Hotel

V románu o pěti dramatických dnech prožitých personálem i hosty v hotelu autor na pozadí tragické události poutavě popisuje vztahy lidí v mezní situaci, odhaluje skryté sobectví jedněch a neokázalé hrdinství druhých.

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8377/hotel-8377.jpg 4.4691

Vydáno: , Anagram

Hotel, 1965

Kniha Hotel

rodak
předevčírem

Neuvěřitelné, kniha napsána skoro před 60 lety. Poutavě vyprávěný příběh jednoho hotelu a života v něm. A opět taková vysoká škola spisovatelství pana autora.

Marek.Sc

Titul, ktorý bol napísaný v 60-tych rokoch, sa výborne číta aj teraz. Je svieži a dobre padne aj do tejto doby. Aj keď názov hotel, nemá tendenciu predznamenať niečo výnimočné, opak je pravdou. Román sa od prvých strán číta dobre. Autor perfektne vykreslil fungovanie hotelu, aj charaktery jednotlivých postáv, že som sa do nich takmer dokonale vžil. Zápletka sama o sebe ani zápletkou nie je. Vinie sa jej tieň akoby na pozadí knihy. Postavy, ktoré však prichádzajú do deja, vytvárajú mozaiku kvalitne spracovaného románu. Kto je hlavný hrdina či hlavná postava? Jedna vystupuje a vyčnieva. Ale mal som pocit, že hlavných postáv akoby tam bolo viac. Každý mal váhu a ťažisko na vytvorenom príbehu. Preto ani nikomu nefandíte, skôr prijímate osobitú atmosféru južanského hotela. Až po dvoch tretinách sa veci vykryštalizujú a dobrý pocit knižnej súdržnosti s predstavenými postavami sa dostaví a už neodznie. Preto sa mi kniha tak dobre čítala. Po jej prečítaní ani jej názov nevyznie stereotypne a ostane po nej príjemný pocit.

Laura99

Fajn čtení

verense

Arthur Hailey mne prostě baví a můžu ho číst pořád dokola, byť se v jeho knihách vyskytuje určitá šablonovitost (hlavně v milostných vztazích mezi postavami). Prostředí, ve kterém se příběh odehrává, umí popsat tak poutavě a věrohodně, že máte pocit, jako byste tam byli, a vždycky se dozvíte něco, o čem by vás ani nenapadlo přemýšlet, protože to berete jako samozřejmost. A bod navíc za nového majitele hotelu, to byl pěkný tah.

Stromm
11.12.2021

Několik celkem banálních zápletek propojených do spletitého příběhu - a všechno dohromady to dává jeden perfektní příběh, z něhož je radost číst každou jednu stránku. Prostě krása, Hailey ukázal, že má pořádný vypravěčský talent.

Turmee
23.11.2021

Tohle byl tak úžasně normální zážitek...
Atmosféra hotelu je vylíčena perfektně, postavy jsou uvěřitelné a lidské, jednotlivé příběhy se lehce a s grácií proplétají dohromady a tvoří skvěle sestavený příběh s nenásilnou romantickou, detektivní i sociální linkou.

Marcello_zbb
20.11.2021

V jednoduchosti je krása! Super kniha! Za mňa plný počet bodov!

Leona333
31.10.2021

Autor nám touto knihou přímo mistrovsky ukázal, že v jednoduchosti je síla. V knize Hotel se dočteme o běžné rutině, práci jeho zaměstnanců, ale i jeho hostů... Stejně tak, jako o jejich zvycích a zlozvycích... Přesto to číst, není žádná nuda. Je okořeněná špetkou kriminality a milostné zápletky, kterou nám tu Arthur Hailey, naservíroval opravdu luxusně.
Knihu ke čtení rozhodně doporučuji.