Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje

Kniha, která vám dá nahlédnout do zákulisí Severní Koreje. Dosud žádný příslušník severokorejské elity nepopsal tak detailně vnitřní fungování tohoto totalitního státu a jeho propagandistického aparátu. Čang Čin-song měl coby severokorejský oficiální básník báječný život, dokud se ovšem neztratila přísně zakázaná kniha, kterou půjčil svému příteli. Mezinárodní bestseller, ve kterém autor zachycuje nejen život v Severní Koreji, ale i svůj neuvěřitelný útěk na svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249369/big_milovany-vudce-249369.jpg 4.494
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , CPress

Dear Leader: Poet, Spy, Escapee - A Look Inside North Korea, 2014

Kniha Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje

bushido69
07.04.2021

Velmi podrobně popsán způsob a technologie Kimovského teroru na vlastním národu. Pro srovnání též jinak pojaté vhledy na situaci v Severní Korei např. Útěk z tábora 14 (česky 2013), Syn správce sirotčince (2014), Není co závidět (2014) nebo Svědectví o životě v KLDR (2020). Pro porovnání s v mnoha ohledech velmi podobnému přístupu k despotickému ovládání lidí v Sovětském svazu nejen ve 30.letech 20. století doporučuji Žil som pod červenou hviezdou od Viktora Kravčenka (v originále I chose freedom, vyšlo slovensky 2012).

dlhator
23.08.2020

Doporucujem! O Severnu Koreu a dianie v nej sa zaujimam dlhsie a po precitani tejto knihy vo mne svitla nadej, ze sa dozijem konca tohto rezimu (mam 40) a ze sucasnemu Kimovi nemilosrdne plynu posledne sekundy, minuty, hodiny...roky? V dobe takehoto informacneho boomu pevne dufam, ze je posledny...a neda mi to, pardon: prasa jedno vyzrane odporne, v horucom pekle sa na teba uz vsetci rohati tesia, a budu ta varit v kotli spolu s tvojim otcom a dedom na vecne casy a nikdy inak!

Česneksmedem
23.11.2019

Díky mému věku a hlavně životním zkušenostem už moc dobře vím, že existuje mnoho lidí, kteří podlehnou tomu, že jim někdo řídí život a říká jim, co je pro ně nejlepší. Je to pro ně jednodušší, neboť se nemusí rozhodovat sami, a pokud k tomu dostanou i bakšiš v podobě zvýšení platu či důchodu nebo dostanou od pohlavára koblihu, přestávají samostatně myslet a jsou jako ovčí stádo. K čemu to vede nám dokládá tato kniha, i když připouštím, že toto je opravdu extrém a KLDR je jedním z nejkrutějších režimů na světě. Bohužel pak to stádo zjistí, že už není cesty zpět a nezbývá mu než čekat na popravu nebo zemřít hladem.
Budu velice rád, pokud co nejvíce lidí budou číst takovéto knihy. To samotné ovšem zdaleka nestačí. Je třeba se nad nimi hluboce zamyslet a nečekat, až se náš stát stane znovu součástí totalitních režimů. Knihu doporučuji!!!

Jacck
13.04.2019

Severní Korea je v současnosti asi nejhorší politický režim na této zeměkouli, pozůstatek stalinismu, kde stále existují gulagy a kult osobnosti kolem dynastie Kimů - Kim Ir-sen, Kim Čong-il a Kim čong-un. Autor v knize popisuje svůj útěk z SK a prokládá to vhledy do historie a fungování režimu v SK. Je to naprosto orwellovská totalitní společnost ovládaná krutýmy psychopaty. Zajímavé jsou i vztahy mezi Čínou a SK, kde Čína utečence chytá a vrací je zpět do vlasti, SK vysílá komanda tajných agentů do zahraničí, aby důležité uprchlíky chytali atd.

johankajo
25.09.2018

Strhující příběh!

SilviaKovacikov
27.02.2018

Zase jedna z veľmi pútavých kníh o úteku zo Severnej Korei. Po prečítaní takejto knihy si vždy poviem, ako sa mám dobre a že žijem v slobodnej krajine, kde mi za normálnych podmienok nehrozí zima, hlad a strach o život. Vrelo odporúčam.

Zorka
27.12.2017

Začátkem knihy jsem se prokousávala trochu s obtížemi - popis systému země a fungování některých oddělení pro mě nebyly tak čtivé. Nicméně poté, co se hrdina rozhodl pro útěk a střídaly se pasáže popisující nelehkou cestu za svobodou s pasážemi doplňujícími informace o Severní Koreji, měla kniha už přece jen spád. V porovnání s knihou Tady je ráj mi dílo Milovaný vůdce nepřineslo tolik informací o životě a útrapách obyčejných lidí, na druhou stranu ale odkrylo některé systémové podvody, kterými si hlavní představitelé Severní Koreji upevňují kult osobnosti. Knihu určitě doporučuji, aby si člověk vytvořil obrázek nejen o zemi jako takové, ale také o tom, jak těžké je dostat se ze spárů země i po překročení hranic.

Jamal_x
10.09.2016

Neskutečný příběh, nemohl sem se od knihy odlepit. Autor podává pohled jak na samotnou politiku tak i samotný příběh útěku a co prožil, čemu musel čelit. Udělalo mi to globální a přesnej pohled na Čoson.