AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přečteno se slzami v očích. Druhý díl překonává první a patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. A to nejen proto, že jsem Třinečanka momentálně bydlící v Českém Těšíně. Uchvátil mě příběh obyčejných lidí na pozadí neobyčejných událostí období, které mě pro svou hrůznost celý život fascinuje. Bylo dobrou strategií přečíst si nedávno Kyselá těšínská jablíčka, získat hlubší historický vhled a tuto knihu si užít naplno.
Šikmý kostel 2 jsem si do čtenářské výzvy 2021 dala k tématu "kniha, kterou po přečtení darujete" a to ne proto, že se jí chci zbavit, ale proto, že svůj výtisk daruji mamince a sobě koupím nový. Tento titul si totiž zaslouží, abych do něj investovala dvakrát. Děkuji!

28.01.2021 5 z 5

Dějiny Španělska Dějiny Španělska Jiří Chalupa

Vzhledem k obsáhlosti jsem knihu četla poměrně dlouho, ale stálo to za to. Ve srovnání s jinými knihami edice dějin států mě uchvátila svým jazykem, který je přístupný široké škále čtenářů, souvislostmi a záživností. Někdy mám totiž problém s tím, že dějiny států se smrsknou do telefonních seznamů osobností a dat, ve kterých se ztrácím. To nebyl případ Dějin Španělska. Obzvlášť mě bavily kapitoly o Habsburcích, ty byly plné zajímavostí a jsem ráda za kapitoly z dějin 20. století, které mi lépe pomohly orientovat se v moderních dějinách.

27.01.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Přečteno za den. Ale v hlavě mi tahle kniha bude rezonovat ještě hodně dlouho. Popisované události a osudy asi nikdy nebudu schopna plně pochopit a můžu být jen ráda za to, v jaké době a kde jsem se narodila. Kromě obsahu knihy oceňuji i ilustrace, obálku a celkovou formu.

23.01.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Na zajímavou zápletku a skvělé líčení a charakteristiku postav jsem u autorky zvyklá, ale u tohoto příběhu mě velmi nadchlo i citlivé a poutavé líčení krajiny pohraničí. Skvělá kniha.

19.01.2021 5 z 5

999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Kniha je nesmírně podrobná, krutá, ale zároveň velmi krásně a působivě napsaná. Vyvolává v čtenáři mnoho otázek, působí na city. Mám přečteno už hromadu knih s tématikou holocaustu a tato patří k nejlepším.

15.01.2021 5 z 5

U mnoha momentů jsem se smála nahlas, nesmírně jsem si užívala návraty do historie a styl psaní mě chytil a nepustil. Skvělá kniha.

10.01.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Po první knize autorky jsem se těšila, že se budu bát stejně i u téhle. Bohužel na mě kniha působila jako pohádka o hloupém Honzovi a strašidlech. Začátek byl velmi poutavý, záhadná práce, zvláštní pravidla, očekávala jsem, že napětí bude eskalovat, ale tak nějak se vše velmi rychle vysvětlilo a skončilo :)

07.01.2021 3 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Byla to jízda jako na horské dráze. Začátek skvělý, prostředí kliniky a bezejmenná pacientka mě děsily a zaujaly ale poté, když začaly sny, představy, zvláštní chování, neustálé změny, kdo je a není podezřelý, mě kniha nudila. Opět se to změnilo ke konci, který byl skvělý a nečekaný.

03.01.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Většinou předem nečtu podrobně, o čem kniha je, taky jsem po prvních stranách toho začala litovat, protože jsem si říkala, že já a roboti není dobrá kombinace a toto téma mě absolutně nebaví. Knize jsem však dala šanci a rozhodně jsem udělala dobře. Úžasně čtivé, napínavé do poslední strany, konec, který velmi překvapí.

01.01.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Zpočátku jsem měla problém se začíst, protože jsem předchozí díly četla velmi dávno. Ale díky výborně čtivému stylu, skvělému humoru a různým časovým úsekům, které mě vždy baví, se to rychle zlepšilo a za den a půl přečteno. U návštěvy Wolfových rodičů a reakce na kocoura k Vánocům jsem se smála nahlas :)

30.12.2020 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Kniha se velmi pomalu rozjížděla, velké množství postav a kapitoly z různých perspektiv byly o to náročnější k zatčení se. Rozuzlení v závěru bylo překvapivé ale celkově kniha nenadchla.

29.12.2020 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Knihu nešlo odložit, za 2 dny jsem měla přečteno. Kapitoly jsou psané klasicky tak, že prostě musíte přečíst ještě jednu. Začátek neměl chybu, škoda, že deníku se detektivové už pak tolik nevěnovali. V porovnání s ostatními díly mě trošku mrzela druhá polovina, kdy už šlo jen o závod s vrahem a závěrečný souboj byl na mě málo uvěřitelný.

27.12.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Přečteno za 2 dny. Výborně stupňované napětí, sympatické postavy, jen mi v tomto díle vadil vztah Luca a Avy, který byl oproti prvnímu dílu horší. Jsem zvědavá, co bude dál.

26.12.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zápletka obou případů i stupňující se napětí opět neměly chybu, ale musím přiznat, že mi poslední dobou začíná Kim čím dál tím víc vadit a přestává mi být tak sympatická, jako bývala v prvních dílech. Zbytek postav mám naopak čím dál radši.

24.12.2020 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Skvěle napsané, výborně se prolínají časové roviny a žádnou z postav nelze vnímat černobíle. Kniha stojí za to.

22.12.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Zápletka mě dostala, miluji Carlův humor a na konci jsem se nestačila divit. Skvělý příběh.

19.12.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Velmi sympatické postavy, zajímavý příběh, děj odsýpal a kniha byla návyková. A dokonce jsem byla spokojená s tím, jak kniha skončila, což se mi v poslední době nestává.

13.12.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha nešla odložit od napínavého začátku po překvapivý konec, ale nedoporučuji číst, když je člověk doma sám. Snad brzy vyjde další.

08.12.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Průměrný thriller, který se dobře četl, ale byl velmi nereálný, s poměrně nesympatickou hrdinkou. Na knize se mi líbil hlavně poutavý úvod a prostředí. Vadilo mi, že poslední třetina knihy je vesměs dořešení případu a během celého děje se nic moc zajímavého neděje.

03.12.2020 3 z 5

Kyselá těšínská jablíčka: Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945 Kyselá těšínská jablíčka: Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945 Jiří Bílek

Jako Třinečanka současně žijící v Českém Těšíně jsem cítila nutnost přečíst si tuto knihu a jsem ráda, že celkově potvrdila mnoho mých názorů a o mnohé je ještě obohatila. Jsem obzvláště ráda i za stručný přehled celkové historie Těšínska a za občasné širší souvislosti, kterých bych možná uvítala ještě víc. Zároveň mi v druhé části knihy nesedly výčty jednotlivých pluků a vojenských jednotek, na soustředění a vnímání textu to pak bylo náročnější.

01.12.2020 4 z 5