alcahanca alcahanca komentáře u knih

1977 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili 1977 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili kolektiv autorů

Zajímavé čtení o tom, co se stalo v roce 1977 u nás i ve světě v oblasti politiky, sportu, kultury, atd.

12.08.2021 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Hodnotím celou sérii. Měděný jezdec bezkonkurenčně nejlepší, ihned jsem si vyhledala Petrohrad (zde Leningrad), autorka popisuje město jako byste tam stáli a procházeli se Něvským prospektem, kolem Izakijevského chrámu, Ermitáže, Zimního paláce a samozřejmě Letní zahradou. Hladomor a strádání lidí v Leningradě, bombardování, to vše velice čtivě napsané. A samozřejmě nádherná láska Taťány a Alexandra, ta to dokresluje.
Druhý díl Taťána a Alexandr je o víře v pravou lásku a překonávání neuvěřitelných překážek, které osud hlavním hrdinům připravil.
A konečně třetí díl Letní zahrada je o vyrovnání se sám se sebou, o jizvách a šrámech, co si nesou sebou, po tom co prožili, o každodennosti v manželství, rodičovství, bylo to krásné, bylo to bolestné, ale přesto zvítězila ta jejich nekonečná láska a to dává naději.
K této sérii se jednou určitě vrátím, autorka napsala skvělou ságu počínající v 30 letech minulého století až téměř do současnosti.

11.08.2021 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Tři hvězdy za chlápka na obalu, jinak průměr, spíš young adult, ale četlo se to rychle a svůj účel to splnilo - odpočinkové čtení na dovolenou.

11.08.2021 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tak tohle byl krásný příběh, představa takové lásky je pro nás romantické holky naprosto úžasná. I když je to smyšlený příběh na pozadí druhé světové války a prolínají se tam dvě časové roviny, klidně bych si dovedla představit, že by se to mohlo stát. Ach, ty Danovy dopisy, to byla nádhera, nad nimi zaplesá srdce každé ženy.

20.07.2021 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Někdy přijde knížka v pravý čas, když ji čtete, víte, že je to přesně ono, co zrovna potřebujete. I když je to odpočinková četba, četla se dobře a byla i vtipná. Zátka od vína byla nejlepší;-)

01.04.2021 5 z 5

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

To byl tak hezký příběh. Smutný, ale krásně zpracovaný, napůl komiks, četlo se to samo. Knížku mi doporučila dcera, která ji dostala od své paní učitelky.

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Milá, laskavá knížka s překrásnými ilustracemi. Škoda, že dcera je už náctiletá, ráda bych si ji přečetla s ní. ;-)

Na smrt Na smrt Jozef Karika

(SPOILER) Rozsáhlý román, který se odehrává od třicátých let 20. století do posledních měsíců druhé světové války. Sledujeme osudy dvou kamarádů, Žida Viktora, který se z grázlíka v mládí přes život v mafiánské Americe dostane v transportu s celou rodinou a přáteli z dětství do Osvětimi jako vězeň a Němce Karla, který od malička má předpoklady někam to dotáhnout, stát se úspěšným lékařem a pomáhat lidem. I přes dané vlastnosti se z Karla stane jeden z nejbezcitnějších nacistů, který nezaváhá zabít své přátele a jejich děti. Zajímavé, jak dobrý ani špatný základ života nezaručuje, co se nakonec z člověka stane. Velmi barvitý, svou brutalitou hodně silný román, který vám zůstává dlouho v paměti.

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Bridgetonovi poosmé. Epilog byl zábavný. K sérii jsem se dostala po zhlédnutí stejnojmenného seriálu. Nejvíc se mi líbil příběh Benedicta a Francescy. Jsem zvědavá, zda bude natočen seriál o všech sourozencích Bridgetonových. Knihy jsou romantické, odpočinkové čtení, neurazí, ale ani nic výjimečného ve svém žánru. Přesto to neberu jako ztrátu času, bylo zajímavé sledovat osudy celé rodinky.

18.03.2021 3 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Pěkný, romantický příběh s lehkou detektivní zápletkou, i vtipnými momenty. Podezřívám autorku, že je velkou fanynkou seriálu One Tree Hill :-) Jména postav jako Peyton, Chase, Sawyer, Owen atd. nemůžou být jen tak náhodná;-) Ale jinak doporučuji, čteno ve slovenštině.

28.02.2021

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha je krásným balzámem pro duši. Konec jsem tak trochu očekávala, bylo to v absolutním souladu s Kyiným stylem života.
"Láska se chce toulat, volná
Jen tak si přistát na pobřeží
A dýchat."

14.02.2021 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Z Johanky jsem cítila, jak táhne za sebou to závaží - závaží generace žen před ní, kdy byla žena jen služkou, kuchařkou a posluhovačkou, žádná láska, radost a hlavně naděje na lepší život svůj a svých dcer. Snad jen maminka Emilky. Doufám, že Johanka najde to, co bude pro její duši osvobozující a podaří se jí to závaží setřást.
Kniha se čte moc dobře, i přes tu temnotu a pesimismus, na konci svítí naděje.

19.09.2020 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Román popisuje pokračování ženského pokolení Člověka Gabriela. První díl byl krásný, poetický, moc dobře se četl, Dcery mi přišly napsané trochu jinak, asi to je tím, že první díl je psaný z pohledu muže a druhý většinou z pohledu žen. Muži i ženy mají jiné starosti, jiné pohledy na svět, jiné touhy i přání. Přesto, že druhý díl se četl o poznání tíž, bavil mě a líbil se mi. Vícegenerační knihy mám moc ráda a ty z českého prostředí obzvlášť. 5/5*

12.05.2020 5 z 5

My My Elle Kennedy

Za mě moc povedená MM série. Nesouhlasím s některými názory, že z Jamieho se stala ženská;-). Pro mě je teda chlap dost sexy, když umí vařit a postarat se o domácnost, i když je to gay. Jen víc takovýchto krásných, romantických příběhů. 5/5 *

01.05.2020 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Simon Mawer se pomalu, ale jistě stává mým oblíbeným autorem. Až na slabšího Mendelova trpaslíka mě ostatní knihy, co jsem četla, naprosto pohltily. Jako by mi psal přesně na míru. Provazochodkyně je pokračováním Dívky, která spadla z nebe a popisuje další osudy Marian Sutrové, ať už to, jak přežila druhou světovou válku nebo jak žila za války studené. Zajímavé nahlédnutí do světa špiónů a výzvědných služeb. 5*

15.12.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Další moc hezký román od paní Körnerové. Mám ráda vícegenerační romány, Irma byla úžasná a velice silná žena. Napsáno podle skutečných událostí. 5*

09.11.2019 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Kniha se četla velice dobře, autobiografický příběh autora, zvaného Motýlek, někdy málo uvěřitelné, že se toto mohlo přihodit jedné osobě. Krásné bylo období u indiánů a v Georgetownu. Henri Charriére měl velice pestrý život a popsal své vzpomínky ve velmi čtivé knize.

09.11.2019 4 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Lucilla Burn

Taková jednohubka a připomínka řeckých bájí, které jsem v dětství milovala. Ty od pana Petišky a Mertlíka se mi samozřejmě líbily víc.

09.11.2019 3 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Strašně silná kniha, co se musí dávkovat. Ty dopisy Carmen pro Lunu, to mě hodně dostalo. Hlavní postava Stijna byla pro mě hodně rozporuplná, občas jsem ho nechápala, občas mu rozuměla. Nesoudím, nikdo z nás neví, jak by se zachoval, dokud neprožije. Syrová, ale krásná kniha.

17.10.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tak tohle byla jízda! Paráda. Ani jedna zbytečná stránka, klidně bych četla dál. Galbraith (Rowling) mě prostě baví. Díl od dílu lepší. A teď zas dlouhé čekání na pokračování.

16.10.2019 5 z 5