Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Sci-fi žánr s sebou přináší vždy tolik vhledu do současné spolešnosti. Nastavuje nám zrcadlo a pokládá nám otázky. Téma se mi velmi líbilo. Při čtení mě to často přenášelo k 451 Fahrenheita a k Náhradníkům. Jen to samotné čtení pro mě nebylo lehké. Neuměla jsem se začíst. Přiběh byl velmi chladný, necítila jsem spojení s hlavními postavami. Trochu mi i vadil ten chaos ve vyprávění. To je škoda. Tohle mohlo přinést silnější čtenářský zážitek. Konec byl ukvapený, ale na druhou stranu uvěřitelný, protože to skončilo jako "naděje" na revoluci, která nepřijde přes noc. Líbil se mi fakt, že mi to předložilo skutečnost, že děti se rodí do režimu, který jsme jim vytvořili. Jsou bez možnosti volby, a tak mě ta anarchie a touha to změnit připadala na uvěřitelnosti.

N či M? N či M? Agatha Christie

Musím říct, že Agathu mám silně spojenou s dokonalou zápletkou a nečekaným rozuzlením. Musím říct, že mě mile překvapil fakt, že do své detektivky zahrnula i morální aspekt, sociální sítění a filosofické otázky. To mě nadchlo. Bohužel jsem čtenář jiné doby a generace a od knihy, jazyka a syntaxu něco jiného.

25.01.2018 3 z 5

Jak žili dinosauři Jak žili dinosauři Steve Parker

Dostala jsem ji jako malá holčička pod stromeček (dokonce 2x) a od té doby zbožňuji vše, co se okolo dinosaurů děje. Miluji encyklopedie pro děti. Kupujte jim je ve velkém. I když si ty malé děti budou jen hodiny prohlížet obrázky a hádat se, který dinosaurus je nejlepší (jako já a moje sestra), tak to za to stojí. V mém dětství to byla nádherná edice!

25.01.2018 5 z 5

Uznávám. V dospělosti je to můj první komiks, takže jsem se bála, abych se dostatečně dívala na obrázky, četla text a byla do něj zapojená. A! Famózní zážitek. Hilda je sympatická hrdinka a žije v krásném prostředí. Graficky je to nádhera! Přistihla jsem se přitom, jak na tu knihu myslím a zvažovala jsem, jestli si po dočtení znovu neprohlédnu jen samotné obrázky. To je pro nečtenáře komiksů úžasná myšlenka! Jediné, co jsem od toho očekávala navíc, je větší síla a poslání těch příběhů. Měla jsem za to, že mě jejich význam odrovná, anebo že mi dá větší morální poselství. Nicméně - Hildu mohu jen doporučit! Já už kupuji další díl a poohlížím se po dalších obrázkových knihách. Jéééj :).

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Velmi sympatické a jednoduché vyprávění a mě to naprosto sedlo. Po pár větách mě to vtáhlo do děje a já jsem s radostí četla. Nemusela jsem se nutit a to jsem se toho tématu "chřipka" a "válka" obávala. V sekci YA je to jedna z těch povedených záležitostí. Až mě skoro mrzí, že je kniha taková "zapomenutá".

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Síla lidskosti a nelidskosti v příběhu se tomu nedá popřít. Nemohu ani vytknout emoce, které to ve mě vyvolalo. Hluchá a němá ta kniha rozhodně není. Na mě ten příbeh působil velmi depresivně, negativně a zanechával ve mě hořkou pachuť, které jsem se chtěla rychle zbavit. Asi jsem ten typ člověka, který špatné věci umí přijmou jen ve vlídném podání (například Ruta Sepetys). Jako čtenář si ale neumím vysvětlit, jak Steinbeck dokázal slova poskládat tak, aby to v pár řádcích obsáhlo tolik děje.

25.01.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

I druhý díl je klenot. Čekala jsem na ni, měla jsem velká očekávání a také obavy. Když jsem knihu konečně dostala, chvíli jsem s četbou váhala. Úvod k mým obavám přispěl. Byl zbyteně dlouhý a já jsem necítila to spojení s hrdiny. ALE! To přišlo. Autorka, které bych nejraději ze srdce poděkovala, to má v sobě. Má dar slova, vyparávění, umí vytvořit napětí a EMOCE. Nehledě na to, že vytvořit zcela nový svět a neztratit se v něm, to chce dobrou hlavu :). Měla jsem při čtení pocit kouzla a chemie. Mezi mnou a knihou to jednoznačně jiskřilo. Doporučuji všem. Díky Petře mám chuť zkusit další české autory. BRAVO.

15.01.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Četba knihy byla zvlaštním zážitkem. Každou novou kapitolou jsem dostávala do sebe další díl puzzle, který krásně zapad. Některá přirovnání a věrné obraty byly velmi procítěné. Na druhou stranu každý ten díl skládačky byla jen výplň. K vyšetřování nic neříkající modrá obloha. Konec byl trochu ukvapený. Nicméně ta lehkost a hloubka celého textu v tak zvráceném tématu je úchvatná. Chápu proč severské krimi je pojem sám o sobě. Tohle se musí prožit :)!

08.01.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Číst to, bylo pro mě utrpení. Všechny postavy jsou bez výrazu. Jako bych četla o někom, kdo nemá tvář a připomíná loutku. Nemají charakter. Detektiv a policie jsou tam absolutně zbyteční. Doslova. Jenom až neuvěřitelně rychle všechno věděli. Hned, lusknutím prstu, věděli kdo co udělal, jak, kdy.. A ten konec. Tak to byla perla. Policie nic nevyřešila, ačkoliv všechno věděla. Všichni se ke všemu sami přiznali. Některé linky vyšetřování nedávaly doslova smysl. Stejně tak důkazy a jejich odkrývání. Bylo to absurdní.

21.11.2017 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Neupírám té knize punc revolučního a nadčasového díla. Některé myšlenky jsou neuvěřitelné a současné. Já se ale nemohu přesnést přes to, jak je ta kniha negativní. Jak chce vyděsit a strachem vás přimět k tomu se válce vyhnout. Je mi to líto, ale mě z toho bylo velmi úzko. Asi by si to měl přečíst každý a udělat si vlasntí názor :).

21.11.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ta kniha je zvláštní. Je to takové žvatlání o životních situacích, je to protkané velkým negativismem. Vadí mi i ten rádoby poetický popis různých vzruchů či myšlenek. Autorka na jednu stranu dává extrémní životní situaci na stůl, do toho chce vložit komičnost podání a aby toho nebylo málo, tak tam frkne vzletné metafory a přirovnání. Proč? Ne. Není třeba. Cítila jsem se při čtení nepříjmně a podrážděně. Otravovala mě ta banalita i závažnost problémů, která měla být komická či patetická, ale nebylo to přiřozené. Chtěla jsem s tou knihou švihnout o zem jen, abych to už nemusela číst. Je mi to líto, tohle nemohu doporučit.

16.11.2017 1 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Asi to není šálek mého vtipného čaje. Tedy, ta myšlenka té knihy, je dobrá. Nápaditá, ale pro mě to postrádá jiskru toho propracovaného humoru. Upřímně se nebudu smát scéně, kdy si trafikant myslí, že Hitler je Komik z povolání. Příliš jednoduché.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nejlepší na této knize je ta uvěřitelnost příběhu. Máte pocit, že čtete spisy a záznamy skutečného příběhu. Je to i tím, že se hodně spekuje (možná se to i ví), že je to založené na skutečných událostech. Je to plné napětí a tejmství. Je to jedna z klasik mojí knihovny.

14.11.2017 5 z 5

Kniha je psaná takovým rádoby teenagerským jazykem. Mě to úplně nesedělo. Občas mě to doslova rušilo. Ten samotný příběh je ale pecka, co se fantasy žánru týče. Není to jen takové chození kolem horké kaše. Prostě to tam Riggs plácne a vykřese z toho maximum. Já tu knihu zbožňuju i proto, že představuje silné pojítko s mou sestrou.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Sama tomu nevěřím, ale nelíbilo se mi to. Bylo to pro mě trochu otravné a patetické. Možná tím, že samotný drak Safira mi byla protivná. Hodnotím to jako AUDIOKNIHU, tak možná mi neseděl projev interpreta.

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Miluji všechny 3 díly. Umění příst je zaměřené na štěstí. A ne jeho hledání, ale uvědomění si ho v sobě. Každý ho máme:). A je to opět podané tak krásné, jednoduše a nepodlézavě. Prostě si čtu příběh a ty myšlenky na mě přijdou sami. Nemusí mi je autor několikrát vypsat a tučne podtrhnout. To miluji.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Láďa je špička novodobých humoristů. Ať se klidně škatulkuje do pozice cestopisce, tak pro mě bude vždy zejména inspiratitní člověk a komik. Má krásný projev. Je to čtivé. A já Láďu od té doby bezmezně obdivuji! :)

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

AUDIOKNIHA i Knia: Mě se to moc líbilo do první půlky. Pak to nabralo takovou tu americkou přehnaně motivační formu přednášky. Nevím, jak to ohodnotit. Nevím jak a komu to doporučit. Sharma má krásné myšlenky a citáty, ale prodává mi je takovým vtíravým způsobem.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

OU. Tohle mě nebavilo. Každou stránku jsem se nutila číst. Nezajímal mě ten příběh. Přišlo mi to absurdní s sebou na Aljašku tahat dítě. Na druhou stranu právě glossy a myšlenky malé Ruby bylo to nejlepší na celé knize. Některá její přitovnání jsou nádherná.

14.11.2017 2 z 5

1001 psů 1001 psů kolektiv autorů

Milé. Hezky zpracované. Doporučuji spíš dětem, které se o kynologii zajímají. Jsou tu hezké obrázky. Ale pro mě, pro zkušenějšího kynologa, to už není tak zajímavé čtení.