akšuram37 akšuram37 komentáře u knih

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Jen jsem tedy nepochopila, proč se kniha jmenuje Levandulová zahrada, když o levanduli tam nepadlo ani jedno slovo :-D
Kniha se mi moc líbila, opět to je další kniha s tematikou z 2. světové války. Abych pravdu řekla, tato část se mi četla mnohem lépe. A moc se mi líbilo, jak to postupně všechno do sebe zapadalo :) Kniha je napsaná moc pěkně a je dobře čtivá. A konec? Krásně dojemný! I slza ukápla :)

13.01.2020 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

OBR DOBR!

Famózní knížka! Vřele doporučuji všem věkovým kategoriím. S obrem Dobrem a Sofií se pobavíte, "jeho" slova vám nebudou dávat žádný smysl, protože obr Dobr nikdy nechodil do školy, tak si slova prostě vymýšlí :-D :-D Veličenství, špinďucha, čunibrk, katastrální, šumlenka, vízřachnutí, jsem v právu nebo v levu? a spousta dalších :)

S obrem Dobrem se pobavíte, ale i zjistíte, že je to velmi moudrý obr.

Nejlepší kapitola z knížky pro mě byla kapitola - Šumlenka a vízřachnutí :-D :-D (krátká ukázka)

Tady je šumlenka! Rozkošnivá pěnící šumlenka! Obr Dobr
Podívej, pění opačným směrem! Sofie
Co tím chceš říct, opačným směrem? Obr Dobr
U našich šumivých nápojů, jdou bublinky vždycky nahoru a vypění na hladině. Sofie
Bublinky nikdy nesmějí jít nahoru! To je ten nepleskotnější nesmysl, jaký jsem kdy slyšel! Obr Dobr.
...
Tak dobrá, když piješ to vaše koukavé pití, jde to rovnou rovnou dolů do tvého bříška. A bublinky taky. A všechny bublinky šumí směrem nahoru. Což znamená, že všechny vypěničkují zpátky do krku a pak z pusy ven, což udělá škaredný říhavý škyt. Říhání je ohavnické. Obr Dobr
U Šumlenky budou bublinky v tém bříšku putovat dolů a to by mohlo mít daleko ošklivější následek, protože, když půjdou dolů, vyjdou z těla na jiném místě a ozve se zvuk, který je ještě ošklivější a neslušnější! Sofie
VÍZŘACHNUTÍ!! Obr Dobr :-D

Ještě něco na zamyšlení: Jenom čoklidi v jednom kuse nickují jeden druhého, týden co týden vystřelují z pušel a výletávají v letadle, aby pouštěli své bomby na hlavu těm druhým. Čoklidi v jednom kuse zabíjí jiné čoklidi.....

Další pěkná myšlenka je od samotného pana Roalda Dahla: "Jestli je člověk dobrého ducha, vyzařují z něj dobré myšlenky jako sluneční paprsky všude kolem něj."

18.10.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tak jsem jí teď dočetla! Páni! Je to v pořadí již 4. knížka od ní a přesto je každý příběh jiný! Zajímalo by mě, kde Jojo chodí na ty nápady, u kterých se člověk vždycky zamýšlí nad svým životem!

Dva příběhy. Dvě hlavní představitelky - Jenny a Ellie, jedna měla milence a druhá byla sama milenkou. Dvě časové osy - 1960 a 2003. Jedna firma. Jedno město.

Děj z roku 1960 jsem si zamilovala!!! Jenny, sladkého Boota :) to, jak prožívali lásku, jak si vyjadřovali city, docela by mě zajímalo, jestli by to dokázal v dnešní době nějaký muž taky takhle popsat :) No to bylo něco! Když začal příběh ze současnosti, úplně jsem litovala, proč jsem to tak rychle přečetla... Za konec jsem docela ráda (vážně bych je chtěla vidět jak tam spolu stojé :) :) a doufám, že dá Rory Ellie ještě jednu šanci :) :)

23.09.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle knížka je první, kterou jsem četla od Jojo a musím říct, že jsem jí začala číst v sobotu ráno na mobilu a skončila jsem v sobotu večer s knížkou (na mobilu bylo pouze 16 kapitol) a se slzami v očích. Knížka byla naprosto úžasná!!! To jak jí autorka napsala bylo naprosto strhující. Určitě si tuto knížku přečtu ještě jednou, možná víckrát :)

Upraveno: Přečetla jsem jí teď podruhé a včera byla na filmu!!! Emilia Clarke by za ten film měla dostat cenu, protože to jak to zahrála, by zvládl málo kdo! Film byl úžasnej, ale knížka, knížka je asi lepší :) Nicméně film jsem si zamilovala a můžu ho doporučit všem! Strašně moc se zasmějete :-D :-D a na konci i zabrečíte :-(

29.01.2016 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

"Přečetla" jsem též jako audioknihu a vážně mě to bavilo. Až budu mít možnost, přečtu si knihu :)

Knihu mohu doporučit, je moc pěkně napsaná :)

17.05.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knihu jsem si opět poslechla. Poslouchala jsem ji neustále, v práci, při úklidu, vaření, jízdě v autě, prostě v každé volné chvíli. Kdybych jí četla, trvalo by mi to déle.

Poslouchala se pěkně. I když občas jsem byla trošku zmatená z vyprávění hlavní hrdinky. Kniha mi dost připomínala Dívku ve vlaku, kde hlavní hrdinka, taky viděla trestný čin, ale pořád byla opilá, stejně jako naše hlavní hrdinka. První polovina knížky, byla taková nic moc, ale že by byla špatná to taky. No, ale pak přijde rozuzlení a vy si řeknete co? To snad ani není možné, že to tak je. Líbila se mi ta zápletka se zabitím sousedky. Annina fobie je taky zajímavá sama o sobě.

09.03.2021 4 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Když jsem zjistila, že už máme v knihovně třetí díl, musela jsem si ho hned půjčit. A přečetla jsem ho opět jedním dechem. U knih od Raichel Caine se začtete hned a jedete a nemůžete se odtrhnout. Toto se mi zatím stalo asi jen u Jojo Moyes, většinou mi u knížek chvilku trvá, než se začtu.
Jak píšete, je to prodlužování. Mohlo by to být kratší, ale zase je to úplně jiná dějová linka, nicméně se alespoň dozvídáme víc informací o Gwen a hlavně o Samovi. Některé situace byly přehnané. Ale musím říct, že jsem ráda, že to s Mirandou dopadlo, tak jak to dopadlo, je to totiž pěkná mrška.
Co musím opět vyzdvihnout, je to, jak perfektně popisuje situace, to jak se Gwen cítí, jak pořád přemýšlí. Líbilo se mi opět vyprávění Gwen a Sama, později i Connora. Nevím, jestli mám ten pocit jenom já, ale vždycky se do Gwen tak vžiju, jako bych ten příběh prožívala s ní!
Konec byl celkem zrychlený a skončilo to tak nějak otevřeně. Co je s Verou?
Každopádně teda musím uznat, že vztah Sama a Gwen vydrží asi naprosto všechno, protože to, čím si prošli oni dva je docela mazec.
Zajímalo by mě, zda se to někdy zfilmuje (podle mě by to byl parádní film/seriál).

16.12.2020 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Wow! Tak to bylo něco! Kniha se mi moc líbila! Netušila jsem, kdo je vrahem, každopádně vrah, to měl hezky promyšlené... A na konci knihy si vlastně řeknete, tak co je tedy pravda? Komu se dá věřit? Za mě rozhodně kniha stojí za přečtení! :)

24.01.2020 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Pro mě naprostá bomba! Člověk jen přemýšlí a uvažuje, jak to pro všechny muselo být strašně těžké. Německo rozdělené na západní a východní, spousta Němců vyhnána z východu na západ. 2.sv.válka,Rusové.... kniha,která stojí za přečtení. Četla se moc pěkně. Dokonce jsem si i hledala sídlo Dranitz,ale bohužel Dranitz je vymyšlený,ale všechna ostatní města existují. Bylo by pěkné,kdyby to bylo zfilmované. :-)

20.11.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Mně se knížka docela líbila, plný počet hvězd si nezaslouží, ale nejhorší to není. Takový průměr. Podle komentářů jsem čekala něco mnohem horšího (asi jsem méně náročný čtenář :) ) V knize se střídají dvě dějové linky, jedna z roku 1986 a druhá z roku 2016, to mě snad ani nevadilo, jediné co mi vadilo, bylo to, že když už jste se do té jedné dějové linky (bylo to dělené po kapitolách) začetli, tak kapitola skončila a začala jiná doba...
Jinak Ed, byl zvláštní. A knížka byla celkově zvláštní.
Knihu jsem přečetla, žádnou stopu ve mně nezanechala a znovu ji číst nebudu.

14.10.2019 3 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Jak začít... Knížku jsem právě dočetla, mám jí před sebou a musím říct - Vážně jsem jí hltala stránku po stránce, kapitolu po kapitole!!! Byla to moje první knížka od Joy Fieldingové a už vím, že poslední rozhodně nebyla, protože ta knížka se četla sama. Všichni píšete, že byla knížka nejslabší, tak to já se teda těším na ty další, když mají být lepší :)

Vůbec bych neřekla, že to dopadne tak jak to dopadne, pokud to někdo věděl dřív než v poslední kapitole, tak to je profík :D Protože já vůbec nevěděla, kdo by to mohl být, ale musím uznat, že její sestra byla pěkně mazaná!

Bailey si nakonec své "problémy" vlastně vyřešila sama, takže musím říct, že je vskutku dobrá detektivka :) Bylo mi jí vážně líto, to čím si prošla, se v dnešní době může stát každému a ne každý by se s tím takto popral, někdo lépe, někdo hůře.

Za mě prostě perfektní knížka!

19.09.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Všichni píší jak se do knížky hned začetli, mně to ze začátku moc nešlo, ale jak jsem se začetla tak to bylo úžasný! doba z 1. světové války byla úžasně napsaná (Jojo se s tím opět super poprala, jak líčila vše, co se odehrávalo) příběh ze současnosti byl ze začátku horší (nevěděla jsem, kdo zrovna "mluví" - jestli Paul nebo Liv), ale po chvilce to člověku dojde :) :) a zhruba 20 stránek od konce jsem odložila brýle vzala kapesníčky a smrkala a smrkala a smrkala!!!! jsem tak ráda, že to všechno dobře dopadlo - a co ještě řeknu, kommandanta už jsem odsuzovala, ale byl to vážně gentleman! jsem strašně ráda, že sem měla možnost si její knížku přečíst! :)

Byly okamžiky, kdy bych chtěla být v hotelu se sestrami, nebo se podívat do domu Liv v Londýně (zajímalo by mě, jestli existuje :))

06.02.2016 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Čtvrtá kniha od Julie Caplin a už se těším na hotýlek. Víte, co se mi nejvíce líbí? Knihy můžete číst v jakém pořadí chcete, i přesto, že se prolínají. Kavárna v Kodani (hlavní hrdinka se kamarádí s novinářkou), Pekárna v Brooklynu (hlavní hrdinka je novinářka z Kavárny v Kodani). Cukrárna v Paříži (nový příběh) a teď Pláž v Chorvatsku (hlavní hrdinka Maddie byla ve vedlejší roli v Cukrárně). Když jsem knihu začala číst, vůbec jsem si to neuvědomila a pak jak byla scéna v kuchyni, tak říkám, to už jsem někde četla, jak se neustále rodina špičkuje (kde jen to mohlo být) a pak hlavní hrdina Nick se dívá na příspěvek své sestry Niny a na její éclairky (a v tu chvíli mi to došlo, Maddie je ta malířka z Cukrárny :D). To se mi v těch knihách moc líbí.
Opět vyzdvihnu popis místa, který Julie Caplin vážně umí a popis jednotlivých situací a pocitů hrdinů. Možná je to klišé, ale každý příběh má prostě něco, čím vás zaujme a vy se od knih nemůžete odtrhnout.

V Maddie jsem se našla a ztotožnila jsem se s ní, taky si nevěřím, jsem silnější. Maddie taky nemá sebevědomí. Nevěří mužům....

Za mě vážně top kniha :) Ale věřím, že by se četla lépe vážně na pláži v Chorvastku.

PS: Myslíte, že ta pláž Tajna vážně existuje?

30.12.2020

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Když jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a přečetla jsem jí pak skoro celou naráz.

Chování Sebastiena mě tak trochu štvalo, ale na konci vlastně zjistíte, proč se tak choval. Hlavní hrdinka Nina mi byla sympatická, ztotožňovala jsem se s ní (chování rodiny je tak nějak podobné jako u nás doma :-D). Účastníci cukrářského kurzu krásně dokreslovali atmosféru :)

Četla jsem už třetí knížku od této autorky, příběhy jsou víceméně na stejné brdo - nemají se rádi, stejně spolu skončí. Ale čím to autorka vynahrazuje, tak je popisování měst a míst. V Paříži jsem byla před 11 lety se školou a po přečtení knihy, opět uvažuju o navštívení, ale o ochutnání éclairek :-) Měla jsem i to pokušení si doma zkusit něco upéct. Příběh o staré cukrárně mě vážně bavil, bylo to takové přenesení se do staré doby.

Ale i přes to všechno se mi knížky od této autorky čtou vážně pěkně :) A už se těším na Pláž v Chorvatsku :)

07.09.2020 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

V poslední době je to se mnou u čtení nějaké špatné. Tuto knížku jsem četla docela dlouho. Ze začátku mě zas tak nebavila. Pak jsem ale zjistila, že je i seriál, stáhla jsem si ho. Začala se dívat na pár dílů (jen to, co jsem měla dočteno) a musím říct, že jsem se tím "namotivovala" a začala číst svižněji. Asi mi pomohlo, když jsem viděla ty herce, které jsem si neuměla představit? Netuším. Každopádně knížka celkem síla! Co to je? Je to vůbec normální? Wind Gap bych teda nikdy nenavštívila :-D

26.08.2019 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

V první části knihy sem se vždy těšila na vyprávění Amy a vaše myšlenky se motají kolem Nicka a říkáte si, tak zabil jí nebo ne? Je vrah? Nebo kdo jí zabil? Chudák Amy.

No a druhá část knihy? Vyvalíte a oči a řeknete si, COOOOO? To si ze mě dělá srandu ne? A vše se obrátí :-D

A konec? To vám je vážně Nicka líto!!

Jinak první část knihy byla taková nemastná neslaná, napsané to je sice hezky, ale nějak jsem se nemohla pořád začíst.

Ale už se těším nejvíc na film, který by mohl být zpracován velmi dobře. Tak uvidíme nechám se překvapit.

PS: Dívka ve vlaku byla lepší :)

22.03.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Začátek knihy nic moc. Ale pak se to rozjelo a bylo to super, knížku jsem přečetla za 2 dny! Strašně moc jsem to Tate a Milesovi přála!
Rozdělení kapitol z pohledu Milese a Tate bylo super, člověk se aspoň dozvěděl, proč se Miles chová, tak jak se chová! Vážně mi ho bylo líto, to čím si prošel není nic jednoduchého...

Ale happyend se kooooonal! A jsem za něj moooooc ráda :) :)

10.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na tuto knížku jsou odlišné názory - někomu se líbila, někomu ne. Mně osobně se líbila docela dost, rychle jsem se do ní začetla, i když začátek je takový o ničem. Opilá dívka jezdí ve vlaku tam a zpět a neví, co vidí, protože je neustále opilá... Autorka přesto dívku vystihla, naprosto perfektně. Děj se dával do pohybu a já se nemohla od knížky odtrhnout, dokud sem nebyla u konce. Vůbec bych nečekala, že se na konci stane, to, co se stane. Rozhodně nelituji, že jsem knížku přečetla :)

22.06.2016 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak tuto knihu jsem opět poslouchala jako audioknihu a bylo to dost dobře namluvené. Chvilku mi trvalo, než jsem to pochopila.
Postavy byly vykreslené dobře. Člověk si pak až řekne, co z toho všeho byla pravda a co lež? Jak to teda nakonec bylo? Kdo koho zabil? Kniha nebyla špatná, ale znovu bych si ji nepřečetla.

02.06.2022 3 z 5

Knihu mám opět od roku 2016, kdy jsem si jí koupila na knižním veletrhu. Odkládala jsem dlouho, ale "přečetla" jsem ji opět jako audioknihu.
Namluvená byla skvěle. Napsaná byla taky skvěle. Ke konci knihy už vám je jasné, že bude mít pokračování, protože to pěkně Riggs natahuje. Postavy, sirotčinec, smyčky, všechno má pěkně promyšlené, to se mu musí nechat.
Tento typ knížek moc nečtu, a nevím ani, jestli se vrhnu na další, ale jsem ráda, že jsem zdolala alespoň tuto, aspoň si ji mohu dát do ČV :)

17.05.2021 4 z 5