Chantal - Život na laně

Tato knížka není životopis, ale příběh o cestě česko-francouzské divadelní a filmové herečky, šansoniérky, prezidentky Nadace Archa Chantal, paní Chantal Poullain. Neřeší vlastně svůj život, mluví spíš o výsledcích své dosavadní cesty s mnoha křižovatkami. Označuje ji za život na laně. Má odvahu riskovat jako provazochodec. Neohlíží se na to, jak je lano tenké, nebojí se balancování nebo nejistoty. A přitom dobře ví, že rovnováha je vzácná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148621/big_chantal-zivot-na-lane-FgP-148621.png 4.464

Kniha Chantal - Život na laně

Marianna496

Kniha má francúzsky šarm,vnáša do nášho všedného upracovaného života ľahkosť inakosti stredozemného morského pohľadu na život,lásku ,bolesť i smrť....ďakujem Chantal,že tu s nami si,že máš guráž ,umeleckého ducha a že si sa s nami o to všetko podelila.

Jirinamac

Knížku jsem poslouchala v podání Chantal a byla úžasná. Smekám před její šťastnou a pozitivní povahou. Dokáže si život žít pozitivně i když není vždy veselo. Krásné vyprávění i s hudbou. Doporučuji audio, ale v knížce jsou zase krásné fotky.

Rihatama

"Manželství nedělá ze dvou lidí jednoho, ale ze dvou dva. Dobré manželství, které má smysl, můžou vytvořit jen dva samostatní lidé. Jenom když dva lidi, kteří dokážou existovat sami o sobě, se rozhodnu být spolu, pak je to dobré manželství."

Chantal Poullain osobně neznám, viděla jsem kdysi vynikající představení Šašek a královna. Ale to je opravdu dávno. Nevím přesně, co se přihodilo mezi ní a Bolkem (Chantalina osamělost...?), ale na toho jsem osobně narazila a můžu říct, že ať to bylo cokoli, raději bych s Bolkem byla rozvedená, než vdaná. Chantal je bezesporu chytrá, energická a krásná žena. Ví, co v životě chce a kde má svůj kompas. Svůj životní příběh podává pozitivně, avšak také hluboce melancholicky, a to i když říká věci příjemné nebo dokonce úsměvné. Moudrosti podává lehce jako jiný vtipy, nebo hovoří o své odvaze/povaze pouštět se znovu a znovu do věcí neznámých. Zvláštní, když vezmu v potaz, že kniha vyšla před 9 lety, kdy jí tedy bylo "pouze" nějakých 56. Člověk pochopí i tu okázalou a bezmeznou lásku k jejímu jedinému synovi Vladimírovi.

Rozhodně stojí za to blíže se seznámit s duší a skrytými stránkami této energické a vždy kupředu hledící francouzské klaunky. Nemám obecně o Francouzích nejlepší mínění a ani chování jejího dědečka o otce mi mé přesvědčení zrovna nerozmluvilo. O tatínkovi eufemisticky Chantal hovoří jako o patriarchovi, já bych se ale v takové rodinné konstelaci nejspíš stala příznivkyní matriarchátu . V případě Francouzky Chantal ale musím udělat výjimku. Taky musím naznat, že Chantal to v Československu měla mnohem, mnohem těžší, než třeba Kundera ve Francii, kde jej Francouzi prakticky adoptovali. Ne tak my Chantal. A přece šla tehdá do mnohem horšího, než Kundera. A zůstala. Nemusím být její oddaná fanynka, má však můj veškerý respekt.

"Nejsi přece otrok života. Musíš žít s radostí."

ŠárkaT.

Skvělá žena, skvělá kniha.

harena

Moc krásný životní příběh. Chantal je obdivuhodný, moudrý člověk, kterému nechybí laskavost a optimistický přístup k životu. Viděla jsem ji v divadle, i osobně, když navšívila naši speciální školu. Říká se, že děti poznají dobrého člověka, od Chantal se nechtěly odtrhnout, tak se s jiným cizím člověkem nechovají. Proto jsem se tak těšila na vyprávění, které Chantal sepsala s M. Zindelovou. Jsem ráda, že jsem Chantal mohla ještě lépe poznat. Velice empaticky psáno. Díky za knihu a přeji v dalším životě hodně štěstí.

Kerberos
06.09.2020

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou samotnou Chantal - skvělé.Její pozitivní pohled na život,rodinu,muže.Můžu jen doporučit.

Artep071
03.08.2020

Mě si tato kniha získala a Chantal jsem si díky ní velice oblíbila. Je to velice příjemná, inspirativní, chytrá a emancipovaná žena, která touží .. skvělé čtení .

ajasin
30.07.2020

Audio načtené kouzelnou češtinou samotné hlavní protagonistky a veskrze pozitivní kniha. Zároveň se nevyhýbá ani tomu negativnímu, co jí život přinesl, ale nepitvá se v tom. Zmíní se, vysvětlí, jaké si z té situace vzala ponaučení, případně vlastní postoj a rychle odtud pryč. Krásná vlastnost. Celá kniha je prodchnutá životním moudrem, láskou k rodině, k lidem a k životu vůbec. Mohu jen doporučit.