aleza1 aleza1 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

O lodi Gustloff jsem už slyšela, ale ještě nic nečetla. Mnohem tragičtější příběh než o známém Titaniku, a v tu dobu nebyla loď jediná. Doslova další katastrofa celé 2. světové války. Dávám 4,5 hvězdičky, trochu jsem se ztrácela v popisu osob, jinak děj a možná realita celého příběhu jasných 5 hvězdiček.

02.07.2018 4 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Doslova jsem se nutila knihu číst a přemýšlela, zda ji neodložím. Nebavila mě reportérka ani policie. Celý děj se táhnul a nikam neposouval. Rozuzlení snad až na posledních 20 stránkách. Chtěla jsem číst i další knihu autorky Dítě, ale to si ještě rozmyslím. Fakt nuda!

08.05.2018 2 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

První polovina nezáživná, druhá část nabere obrátky. Hlavní hrdinka mi přijde s prapodivnym uvažováním, asi to bude mít v genech...

18.01.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Námět knihy, zápletka.. úžasné! To bych dala hvězd i šest. Moc jsem se na knihu těšila, reklama na ni obrovská, o to větší zklamání. Ani k jedné postavě jsem si nevytvořila vztah, ve vedlejších postavách jsem měla i chaos a problém se zařazením. Konec hrozný, nedotažený. Celkově podivně pojato, kdyby to byl film, tak špatný i střih. Vyloženě odpad to není, ale jsem ráda, že jsem ji konečně dočetla.

26.12.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno velmi rychle. Dobře se promíchává přítomnost s minulostí. Na mnoha místech jsou až neuvěřitelné situace, kterých by si snad nikdo nevšiml? Vše dopadlo tak, jak se dalo předvídat. Ale jinak opravdu čtivě napsáno.

22.10.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Letní oddechovka na koupák. Je lepší číst rychle, aby se nepletly postavy. Průměrná četba.

08.09.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Průměrná detektivka, k žádné z postav jsem si nevytvořila vztah, opakující se věty.....Označení bestseller je výrazně nadsazeno. Ale přečíst se dá.....neurazí, nenadchne.

29.04.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Začátek trochu nudnější, po první třetině se rozjíždí. Určitě stojí za přečtení. Konec předvídatelný. Určitě přečtu i Sovu.

18.03.2017 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Super kniha, stejně jako předchozí.

02.02.2017 5 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Téměř naprosto identické s filmem, proto si lze hodně představit. Čtivé s několika scénami navíc. Moc se mi to líbilo.

03.05.2021 4 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Mám moc ráda knihy autorky. Tato byla trochu slabší, některé části mě moc nebavily, ale i tak velice ráda pokračuji v sérii a těším se na další díl.

28.07.2020 4 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Velmi čtivě popsané osudy a životy dcer Marie Terezie. Knihu jsem četla již před asi 15 lety a ráda jsem se k ní vrátila.

03.04.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě zklamání. Ještě chyběla Jessica Flatcherova, ta by děj možná oživila. Dvě hvězdičky jen za předchozí knihu autorky, která byla mnohem lepší.

10.10.2019 2 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Po několika propracovanějších a mnohem drsnějších krimi jsem chtěla sáhnout po nějaké mírnější, což určitě splňuje. Trochu mi vadí ty prvky z budoucnosti, to by tam za mě vůbec nemuselo být. Jinak policistka celkem fajn, romantická dějová linka by mohla být mírnější. Za mě 3, max. 3,5 hvězdičky. Ale určitě ještě nějaký díl přečtu.

09.05.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásné, dětsky naivní...moc pěkně popsané přátelství...rok se scházeli a jen si povídali....konec trochu předvídatelný... Vhodné pro děti věku Bruna jako první seznámení s touto tématikou, která není tak surová jak popisují jiné knihy. Zařadila bych do povinné četby základní školy.

25.02.2019 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Zvláštně psané, moc rychlé střídání minulosti a současnosti... spousta osob, které tam nemusely být..a naopak chybělo popsání jiných...Nutila jsem se knihu dočíst...Kniha Ví o tobě se mi líbila víc... Dávám 3 hvězdičky za námět...

21.01.2019 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další velmi čtivě napsaná krimi....morbidní...strašlivé....hrůzné....Vraha nelze vůbec odhadnout. Jen je stále podobný scénář...geniální Hunter, sekundující Garcia, morbidní vraždy a dopadení vraha jedním z nich...Chtělo by to trochu posunout někam jinam...pokud to jde...Jinak opět super čtení!!!

31.12.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Taková pánská oddechovka. Žádný zázrak, ale na odreagování stačí...

04.11.2018 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Dobře čtivá detektivka, opravdu jak se píše...styl Angely Marsonsové. I když bych vytkla pár věcí....linie právničky a její napadení (to tam nebylo vůbec nutné) a příliš unáhlený konec a až snadné odhalení a dopadení vraha. Za námět a čtivost 4 hvězdičky. Další v sérii si určitě přečtu.

01.10.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Letní oddechovka k vodě. Místy nezáživné potom děj zase trochu poskočí. Začala jsem číst Jáchyma, potom Veroniku, ale je to úplně jedno. Takový průměr. Další knihu autora možná přečtu za rok.

21.09.2018 3 z 5