Aléda Aléda komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Chviličku mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Ale potom už na mě čekal úchvatný příběh s nečekaným a neskutečně dojemným koncem, který asi ne všem vyhovoval, ale mně se líbil z celé knížky nejvíc.

18.05.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

To byla teda PEKELNÁ JÍZDA.
Každý díl se stává čtivější a propracovanější a napínavější a temnější. Minulý byl fakt šílený, šíleně užasný, ale tenhle ho snad ještě překonal (pokud je to vůbec možné:D) Když mi knížka přišla, všechno ostatní šlo prostě stranou.
Je vidět, že autorka má promyšlený každý detail a je naprosto úžasné, jak to všechno do sebe zapadá. Byla také příjemná změna, že se děj odehrával na různých místech z pohledu nových a hodně zajímavých postav (a samozřejmě i našich už dobře známých).
Ať se snažím sebevíc nedokážu na Dědičce ohně najít jedinou chybičku. Fakt bezchybná knížka s neuvěřitelně silnou hlavní hrdinkou a napínavým dějem.
Ten kdo váhá a ještě ji nečetl, tak radím: do toho!!
Budu odpočítávat dny do dalšího dílu, tak snad to uteče:)

04.05.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Tak to bylo něco. Začala jsem číst ráno a před chvilkou to dočetla. Thriller, který rozhodně neurazí. Naopak.
Na celé knížce se mi nejvíc líbila postava Tuesday. Byla neuvěřitelně chytrá..nebo spíš vychytralá a tak tvrdá a silná. V sedmnácti letech, klobouk dolů před ní. To co si zažila a vytrpěla.. Opravdu velmi dobře propracovaná postava. Hlavně kvůli ní dávám plný počet! Jinak samozřejmě kvalitně zpracovaný příběh.

16.04.2016 5 z 5

Jednoho letního večera jsem usnul s nadějí, že by svět mohl být jiný, až se probudím.
...
Hned po první větě jsem věděla, že tahle knížka je něco pro mě.
Když bych ji měla popsat jedním slovem, bylo by to KRÁSNÁ. Člověka pohladí po duši. Měla jsem ji přečtenou za pár hodin a to čtení jsem si rozhodně užívala. Ještě teď mi leží příběh v hlavě a myslím, že mě ještě dlouho neopustí..

02.04.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Připravila jsem se, že to bude bomba...,ale že až taková.. Jandy Nelson je prostě bohyně. Miluju její sourozenecké příběhy, opravdu krása!

,,Když se jedno dvojče pořeže, druhé krvácí."

27.03.2016 5 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

To byla jízda! Nejlepší knížka o andělech jakou znám.

11.02.2016 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Téma senzační! Ale vžycky jsem přečetla jednu kapitolu a dala si pauzu, pak další a pauzu..Nějak jsem se do toho nemohla dostat a užít si to. Některé části byly trochu nudné. Ale postavy se mi líbili a konec mě dost překvapil, možná že se někdy dostanu k 2. dílu.
Tak 3,5*

09.02.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jedna velká akce a napětí. A bože KONEČNĚ jsem v druhé části knihy našla TU nájemnou vražedkyni, temného zabijáka bez slitování, který udělá všechno aby ochránil své blízké. Miluju Celaenu Sardothien, nemůžu si pomoc, opravdu povedená hlavní hrdinka. V tomto díle se toho tolik stalo, že ještě teď se to všechno snažím nějak strávit:D Nádhera. Teď by to jen chtělo další díl!

28.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka!! Už dlouho mě lákalo téma magický realismus. Očekávání: velká. Realita: nezapomenutelný, ohromující a hodně netypický příběh podivuhodné rodiny. Autorce smekám.

28.12.2015 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Při čtení mi běhal mráz po zádech. Na začátku bídný život rudých, poté blyštivý a temný svět stříbrných...nebyla jediná stránka, která by mě nebavila. Příběh plný akce a napětí - bylo v něm ukázáno, že opravdu každý může zradit a že svět není jen černobílý. Hlavní hrdinka no problema - chce změnit svět - odvážná, soucitná.
Posledních asi 50 stránek jsem četla s otevřenou pusou. Nemohla jsem uvěřit, že by se ještě mohlo něco tak silně podělat. Ale je to tak. Ihned jak vyjde další díl, letím do knihkupectví!

,,Na pravdě nezáleží, záleží jen na tom, čemu věří lidé."

28.11.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Krásná, vtipná, nenáročná pohádka, která pohladí po duši. Na odreagování skvělá.

14.11.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skleněný trůn mi nepřišel špatný. Líbila se mi tajemnost, která doprovázela celý příběh a i když Celaene nebyla tak chladnokrevná, jak jsme asi všichni čekali, obdivovala jsem ji za její odolnost a statečnost. Má v sobě skrytou jakousi divokost. Doufám, že se to v dalších dílech trochu rozjede:) 4,5*

04.11.2015 4 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Mě osobně knížka ohromila. Bravůrně napsaná, upřímná a velmi dojemná. Příběh byl plný psychologický myšlenek o chování lidí i zvířat...a to se mi na ní líbilo. Neotřelé a originální.

,,Moje cesta k tichu byla trnitá, ale v patnácti jsem už po ní kráčela naprosto neochvějně."

27.10.2015 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Panebože:OO Nejúžasnější série co jsem kdy četla! Opravdu. Stále nemůžu uvěřit, že už jsem to dočetla:( Zamilovala jsem si tento nádherný a dechberoucí příběh. Přišlo mi to jako opravdový. Jako by se to opravdu dělo.
Pokud váháte jestli si tuto knížku, nebo sérii koupit (přečíst), neváhejte a jděte do toho!!! 1000000%

11.10.2015 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Sophie Jordan je prostě neuvěřitelná. Zase napsala poutavý a vzrušující příběh o dívce, která měla dokonalý život a všechno do puntíku naplánované, ale...během vteřiny se jí všechno absolutně od základu změnilo. Autorka nám ukázala, že svět k nám není vždy fér a že by jsme měli být vděční za to co máme. Stejně kvalitní knížka jako Drakie. Neskutečně se těším na Nespoutaní!!

10.10.2015 5 z 5

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Nepřekonatelně úžasná knížka. Když jsem se chystala číst Les rukou a zubů, říkala jsem si: noo zombíci, to bude zas nějaký přiblblý horor. Víc jsem se ale splést nemohla. Naprosto vůbec jsem nečekala tak nádherné knížky. Celá série je naprosto famózní!!! Tento díl je stejně kvalitní jako předchozí. Anna statečná, obětavá a neuvěřitelně silná.
Jedna z nejúžasnějších sérií co jsem kdy četla. Napínavý, vzrušující příběh, u kterého budete jen stěží popadat dech a všude kolem slyšet sténání. Přiměje vás se zamyslet nad tím, co máme a jak si žijeme my. Doporučuji!

01.10.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Myslím, že by si Vypravěčku měl přečíst úplně každý. Povinně. Poučný a velmi silný příběh.

28.09.2015 5 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Jednoduše MEGAsuprověsenzační knížka. Carrie Ryan píše tak neuvěřitelně poutavě, že se od Vln zmítané smrtí nedalo odtrhnout. Úplně jsem se bála otočit stránku a někdy jsem měla opravdu nakrajíčku. Nejúžasnější ale bylo, jak se to všechno propojovalo s 1. dílem, i když se odehrával dlouho předtím. Ano Gábi byla trošku strašpytel, ale kdo by se sakra nebál v takovémhle světě? Jenom ta představa...bože. Už se neskutečně těším na další díl. 5*

25.09.2015 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Dojemný a silný příběh o ztrátě, bolesti, utrpení, ale i o odpuštění sama sobě. Opravdu neuvěřitelná knížka, která mě fakt dostala. Potvrdilo se, že Cynthia Hand prostě umí psát - tak krásně napsanou knížku jsem dlouho nečetla a to je u mě co říct.
Každý se se smrtí svého blízkého vyrovnává jinak a jelikož spisovatelka psala z vlastní zkušenosti, příběh byl opravdový a úplně mě pohltil, věřila jsem jí každé slovo. Lex byla skvělá hlavní hrdinka: milá, sympatická a génius přes matematiku:) No a obálka luxusní. Nejvíce se mi na ní líbí tři řádky zezadu:

Smrt je všude kolem nás.
Jen si jí nevšímáme.
Dokud nemusíme.

Určitě neváhejte a přečtěte si tuhle knížku, nebudete toho litovat!!

19.09.2015 5 z 5

První První Kiera Cass

Prostě jedním slovem KOUZELNÉ.
Koupila jsem si První hned jak vyšla, pustila se do ní a teď ji dočetla. Předchozí dvě knížky byly úžasné, zhltla jsem je za chviličku a tato knížka nebyla výjimkou. Děj svižný, vtipný, ale občas i pěkně napínavý. Rebelové to rozjeli ve velkém. Některé věci jsem absolutně nečekala a dost mě šokovaly!
No a America, je prostě America:D

,,Jen aby bylo jasno - nikdo s tebou nesouhlasí." (Maxon)
,,Jen aby bylo jasno - to je mi úplně jedno." (America)

Je tak paličatá a do všeho se vrhá po hlavě. Ale přesně tohle na ní miluju, nechtěla bych aby byla jiná. Ano byla nerozhodná a hned dělala ukvapené závěry, ale nikdo není dokonalý. Uměla bojovat za to v co věřila.
Aspen u mě v tomhle díle stoupl o pár stupínků výš. Konečně se nechoval jako nějakej žárlivej ufňukanej hlídací pes co pořád dolejzá za Americou.
A Maxon je prostě zlatíčko. K tomu není co dodat.
Miluju tuhle pohádkovou sérii a stoprocentně se k ní vrátím. A to hodně brzo:)) Určitě všem vřele doporučuji

16.09.2015 5 z 5