AlenaZelova AlenaZelova komentáře u knih

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Zvláštní kniha, zvláštní příběh, poměrně smutné, ale velmi čtivé :)

15.08.2017 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Hned na začátku dojde k velkému krveprolití, čímž autor velmi zaujme, avšak následně byla kniha trochu táhlejší, až následně v půlce jsem se opět začetla.

Líbí se mi, jak autor detailně popisuje některé scény, až je mi z toho zle. Jak popisuje špínu a chudobu...

Konec jsem víceméně přelítla, od určité části bylo jasný, jak všechno dopadne a trochu mě zklamalo, že to v závěru byla taková pohádka.

10.08.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knížka je velmi čtivá, četla jsem ji jedním dechem. Zajímavý nápad napsat knížku ze dvou stran. Možná trochu zklamání z konce (obou konců). Přesto se mi knížka asi o trochu líbila víc než Malý pražský erotikon.

18.07.2017 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Delší chvíli jsem se chystala tuto knihu přečíst. Konečně jsem se k ní dostala a bohužel mě moc nenadchla. Zatím nejslabší, co jsem četla od Remarque. Konec jsem tak trochu předpokládala.

03.07.2017 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po delší době knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout a četla jsem ji jedním dechem. Nevím pořádně proč, ale knížka je velmi čtivá. První knížka od Patrika Hartla, kterou jsem četla, a určitě se chystám na další :)

09.04.2017 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kdysi jsme se o této knize učili ve škole, dlouho jsem se ji chystala přečíst. Konečně jsem se k tomu dostala. Když jsem knížku otevřela a zjistila, že je psána slangově, tak jsem se dost zarazila, protože knížky psané tímto stylem moc ráda nemám. Avšak Mechanický pomeranč je výjimka! Knížce jsem dala šanci a nelituji!

21.01.2017 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Úžasná knížka, která se tímto dostává do předních řad mých nejoblíbenějších knih. Velmi poutavý a zajímavý příběh, až do konce jsem čekala, jak to dopadne, i když jsem tušila...

05.10.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha je zajímavě členěna do částí, jejíž nejzajímavější úsek je vyprávění babičky. Části před a po vyprávění babičky mi přišly chvílemi zbytečně zdlouhavé, ale přesto jsou vzájemně propleteny. Konec jsem trochu očekávala.

22.08.2016 4 z 5

Můj syn dalajlama Můj syn dalajlama Dekji Cchering

Velmi zajímavá kniha, která mi představila Tibet, zvyky, dalajlamu..., o nichž jsem toho moc nevěděla. Kniha se čte dobře, i když názvy a jména se mi trochu pletla.

20.05.2016 4 z 5

Dala bych více hvězdiček, ale jelikož jsem od autorky četla Proměněné sny, tak dávám tři, protože se v této knize autorka opakuje. Jinak byla kniha dost silný kafe, až se mi nechtělo věřit, že tohle prožil jeden člověk.

01.01.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Od knihy jsem čekala trochu víc... Byly chvíle, kdy jsem se do čtení nutila, ke konci jsem se do ní celkem začetla. Přesto styl pro mě trochu zvláštní.

24.07.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížku jsem četla jedním dechem. Líbí se mi, jak jsou jednotlivé příběhy navzájem propojeny. Možná doporučuji nedělat moc velké pauzy, pak hrozí, že ztratíte nitku. Každopádně já jsem z knihy nadšená!

23.06.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Po přečtení jsem byla trochu v rozpacích. Na konci jsem si uvědomila, že konec měl rychlý spád a říkala jsem si, o čem jsem celou dobu četla, že to byla jen taková omáčka, přesto čtivá kniha :D

24.04.2017 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Druhá knížka od Larse Keplera, kterou jsem četla a musím říct, že tento autor se mi líbí čím dál víc! Knížku jsem četla jedním dechem, napínavý děj až do posledních stran.

24.11.2016 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Žert je druhá kniha, kterou jsem četla od Milana Kundery. Dříve jsem četla Nesnesitelnou lehkost bytí a musím uznat, že se mi více líbí Žert. Obě knihy mají však společné, pro mě jsou to náročnější knihy, na které je třeba klid a soustředit se. Nejedná se o knihu, kterou bych přečetla jedním dechem, chce svůj čas.

06.11.2016 4 z 5

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Delphine Minoui

Knih s touto tématikou jsem už přečetla hodně. Ve srovnání s ostatními je tato poměrně stručná, autorka se moc nerozepisuje. Přesto se knížka dobře čte a na tři dny mi byla společnicí do tramvaje při cestě do práce :)

30.06.2016 3 z 5

Karel IV. - Císař a král Karel IV. - Císař a král Jan Bauer

Pokud se chcete dozvědět něco více o Karlovi IV., než je to, že postavil Karlštejn, Karlův most, chrám Sv. Víta a založil univerzitu, nebo chcete-li si trochu utřídit informace o jeho životě, doporučuji přečíst tuto knihu. Nejedná se o žádnou velkou studii o Karlovi IV., je to kniha, která popisuje velmi čtivým stylem život našeho panovníka.

26.06.2016

Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Čang Čin-song

K této knize jsem se dostala náhodou a řekla jsem si, proč si nepřečíst něco o KLDR, nikdy jsem o této zemi a režimu v ní nečetla, tak jsem si řekla, že se snad něco dozvím. Po přečtení knihy mám smíšené pocity. Říkám si, zda je všechno pravda, tento svět je pro mě velmi vzdálený. V dnešní době bereme pitnou teplou tekoucí vodu za samozřejmost, a když není, zlobíme se. Obchody, přetékající potravinami, které se nestíhají prodávat, a tak se kazí. Můžeme si cestovat... Ale stále jsou místa, kde to až takovou samozřejmostí není.

V knize jsou místa, která byla pro mě nezáživná, popis politické situace v Severní Koreji, vztahy mezi pohlaváři, organizacemi apod., přesto uznávám, že jsou věci, které lze těžko záživně popsat. Samotný útěk je velmi zajímavý příběh, který se dobře čte. Samozřejmě konec je jasný. Říkám si, že se divím, že Čang Čin-song stále ještě žije, že si ho tajní agenti nenašli.

Co mi na knize hodně vadilo - neskutečné množství chyb a překlepů!!! Odfláknutá korektura

13.06.2016 3 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Lucy Ferriss

Již bylo napsáno mnoho knih v tomto duchu - střet kultur, postavení ženy, rodinné tradice... Tento typ knih mám ráda. Jak se objevilo v předchozích recenzích, v knize jsou nudné pasáže, které jsem často přeskakovala, ale ničemu to nevadilo. Hlavně mě zajímalo, jak to dopadne s hlavní hrdinkou, obzvláště ke konci to bylo hodně napínavé, konec trochu překvapivý.

12.04.2016 3 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Knihu jsem nedočetla, po asi 50 přečtených stranách jsem to vzdala, kniha mě nezaujala.

31.03.2016 1 z 5