Aléda Aléda komentáře u knih

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Ohnivé srdce mě bohužel trochu zklamalo. Vlastně ani nemůžu říct o čem tenhle díl byl, mohl by se tak o polovinu zkrátit. Tolik zbytečných věcí.
Syndey není špatná, ale na nebojácnou, neohroženou a trochu bláznivou Rose, která se nebojí vrhnout do nebezpečí je taková uťáplá. Zase na druhou stranu se mi líbil její vztah s Adrianem-byli tak roztomilý:33 Zoe bych nejradši něco vomlátila vo hlavu, aby se konečně vzpamatovala!
Až téměř na konci to začalo gradovat, proto jsem zvědavá na další díl. 4*

27.06.2015 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tahle knížka není moc dobře hodnocená, ale mně osobně se hrozně líbila a totálně mě dostala. Bavilo mě to od samého začátku až do konce. Možná jediné mínus pro mě byla er-forma, ale potom jsem si zvykla a nevadilo mi to.
Stoprocentně se chci vrhnout na další díl. Jsem opravdu zvědavá jak to dopadne. 5*

11.06.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Zamilovala jsem se do Říše divů, autorce se opravdu vyvedla. Děj by hodně živý a záhadný. Tak trochu to vyvrátilo originál Alenky v říši divů, ale to mi ani tak nevadilo. ALE:
Alyssa mi byla dost nesympatická a dost mě štvala. Pořád se schovávala za Zacha, který mi lezl na nervi snad ještě víc. Jako chudinka stále čekala až jí někdo ochrání. Je to škoda, ale tak nějak jsem jim tu jejich lásku nevěřila. Naštěstí se potom vzpamatovala a sama (bez Zacha) dokázala bojovat. Snad jediný koho jsem v té knížce měla ráda byl Morpheus. Ale nelituju, že jsem si to přečetla a když pominu to, že mi nesedli postavy, knížka je povedená + BOŽSKÁ obála. *-* Škoda že nejde 4,5*

08.06.2015 4 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Miluju obě ty knížky! :33 Zase nezapomenutelný a nádherný příběh. Jenom mi bylo trochu líto Puka:/. Meghan byla ze začátku taková ufňukaná, ale potom se sebrala a ke konci nám všem ukázala jak silná dokáže být. Ash samozřejmě zase nezklamal. A ten konec:O...to jsem vůbec nečekala. Už se vrhám na další díl. 5*

08.05.2015 5 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

OOO tenhle díl byl snad ještě lepší než 1.!! Stále se tam něco dělo. Miluju tuhle sérii, patří mezi moje nejoblíbenější a ten konec...bože PROČ? :((
100% doporučuji!!!

01.05.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Pokračování Selekce se četlo skoro samo. Za chviličku jsem tento díl přečetla a i když byl o něco slabší než předešlý, líbil se mi a prostě patří do této série. Je pravda, že Amerika byla dost nerozhodná a ufňukaná. V Selekci jsem ji měla radši. Naopak Maxona jsem si tady hodně oblíbila a sakra Aspen mi už občas lezl na nervi. :) Jinak zase skvělé počtení.
Už se nemůžu dočkat až vyjde poslední díl. To čekání mě asi zabije!! :D 5*

25.04.2015 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Uuu! Tak to se mi hodně, hodně líbilo! Prostě jsem nedokázala přestat číst, miluju všechny ty různý potvůrky:D, kterých tam bylo opravdu hodně. Autorka se inspirovala v Sen noci svatojánské a to mi přišlo geniální. Děj do sebe skvěle zapadal a já hltala každý slovo:) Oblíbila jsem si skoro všechny postavy, ale naprostý vítěz byl u mě Ash!!!
Jediný co bych mohla vytknou je, že se vlastně z anotace dozvíme dost věcí, které mohly být překvapením. Ale to vůbec nevadí. Já se strašně moc těším na další díl a doporučuji těm, co mají rádi fantasy svět s velkým množstvím dobrodružství. 5*

20.04.2015 5 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Super oddechovka. London si pamatuje budoucnost, ale každý den zapomíná na minulost (bezva námět :D) Nebyla to žádná bomba, ale mně se to líbilo...takové nenáročné čtení, spíš pro odpočinek. 4*

16.04.2015 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Asi jsem čekala víc, ale na takové oddechové čtení je to dobrá kniha. Děj se mi líbil a Samantha a Jase byli super. Sice mě to někde v polovině knihy začalo nudit a málem jsem ji odložila, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla. 4*

02.04.2015 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Totálně mě ohromila!! Fakt skvělá knížka, i když jsem od Colleen Hoover už ani nic jiného nečekala, po přečtení jsem chvíli přitrouble koukala do zdi a nějak se nemohla vzpamatovat. :D (všechny její knížky jsou jedinečné, čtivé a dojemné) Lake mi byla sympatická a Willa jsem zbožňovala. Ale prostě nejvíc se mi na této knížce líbila ta poezie...bez ní by to nebylo ono! 5*

04.03.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Zase zajímavý a nápaditý příběh. Myslím, že je povinnost si od Johna Greena alespoň něco přečíst, protože je to fakt zážitek.
Knihy od něj jsou hodně o zamyšlení - mají v sobě mnoho skrytých významů, ze kterých si každý vezme něco jiného...a to se mi na nich líbí nejvíc.
Stejně je neuvěřitelné jak krásně to dokáže napsat. Miluju jeho styl psaní, jak vše do sebe zapadá, obdivuji jak to může někdo takhle napsat. V knížce se objevili i vtipné scény u kterých jsem se fakt nasmála. :)
Papírová města jsem přečetla za jeden den a myslím, že na ně budu ještě dlouho vzpomínat, stejně jako na Hledání Aljašky.

02.03.2015 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Pro nás je dýchání samozřejmost, ale tam za to musí platit...úžasný a originální příběh. Měla jsem to za chvilku přečtené a už se těším na další díl!

01.03.2015 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Tato knížka mě opravdu překvapila. Mile překvapila. Vůbec jsem nečekala, že by mě mohla tak vtáhnou to děje. Soucítila jsem s Maddie, čím vším si musela projít. Opravdu jsem jí obdivovala za to jak byla silná a statečná. A Braden byl prostě skvělý! :)
Za mě 5* a doporučuji.

25.02.2015 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

BOMBA! Celá série je absolutně úžasná a ohromující! Jsem ráda, že si Wendy vybrala____! Všechny tři knížky jsem hltala a tuhle poslední jsem přečetla ani ne za den. Autorka to měla promyšlený, občas jsem se skoro bála otočit stránku a pokračovat :D. Opravdu tahle série patří mezi mé oblíbené! Doporučuji. 5*

23.01.2015 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Moc krásné. Na tuhle knížku nejsou moc dobré recenze, ale já si ji přesto přečetla a udělala jsem dobře! Laurel je fajnová, Davida jsem moc nemusela, ale zato Tamani byl skvělý. Milovala jsem chvíle kdy byli spolu a ten konec...:OO ÚŽASNÉ a smutné :'( Fakt mě štve, že nemám další díly, ale doufám že je co nejdřív seženu. 5* Doporučuji

23.01.2015 5 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Moc hezké a hodně hodně napínavé pokračování! Strhující děj! Asi mi to přišlo o trošku lepší, než předchozí díl. Vždy jsem čekala co se stane a kdy se děj tase totálně zvrátí :D
A fakt miluju scénky s Eonou a Kygem :)

21.01.2015 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Skvělá kniha a skvělý nápad s Eonem a Eonou :D Já byla stále napjatá, kdy se to prozradí. Líbilo se mi originální zpracování draků, které bylo fakt jedinečné! Úplně nejlepší ale bylo, jak přiletěl ztracený Zrdcadlový drak!! :O
4* kvůli trošičku nudným některým scénám, ale jinak fantastický příběh!

21.01.2015 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Moc pěkná knížka! Jo občas mi to někde přišlo zdlouhavé, ale většinou jsem byla napnutá jak kšandy! :D Na Eleně se mi líbila její statečnost a nebojácnost. Stále jsem čekala, kdy vyroste (přece jenom jí bylo osm), ale to se stalo až k samýmu závěru. :(
Prostě nejlepší byl ale ten konec!!! Jak po tolika letech přijela domů a všechny totálně ohromila... (nebudu prozrazovat :D) To se mi z celé knížky líbilo nejvíc. Doporučuji.

21.01.2015 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Když jsem zjistila, že je volné pokračování Vampýrské akademie, jenom s jinou hlavní hrdinkou, skákala jsem radostí! A jo líbilo se mi to, i když jsem měla víc ráda Rose, Sydney mi nějak nesedla...,ale naopak jsem byla šťastná za už známého Adriana (z VA), kterého mám fakt ráda. Jinak samozřejmě zase skvělý příběh! Miluju Richelle Mead a i když na VA to nemá, vtáhlo mě to do děje a já dokázala jenom číst a číst :)

21.01.2015 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Nevím, jako nebylo to špatné, Avery i Cam mi přišli fajn, ale něco mi tam chybělo, chvílemi jsem se nudila a už jsem se nemohla dočkat až to dočtu a vrhnu se na něco jiného. Jsem ráda že jsem si to přečetla, ale kdyby se Avery před pěti lety nestalo to co se jí stalo asi bych to ani nedočetla do konce. 3*

20.01.2015 3 z 5