spisovatelku. Z jejich knížek jsem si dle anotace vybrala to, co mě zaujalo a ano opět vraždy. Ale ony vlastně nebyly schválně, první byla tak nějak nejprv omylem a ty ostatní pak tak nějak "v sebeobraně" :-)
Je to naprosto nenáročná literatura, oddechové čtení, které nese úsměv nad tím, že hlavní postava Vivi má spíše víc štěstí než rozumu. Najdete tam hodně linek z romantického žánru, třeba že je vše ok, vše se daří a když se nedaří, tak se to všechno velmi brzy napraví. A i když se zdá, že Vivi má stále klacky pod nohama, tak je zametá s takovou rychlostí, že jsem se divila, že se ještě nesložila.
Je to naivní, nelogické, i když proveditelné, tak samozřejmě naprosto odhalitelné, což v příběhu vidíme. Ale pak příjde princ na bílém koni a vše zachrání a tím pádem je závěr pro hlavní hrdinku "happy".
Takže romantika s napětím pro pobavení. Víc za tím nehledejte. A když tomu necháte volný průběh, tak budete rádi, jak to dopadle a budete se usmívat.

Pralinka1910

Hodně německé, ovšem překvapivě povedené čtení. Autorkou dobře vymyšlené, vtipně a zároveň svižně podané. Oceňuji i skvělý překlad.
Nevšední kniha o vaření. Asi vyzkouším i některý z uváděných receptu, ale bez modifikace naplne v pepřence.
Poprvé jsem v příběhu fandila vrahovi!

petulkapeta

zajimava a vtipna kniha,začatek mě moc neoslovil,ale pak jsem se bavila... a Jan no co dodat...tohle jsem nečekala...

Fani

Jako vždy skvělá Ellen ❤ dej plynul rychlosti blesku a nedalo se od ni odtrhnout. Kazda kapitola koncila tak, ze sem musela cist dal a dal..

studentice

Hodně odpočinkové a nadsázkové:)

Tereyciiik
09.12.2020

Celkem vtipná a zábavná knížka se zajímavým příběhem. Trochu mi to připomnělo Univerzální uklízečku. Slabší kniha od této autorky, ale na novou se určitě těším. Po těchto knihách sáhnu vždy, když potrebuju přijít na jiné myšlenky nebo po jiné, strašidelne (:-D) knize.

Allla9
01.12.2020

Vtipná a velice zábavná knížka.