ajasin ajasin komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Výborná kniha. Pokud vezmete základní osnovu příběhu je to taková moderní verze Hraběte Monte Christa. Můj první Nesbo. Okamžitě mě zaujal a navnadil na své další knihy.

10.11.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Velice čtivě podaný životopis jedné zajímavé osobnosti minulého století. Člověk nemůže neobdivovat odvahu, houževnatost, pracovitost a odhodlání paní doktorky jít k vysněnému cíli a udělat pro jeho dosažení maximum.

22.07.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tak tentokrát jsem z knihy nadšená. Možná v tom sehrál roli fakt, že předchozí dvě knihy mne nijak zvlášť nezaujaly, možná to, že jsem si dala v četbě knih Dana Browna větší časovou prodlevu. Zkrátka Počátek mi sedl stejně jako Šifra a Andělé a démoni. A jednu velikou kladnou vlastnost knihy Dana Browna mají. Každá z nich je výborným bedekrem pro začátečníky.

12.05.2021 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Poslechnuto a uf, byla to síla. Bylo to temné, zvláštní, syrové a skvěle zpracované.

06.10.2020 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Díky panu Čapkovi jsem přišla na chuť cestopisům víc, než kdy v minulosti. Úžasné čtení, úžasné postřehy. Ale dávkuji si jeho knihy raději po troškách. Na jejich čtení musím být odpočatá a soustředěná. Teprve pak je to pro mne opravdový zážitek.

03.09.2019 5 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Z této série jsem stále nadšenější. I když na těchto knihách oceňuji spíš zasazení děje do zajímavého časového období, než samotnou detektivní zápletku. Ta je vcelku jednoduchá a já pachatele a jeho pohnutky díky indiciím odhalila téměř hned, jak se v ději objevil. A velmi přínosným také shledávám, že do čtení se můžete pustit i v případě, že jste již viděli seriál. Argument „ přeci nebudu číst detektivku, když už znám pachatele“ tady totiž neobstojí. Jediné, co mají kniha a seriál společného je začátek, hlavní postavy a filmové prostředí. Jinak jde o úplně jiný příběh.

03.12.2021 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Vesnice na kanadském venkově, nalezená mrtvola učitelky na penzi, zvláštní obraz, který namalovala a podivné chování, které vykazovala jako hostitelka. To jsou kulisy, které vás do příběhu vtáhnou. Tahle knížka pro mě byla něco jako zjevení, pohlazení po duši. Závan minulosti, kdy jsem prožívala podobné emoce jako při čtení detektivek Agathy Christie. A že je to už drahně let, co jsem je četla poprvé.

06.02.2020 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nechápu proč jsem se k této knize dostala tak pozdě. Neskutečně jsem se bavila. A přitom taková blbina :-) .

10.11.2019 5 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Trocha nostalgie a vzpomínání. Agathu Christie čtu od věku, kdy se dětství překlápí do mládí a ona mne téměř nikdy nezklame.

28.01.2022 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Ach Bože (pardon), kam až tohle dospěje. S Nočním klubem jsem vzala na milost upíry. S touto knihou démony, zombíky a bůh ví (opět pardon) co ještě.
Výborný příběh, skvělý černý humor, bezvadné hlášky. Nemohu tomu uvěřit, ale za mne maximální spokojenost.

07.09.2021 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Mé čtenářské nohy se vydaly prozkoumat podivnou, zarostlou pěšinu, po které ještě nikdy nešly. A já nelituji, že mne tam zanesly. Byla to zajímavá exkurze a rozhodně se po této pěšině ještě někdy vydám. Upíry jsem vzala na milost a jsem s nimi smířená.

14.01.2021 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Páni, tohle je teda jízda. Vhodné rozhodně jen pro silnější nátury, ale všechnu tu brutalitu a potoky krve vyváží neskutečně sympatický hlavní hrdina. Tarantino by na její motivy určitě vytvořil filmový trhák.
PS: Až doteď jsem, vyjma Draculy - což je klasika, bytostně nesnášela cokoliv s upíry. Jo, jo. Člověka může pořád něco překvapovat.

25.12.2020 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další standardní odpočinková detektivka. Pro mne k hodnocení slušný průměr. Ale je to kulišák, pan Bryndza. Na konci mě navnadil tak, že další případ Eriky si musím přečíst co nejdřív. 

11.09.2019 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Zpočátku trochu rozpaky co tak úžasného na této knize všichni mají. Ale pak to přišlo. Moc hezký příběh.

04.08.2018 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Naprosto skvěle zpracované. Víc takových knih, které ukážou historické skutečnosti podobným způsobem. Hlavní aktéři přestanou být jen jmény v učebnici dějepisu a začnou být skutečnými lidmi.

09.02.2018 5 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Skutečně povedené, vtipné fejetony. Pokud si potřebujete vyčistit hlavu, odreagovat se a zasmát doporučuji.
V průběhu čtení jsem si uvědomila, že autora znám z jeho stand-up výstupů v pořadu "Na stojáka".

01.12.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Před cca dvaceti lety jsem se doslechla, že vyšla kniha, která přivedla děti zpět ke knihám a čtení. Jmenovalo se to Harry Potter a já se rozhodla si to přečíst, abych neměla mezery v dětské literatuře. O Prašině jsem se dozvěděla zde na databázi a rozhodla jsem se ji přečíst ze stejného důvodu. Pro mne to byl tak trochu mix Záhady hlavolamu a Boříkových lapálií a rozhodně bych měla k příběhu pár připomínek. Pro děti to však bude kniha plná akce a napětí, a snad je to jedna z těch, které mladou generaci přesvědčí, že na čtení přeci jen něco je.

27.01.2021 3 z 5

Bláznivý, absurdní, nesmyslný, mystický, poetický, obscénní, jiný, zvláštní, hodně překvapivý, v některých aspektech neukončený. To všechno příběh této knihy je.

20.11.2020 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Patrně závěr série Milénium, tak se ho pokusím shrnout jako celek. Po čtvrtém pokračování jsem zajásala a doufala, že se „ zastupující autor “ teprve rozehřívá. Bohužel z pátého dílu jsem už byla rozpačitější. Šestka se mi celkem líbila, ale málo platné, je to průměr. Abych to vzala zkrátka. Nemám problém si vzpomenout, o čem bylo původní Milénium. Některé části se mi dostaly pod kůži hodně hluboko. O čem byly navazující dva díly jsem si sama od sebe nevzpomněla vůbec. Takže asi tak.

29.09.2020 3 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Audio načtené kouzelnou češtinou samotné hlavní protagonistky a veskrze pozitivní kniha. Zároveň se nevyhýbá ani tomu negativnímu, co jí život přinesl, ale nepitvá se v tom. Zmíní se, vysvětlí, jaké si z té situace vzala ponaučení, případně vlastní postoj a rychle odtud pryč. Krásná vlastnost. Celá kniha je prodchnutá životním moudrem, láskou k rodině, k lidem a k životu vůbec. Mohu jen doporučit.

30.07.2020 5 z 5