Hotel

V románu o pěti dramatických dnech prožitých personálem i hosty v hotelu autor na pozadí tragické události poutavě popisuje vztahy lidí v mezní situaci, odhaluje skryté sobectví jedněch a neokázalé hrdinství druhých.

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8377/hotel-8377.jpg 4.4625
Vydáno, Anagram

Hotel, 1965

Kniha Hotel

PeterBahn

Knížku som zobral z nádažnej knihovničky a bola písana po slovensky. Nevadí prečítal som si rád vo svojej rodnej reči… Čítala sa moc pekne a bol som v úžase, čo všetko potrebuje hotel k svojmu fungovaniu. Dokonale popísane, ako už komentoval 1amu. Jedna vec bola ale pre mňa nepravdepodobná. Ako je možné, že pán Wells, sice sympatický a skromný človek, avšak milionár bol nikým nepoznaný. Ide to vôbec zostať v ústrani? Pýtam sa, bo som nikdy milionar nebol, tak neviem…:-)

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

Avinea
21.12.2020

Kniha mě bavila, jde o neotřelý nápad představit "organismus hotelu" tak, jak ho běžní návštěvníci vidět nemohou. Linie příběhů jednotlivých postav mi přišly trochu stylizované a odhadnutelné. SPOILER! Za výborný literární nápad považuji poslat různé protagonisty v rozhodujících okamžicích jejich osobních příběhů do smrtícího výtahu č. 4. Autor si pěkně pohrál s postavou hotelového zloděje :-) a u Dodo je pěkné, že nebyla jen jednou v řadě milenek milionáře, ale jeho osudovka.

Faila
12.11.2020

Kniha mě zklamala, ale na vině je mé očekávání. Dle popisku jsem čekala něco více dramatického a tragického, ale většina Hotelu je o "obyčejných" lidských příbězích. Určitě to není špatné dílo, napsáno je velmi poutavě a čtivě a pod povrchem se toho odehrává více než dost. A pokud už se v knize přeci jen nějaká tragédie objeví, je popisována lehce odtažitě a surově, což knize rozhodně přidává na zajímavosti.

ninano
13.08.2020

Klasika

Per-quiee
05.08.2020

Hotel byl náhodný úlovek v antikvariátu a rozhodně nelituji. Je to román o zdánlivě obyčejném chodu hotelu, který však na konci dost překvapil. Rozhodně nenudil ani v průběhu, byla to příjemná oddychová četba. Román se odehrává v 70. letech, kdy se ještě seznam hostů sepisoval na kartičky, je tam spousta detailů, které překvapí, dokonce i kriminální zápletka.

petulik330
26.05.2020

Od samého začátku Vás děj vtáhne a autor vás pomalu provázícelým dějem tak, že máte někdy pocit, jako byste tam byli.
Knihy od Arthura Haileyho mám opravdu velimí ráda, protože každáje velmi propracovaná.

kokrokr
25.05.2020

Tenhle román mám od Haleye nejraději.