Purpurová stuha

Trochu fantastický a trochu pohádkový příběh chudé dívky vypráví o lásce a naději, ale také o zoufalství a zradě. Cathy přichází do panského domu Worthingtonů jako služebná. Vládne zde ponurá atmosféra, kterou umocňuje výstřední a tajuplná povaha mladého pána Williama, nevlídné služebnictvo i okolní prostředí. Dům uprostřed temného lesa plného bažin střeží velcí černí psi. Náhoda chce tomu, aby se Cathy sblížila s mladým pánem. Podaří se jí však odhalit ponuré tajemství, které šlechtice obestírá? V knize se prolíná souvislé vyprávění s komiksem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119421/purpurova-stuha-119421.jpg 4.158
Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Die purpurrote Schleife, 2012

Kniha Purpurová stuha

alcahanca

To byl tak hezký příběh. Smutný, ale krásně zpracovaný, napůl komiks, četlo se to samo. Knížku mi doporučila dcera, která ji dostala od své paní učitelky.

Paris131

"Já se těch stínů bojím, tati."
"Stínů se přece bát nemusíš, moje malá, skrývají jen odvrácenou stranu pravdy.
Pokud se nebojíš pravdy, nemusíš se bát ani stínů..."

Příběh je smutný, místy neveselý... Škoda jen toho nevyužitého potenciálů a nápadu, který se přímo nabízel pro zpracování úžasného gotického románu! Purpurová stuha je spíš taková jednohubka na hodinku, či dvě. Koupi určitě nelituji, neboť po vizuální stránce je to opravdu skvost! A navíc, stála mě jen 29 korun, no nekupte to, za ty peníze! :) Myslím, že počin ocení hlavně ti, kteří mají stejně jako já, rádi ilustrované knihy.

JointlieKat94
23.07.2019

Tak jako jo, líbilo se mi to. Příjemné čtení, na konci je psáno "pro dívky od 12 let", budiž, je mi pětadvacet a líbilo se mi to taky. :D

Vypráví to dívka, která jde kvůli chudobě a dalšímu dítěti v rodině pracovat do "lepší" rodiny.

Příběh je hezký a myslím, že i originální. Je to formou komiksu, to se mi líbilo nejvíce a samozřejmě je tam i normálně psaní. Ale komiks u mě vedl! Moc hezké.

Verča16
10.10.2018

Kniha mi přišla trochu obyčejná. Ale ten konec to otrochu zlepšil. Hororové to moc nebylo, ale ten konec jsem vážně nečekala bylo to plné lásky!

Eliška12
23.09.2018

Super kniha ,ale ten konec jsem fakt nečekala a dost mně zarazil . Vzala jsem si poučení , takže kniha je podle mně hezká , ale za ten konec musím odečíst nějakou tu hvězdičku :( Myslela jsem , že to skončí úplně jinak :) Ale o konci už stačí . Celkově je jinak kniha skvěle propracovaná a taky mně dost zaujalo střídání komiksu z normálním textem . Dala bych 3,5 hvězdičky , ale bohužel to nejde , tak jenom tři .

IsobelleFarbs
08.07.2017

Velice pěkná knížka. I když dějově asi nepatří k nejpropracovanějším knížkám, umí překvapit. Strašně moc se mi líbí její grafické zpracování, obrázky jsou v ní naprosto nádherné a to, že se střídá normální text z komixem také knížce hodně přidalo. Nakonec bych mohla říci, že knížka není pouze pro děti, ale i jako starší jsem v ní dokázala najít krásný příběh.

Angiee88
23.04.2017

Uzasna knizka. Sem z ni nadsena, krasne se cetla, dejove velice povedena. Krasna kresba a konec me dostal. Doporucuji!!

Aivinka
27.01.2017

Krásné, ten konec mě trochu zarazil a jsem zaražená až do teď ale to nic nemění na mém hodnocení.