AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Pro mě to byla první, určitě ne poslední, kniha paní Klevisové, a byla jsem poměrně spokojená. Rozjezd byl sice pomalejší a postav na můj vkus poměrně hodně, navíc každá byla velmi detailně popisována, takže občas jsem se ztrácela a mnohdy jsem se toužila už v ději posunout. Ale každopádně se mi líbilo rozuzlení příběhu i prostředí, v jakém se kniha odehrávala.

10.11.2020 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Výborný poutavý příběh, nesmírně čtivý s velmi zajímavými hlavními postavami.

16.10.2020 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Kniha se četla sama, skvělé prolínání dějových linek, nakonec to krásně cvakne, ale ten závěr mě tedy naštval :) Harry mě postupem času baví víc a víc, doufám, že se jednoho dnes vrátím k prvním dílům, které jsem tolik nemusela.

18.08.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Zlomový díl, který má úžasný začátek a je škoda, že druhá polovina od druhého úkolu je ta kratší. Byť, jak už je tady řečeno, mi chvílemi vadí některé nedomyšlené nebo příliš jednoduše vyřešené věci - Moody, žaberník na poslední chvíli, to, že Harry vlastně soutěží projde jen díky ostatním apod. - bohatě to vynahrazují jiné, ať už velmi vtipné (Ronův společenský hábit, Hagridova výuka), nebo velmi silné momenty (hlavně když z Voldemortovy hůlky vystoupí Harryho rodiče nebo když Cedric poprosí, abyho vzal Harry s sebou), u kterých skoro přes slzy nemohu číst. Tímto dílem vždy začínám vidět krásnou paralelu s historickými událostmi a jako učitelka dějepisu občas používám přirovnání právě z Harryho Pottera o čistokrevných kouzelnících a mudlech, když se s dětmi bavíme o první polovině 20. století.

17.07.2020 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Skvěle napsaný silný příběh, kniha měla spád, díky krátkým kapitolám se nedala odložit, protože přece stihnu přečíst ještě jednu, ne? Trošku mě mrzelo, že první polovina století utekla tak rychle, ale je mi jasné, že jádro mělo být po roce 1948. Jako učitelka dějepisu bych tuto knihu nejraději viděla jako běžnou součást výuky, na příbězích, jako byl tento, člověk nejlépe pochopí danou dobu a co ty velké historické události z učebnice vlastně znamenaly pro obyčejného člověka, který má své přednosti i neduhy.

18.06.2020 5 z 5

Úplně jiný pohled na druhou světovou válku, měla jsem o něčem jen vzdálené povědomí a netušila jsem, do jaké míry během války fungoval drogový průmysl. Jediné, co mi kazilo celkový zážitek bylo, že jsem pořád netušila, jaký žánr vlastně čtu, chvílemi byla kniha velmi vědecká, poté přišlo vyprávění a místy cynické komentáře, což ve mně budilo rozpaky. Ale přečteno během dvou dnů, takže asi mi to tolik nevadilo...

01.06.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pohodová knížka, kterou by člověk zvládl za jedno odpoledne. Bavil mě styl, jakým byl příběh psaný, bez příkras, ale přitom sympaticky. :)

10.05.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Výborné, čtivé. Líbila se mi zápletka, jen konec moc rychlý, knihu bych snesla o kus delší :)

10.01.2020 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Na tuhle sérii jsem narazila úplně náhodou a rozhodně chci pokračovat. Krátké kapitoly, sympatičtí vyšetřovatelé, fajn prostředí. Bavilo moc.

29.04.2024 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Hodně mě bavil modus operandi vraha, škoda, že nedostal více prostoru na úkor zbytečně překombinované hlavní zápletky.

15.03.2024 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Z knih série pro mě nejslabší. Skvělý případ a napětí mi v tomto díle kazil styl psaní, opakovaná a zbytečná přirovnávání, konec přišel rychle a byl nečekaný, dle mého i zbytečný, případ sám o sobě byl výborný.

04.11.2023 3 z 5

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

Z knih s tématem holocaustu patřila tato k průměru, byla čtivá a příjemně střídala minulost s přítomností, na druhou stranu byla však až příliš neuvěřitelná a obsahovala až moc šťastných náhod. Navíc mi dost vadily faktografické chyby.

19.12.2022 3 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Kniha byla napsaná čtivě, ale místy velmi povrchně. Většinu věcí člověk se základním vzděláním věděl, ale našlo se dost zajímavostí a perliček. Celkově mohla být kniha podrobnější i závěrečné rozhovory delší.

17.11.2022 4 z 5

Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Gwen Strauss

Kniha poskytuje velmi podrobný popis útěku devíti žen z pochodu smrti na sklonku války. Velký prostor je věnován i jejich poválečnému životu, což je oproti podobným knihám velmi přínosné a zajímavé. Problém mi dělalo zorientovat se v množství jmen a v úvodních kapitolách, kde se opakovaně vracelo do minulosti. Každopádně kniha stojí za přečtení.

05.11.2022 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Má čtvrtá zkušenost s autorem a opět jsem byla nadšená. Hodně se mi líbí propojení minulosti s přítomností, prostředí a vztahy v menším městě a velmi sympatická hlavní postava. Až mě mrzí, že další knihy nejsou, tento styl mi totiž dokonale sedí.

30.01.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pohodový lehce detektivní čtivý příběh, ideální na tyto podzimní večery. Jako Třinečanka jsem ocenila prostředí Beskyd, které miluji. Škoda, že děj většinu knihy plynul velmi pomalu a poté naopak závěr byl velmi rychlý.

18.10.2021 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Bavila mě zápletka a prostředí, ve kterém se děj odehrával. Konec byl napínavý. Jediné, co mi vadilo, bylo velké množství severských jmen, ve kterém jsem se ztrácela.

02.09.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Nádherně postupně konstruovaný děj, velmi sympatická hlavní postava, zajímavé propojení minulosti s přítomností, které mě osobně vždy baví. Závěr byl velmi překvapivý a dával smysl a celkově ponuré prostředí a okolí zámku vytvářelo velmi příjemný čtenářský zážitek.

11.08.2021 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Užila jsem si poutavou zápletku a napětí od první do poslední stránky. Poslední třetina však byla na můj vkus až moc překombinovaná. Každopádně děj měl spád a krátké kapitoly nutí knihu neodkládat :)

05.08.2021 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Děj se mi hrozně táhl, postav bylo příliš moc, na závěr vlastně člověk moc nezjistil, o čem to vlastně všechno bylo. Kdyby kniha byla 3x kratší, asi by byla mnohem lepší, ale tady mě King podruhé v životě zklamal (poprvé byli Tommyknockeři).

01.07.2021 3 z 5