aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Hezké čtení, pohled zainteresovaného člověka, který zasluhuje obdiv a snaží se obyčejnému člověku přiblížit, že autisté nechtějí, abychom je litovali, ale snažili se je pochopit. Děkuji autorovi.

05.11.2018 4 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Petr Šabach je pro mě srdcovka, ať napíše co chce, líbí se mi to. Jemné, inteligentní, úsměvné počtení. A tady v této knize bohužel i smutné zjištění o jeho nemoci.

24.10.2018 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Za mě hodně dobrá detektivka. Zajímavý konec. Přečteno za 2 dny.

23.04.2024 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Detektivka, co mě hodně bavila, chytla mě už od začátku a do konce nebyl ani náznak, kdo by mohl být vrah. Nebudu spoilerovat :). Takže jen za mě doporučuji. Jen bych chtěla upozornit, že se nevymyká trendu hodně drsných vražd, někomu by to nemuselo sednout.

21.05.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Není to Nesbo, jak ho známe. Kniha je napsaná výborně, ale je to spíš psychologický román a to není úplně můj šálek kávy. Doufám, že se vrátí zpět k psaní detektivek.

28.02.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Parádní oddechovka, sice asi ve svém věku nejsem úplně cílová skupina, ale občas si člověk chce u čtení odpočinout a utéct mimo realitu. To se při čtení této knihy povedlo.

27.11.2019 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Docela to šlo. Takový průměr, určitě bych knihu necharakterizovala jako bestseller. Akce nebyla tak žhavá, ale jako oddychovka to šlo.

15.05.2019 3 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Možná bych dala 3 a půl hvězdičky, nebylo to extra super, jak knihu vylíčila reklama, ale celkem to šlo. Takový trošičku lepší nenadchne ani neurazí.

07.02.2019 4 z 5

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Kniha se mi líbila. Skýtá mnoho zajímavých historických informací z počátků osamostatnění spojených států ve spojení s Francií. Určitě z historického hlediska doporučuji k přečtení, nicméně posledních 150 stránek už jsem se těšila až knihu dočtu. Přeci jen 850 stran je dost. Ale jsem ráda, že jsem vydržela.

03.01.2019 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Slušná detektivka, které i přes množství stránek byla celkem napínavá, jen ten konec byl takový nepromyšlený a rychlý. Ale milovníky detektivek určitě nezklame.

02.07.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Mě tedy kniha moc neohromila. Čekala jsem bombu na základě reklamy a recenzí. Řekla bych, že se jedná o takový zamilovaný román vsazený do zajímavého sci-fi příběhu. Nic pro mě. Nápad dobrý, ale jsem ráda, že mám knihu přečtenou.

18.04.2018 3 z 5

Exodus. Kniha I.-II. Exodus. Kniha I.-II. Leon Uris

Velmi čtivě napsaná kniha. Ale hrůzy války jsou příšerné. Doporučuji číst opatrně a přípravu na velmi smutné čtení.

05.03.2018 4 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Prima detektivka, se zajímavou zápletkou. Doporučuji.

31.01.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal. Konec sice trochu překombinovaný, ale já jsem naprosto spokojená. Už se těším na další, protože konec napovídá, že náš komisař bude muset ještě nastoupit.

04.07.2017 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Knihu se snažím už rok přečíst a přijde mi, že jsem alespoň v polovině a ejhle dostala jsem se teprve na 25.stranu. Asi jsem autora nepochopila, ale něco tak příšerně nudného jsem nečetla už dlouho. Po roce knihu odkládám a možná to někdy ze zoufalství zkusím znovu, ale teď určitě ne.

09.12.2014 1 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Forsyth je můj oblíbený autor a i když nejnapínavější akční část umístil až na závěr knihy, opět mě nadchl. Špionážní román jak má být. Velmi vystihl dnešní problém s extrémisty a nabídl i jediné možné řešení, jak s nimi naložit.

18.09.2014 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Je pro mě dost nepochpitelné, že může být pro někoho tato kniha nudná. Já myslím, že popis absurdního prostředí na vojně a nejen tam v dobách komunismu je více než výstižný, alespoň podle vyprávění těch co byli nuceni se povinné vojny účastnit. Takže já dávám plný počet hvezdiček.

16.07.2014 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Souhlasím s komentáři. Moc hezká kniha se zajímavou informací o osudech skotských sirotků.

09.05.2014 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Tedy čekala jsem něco úplně jiného. Trochu důstojnější historický román třeba něco jako katedrála. O životě kořenářek se středověku a způsobech jejich kurýrováni apod. Tohle je spíš pohádka pro dospělé, nebo červená knihovna. Po přečtení recenzí jsem si nedovedla představit, co znamená, že hrdinové jsou moc kladní. Teď už to vím a je to fakt děs. Tak nějak to snižuje úroveň knihy. Do pokračování se určitě pouštět nebudu.

12.06.2021 3 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Četla jsem od autorky předešlou sérii a ta mě chytla. Ale toto mě moc nebaví, zkusím ještě druhý díl a uvidím, jestli má cenu pokračovat.

29.12.2020 3 z 5