akdar72 akdar72 komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Chudák Tom...

11.06.2020 4 z 5

Útěk Útěk Peter May

Už dávno bylo předurčeno, co se má stát.
Nepřestal osud perem dobré i zlé psát.
Marně se rmoutíš, marně se též namáháš.
Je předurčeno, co se s námi musí stát.

07.04.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

V knihách paní Soukupové najde každý z nás kousek sama sebe.

14.05.2019 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

A mě se to líbilo :-) Stárnu... :-)

18.02.2019 5 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

"Náhody jsou překvapivé jevy, jejichž smysl se ukáže až na konci. Nabízejí ti možnost změnit život a ty tu nabídku můžeš buď přijmout, anebo ji odmítnout."

25.01.2019 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Vztahy mezi sourozenci jsou vždy složité, byť se rodiče snaží dělat věci dobře...

28.11.2018 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Tak to byla pecka. Krauze jsem si zamilovala. Těším se na další.

22.08.2018 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Přečteno během jednoho dne. Je to pro mě naprosto jiný typ, nebo spíše sloh psaní, detektivky. Jsem nadšená.

29.05.2018 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Je to možné, je to i teď ..... hrůza, to přece nechceme mít v Evropě..... Tam to bohužel nezměníme...

14.03.2017 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Krásně popsané postavy, jejich myšlenky, chování. Nejvíce mě dostal pan Wells :-)

14.06.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Měla jsem zpočátku strach, aby mě kniha, po úžasné trilogii Skála, nezklamala. Nezklamala! Opět nádherný příběh. Jeho knihy jsou jako pohlazení.

10.02.2016 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásná rodinná sága. Život je plný zvratů, každý si sebou nese nějaké tajemství, ale přes vzdor a odhodlání dojdeme na konci života k pokoře a smíření.

18.08.2015 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jinému národu by se to nikdy nepodařilo. Němci byli a stále jsou vychovávaní k poslušnosti a preciznosti. Nesouhlasím se zvráceností Rudolfa. Těžce ho poznamenalo dětství a německá povaha to dovršila. Byl v nesprávných časech na nesprávných místech. Je mi ho líto.

20.06.2015 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

"Panebože... já mluvím s prostitutkou...." A chvíli nato ji vysvobodí z mé společnosti průvodce, bohatý muž dobře o třicet nebo čtyřicet let starší, než je ona. Nu, často jsem se ptala sama sebe, jak je možné, že necítí, kolik máme společného. Ona je vydržovaná žena, a tou jsem kdysi byla i já.

01.03.2015 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Velmi milé a úsměvné čtení s krásným popisem krajiny a osob. Když jsem ji četla před více než dvaceti lety poprvé, soucítila jsem s ní a nenáviděla množství zavařenin, zeleniny a ovoce, samotu, drsnou přírodu ... Dnes jsem jí vše záviděla...

13.02.2015 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Opět skvěle psychologicky popsané všechny postavy knihy. Konec nedokončený, ale to mě vůbec nevadilo. Může mi někdo přeložit poslední odstavec?

22.10.2022 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Ano, opět perfektní..

09.08.2022 5 z 5

Škoda, že si od něho nic dalšího nepřečteme..

18.03.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběhy tří generací ve třech pohnutých dobách. Moc hezké.

30.08.2021