Ainslee Ainslee komentáře u knih

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Když jsem si tuhle knihu kupovala, byla jsem upozorněna, že po přečtení už pro mě nic nebude jako dřív a mám si nachystat kyblík na zvracení. No, přesvědčila jsem se, že toho snesu opravdu hodně. Četla jsem ji dvakrát, jednou dokonce jako těhotná a nemůžu říct, že by mě nějak poznamenala. Naopak, četla jsem ji s jistým nadhledem a apatií. Některé úchylky na mě působily dost komicky, až mě to nutilo se pousmát. Je neuvěřitelné kam až sahá lidská vynalézavost a co je schopen člověk pro své ukojení vykonat. Upřímně obdivuji de Sadeho, že měl tu kuráž sepsat takto na svou dobu odvážné dílo i když musíme vzít v potaz, že jej psal ve vězení a nepomyslel na to, že by kdy spatřilo světlo světa. Kdoví co by se při čekání na smrt honilo hlavou nám.

19.01.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak takovouhle knihu jsem ještě nečetla. Ten pocit, že něco z toho je zcela určitě pravda byl hrůzostrašný a provázel mě celou knihou. Strach jako takový jsem neměla, ale když si představíte, že jste na místě s hlavními hrdiny a tu atmosféru kterou kniha dokonale popisuje, není to moc příjemný pocit. Pro mě jedna z nejlepších knih co jsem zatím letos četla.

03.05.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ten kdo napíše takto do poslední stránky promyšlené dílo musí být génius. Některé kapitoly se četli těžko, něco jsem musela číst dvakrát abych pochopila. Začátek byl docela zdlouhavý, až jsem se musela přemáhat číst dál. V závěru mě ale kniha překvapila, jak vše dopadlo a mám o čem přemýšlet.

08.12.2017 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Když jsem se do téhle knížky pouštěla, zhruba jsem věděla co čekat přesto mě některé pasáže překvapily tím jak dopodrobna bylo vše vylíčeno. Nepřišlo mi to zvrácené ani nechutné, prostě příběh nymfomanky která osexuje vše co dýchá... V porovnání s ostatními Wildeho díly je to ovšem síla. Upřímně pochybuji, že autorem je on.

27.11.2017 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Když se mi dostala tato kniha do ruky byla jsem lehce skeptická, neboť tento žánr není zrovna můj šálek kávy. Musím ale uznat, že je to opravdu dobrá kniha s příběhem který se může dotýkat každého z nás. Nečekala jsem jak dobře se to bude číst a že mě to až tak zaujme.

25.06.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá knížka, která odhaluje paradoxy lidského chování a přirovnání lidé vs. prasata je více než trefné.

05.01.2018 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy měla v ruce. Skvěle napsaná, úžasně čtivá. Ano,je kontroverzní, zvrhlá a pro někoho až nechutná, ale vzhledem k tomu jaké měl Brian dětství a jeho pohledu na svět je to pochopitelné. Alespoň pro mě. Manson je pro mě top1 a kniha jen dokazuje jak podceňovaný, nepochopený a inteligentní je to člověk.

05.01.2018 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprosto úžasné dílo. Docela dlouho jsem se odhodlávala ho přečíst, už jen proto jak notoricky známá je postava Draculy. Jsem ráda že jsem to udělala. Ten příběh mě nadchnul, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Tajemno a hrůza okamžiku na vás z knihy úplně dýchá. Bavila mě forma deníkových zápisků, dobře se to četlo. Konec byl trošku zdlouhavý ale to jí na kráse neubírá.

25.11.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Skvělá kniha o životě a smrti a uvědomění si vlastního bytí. Člověk neví, neváží si vlastního života, dokud není pozdě. Bohužel, málokdo dostane druhou šanci...

10.04.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kdyby to šlo dám hvězdiček klidně 10. Tato kniha mě naprosto uchvátila. Děsivý, smutný, ale nádherný a dojemný příběh. Prolínání historie a současnosti bylo nesmírně poutavé a nebylo jediné místo v knize kde by jsem se nudila. Nejednou jsem měla husí kůži a přiznám se, že než jsem šla večer spát, musela jsem se podívat do skříně ☺️

02.02.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Tak nevím. Neříkám, že je kniha napsaná špatně, své čtenáře si určitě najde, ale mě absolutně nebavila. Asi 200 stránek jsem četla opravdu poctivě, pak už jsem přeskakovala jen na pasáže s Italem Manzanem. Kdysi jsem četla knihu na stejné téma, výpadek elektřiny a zatímco tam se děj točil okolo problémů obyčejných lidí s tím spojené, což mě bavilo, tady byla kniha zaměřena spíš na technickou stránku problému. Navíc, přehršel jmen, přeskakování z místa na místo. Tohle mi prostě nesedlo.

16.03.2018 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Hezký příběh, ale mě bohužel nenadchnul. Zajímavý mi připadal pouze začátek, a poté to co se dělo v druhém patře Thornfieldu. Jinak děj celkově nezáživný, dialogy místy až nudné. V momentě kdy Jana utekla mě to přestalo bavit úplně. Nedokázala jsem pochopit některé její pohnutky a činy, občas mi to přišlo přitažené za vlasy. Možná kdybych knížku četla jako náctiletá, dokázala bych se do ní víc ponořit, možná by mě i více bavila. Teď to pro mne byla taková nezáživná červená knihovna.

16.12.2017 3 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tahle knížka se musí číst s nadhledem. Pro někoho kdo ví co čekat je to fajn počtení, pro nezasvěceného to musí být šok :-) Tento díl je více zvrhlejší než Lady Fuckingham, hlavně proto že je v něm opravdu hodně incestu. Některé situace byli až směšné, Lady F. byla mnohem realističtější. I tak jsem se ovšem pobavila.

30.11.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tolik pravdy v tak malé knížečce. Krásné.

20.11.2017 5 z 5

Když bohové dělají průsery Když bohové dělají průsery Marie Phillips

Taková vtipně zvláštní knížka, narazila jsem na ni v knihovně náhodou a nelituju. Bavila mě, bylo to zas něco jiného.

05.02.2018 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Knihy z prostředí léčeben miluju, takže se mi ani tahle nevyhla. Vyústění zápletky mě zklamalo, čekala jsem trochu něco jiného. Ale kniha byla napínavá od začátku do konce, četla se skoro sama a chvílemi mě až mrazilo což se mi často nestává. Kniha splnila účel, oprávněně zasluhuje čtyři hvězdičky.

21.12.2017 5 z 5

Pád domu Usherů Pád domu Usherů Edgar Allan Poe

Povídky a příběhy s ponurou a tajemnou atmosférou miluji. Tato povídka je pro mě srdeční záležitost a podle mě patří k autorovým nejlepším dílům.

16.11.2017 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Opravdu krásná kniha. Bavilo mě zpracování tehdejší doby a to jak Boccaccio popisoval věci které se jim tehdy zdáli zvrácené. Některé příběhy jsou sice trochu delší ale to nemění nic na příjemném pocitu, který ve mě kniha zanechala. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

11.11.2017 5 z 5

Zvrácené myšlenky Zvrácené myšlenky Andrea Kane

Na knížku jsem natrefila zcela náhodou v knihovně. A nelituji. Čtivá, napínavá kniha od začátku do konce. Ano, je tam pár nesrovnalostí, ale nic co by kazilo prožitek z knihy. Jen té romantiky tam na mě bylo trochu moc.

19.03.2018 4 z 5

Rembrandtovo tajemství Rembrandtovo tajemství Alex Connor

Zajímavá zápletka, překvapivé rozuzlení. Ale to je tak vše. Nějak jsem se nemohla pořádně začíst, žádná postava mi nebyla vyloženě sympatická, a přiznám se, že některé pasáže mě tak nudily, až jsem musela přeskakovat. Škoda, námět knihy je opravdu hodně zajímavý.

05.02.2018 3 z 5