aginecka aginecka komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Prostředí atraktivní, téma skvělé, bavil mě jazyk autora, ale... Někde na trase se stala chyba (neříkám, že ne na mé straně) a já se místy do čtení musela nutit. Škoda.

21.08.2018 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Neměla jsem velká očekávání (nemám důvěru v příliš oslavovaná díla), ale byla jsem příjemně překvapená. Děj se dá stručně shrnout - ztroskotání, boj o přežití, záchrana - ale knížka je napsaná tak, že od ní neodejdete. A dva konce se mi líbí. Vyřešily otázku, zda věřit nebo ne. A nejlepší na tom je, že pro každého jinak.

16.08.2018 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Pěkná knížka zvenku i zevnitř. Bavila mě hlavně atmosféra zobrazovaných míst, všude ponuré, ale svým unikátním způsobem. A stejně to bylo i s postavami :)

03.08.2018 4 z 5

Farao Farao Bolesław Prus (p)

Pro starověký Egypt mám slabost, ale na rozdíl od literatury faktu mě beletrie zatím, nevím proč, vždycky zklamala. Kromě zmiňovaných citátů mi v knížce chyběla atmosféra. Pro mě je Faraon univerzální příběh o naivním klukovi, co si myslí, že se svět točí kolem něj, a mezitím ho převálcuje každý, co jen trochu používá mozek.

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

To se mi líbilo moc! Drsné, ale čisté a autentické. A hlavně žádný patos!

03.08.2018 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Já nějak nevím... Hercula Poirota mám ráda, ale Agatha to prostě nebyla. Chyběla mi lehkost, jemný humor a atmosféra vůbec.

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Na téhle knížce je úžasné, jak málo se toho tam stane, ale stejně vás nutí otáčet stránky dál a dál.

03.08.2018 4 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Na můj vkus trochu přefilozofované, ale fantazie obdivuhodná.

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Příběh zajímavý, postav sice hodně, ale zorientovat se dá. Problém byl v tom, že mě to vlastně chytlo až těsně před koncem. A to už je trošku pozdě na vylepšení skóre. Maximálně průměr.

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Pořádně nevím, co si o Stínu větru myslet. Nemůžu říct, že bych s hrdiny dýchala, klidně jsem knihu i na pár dní odložila… Na druhou stranu, není nic, co bych mohla vytknout. Atraktivní prostředí, tajemný příběh, zajímavé postavy, kniha v hlavní roli. A závěr se vážně povedl – posledních sto stran už jsem četla na jeden zátah. Takže asi dobrý. :)

29.05.2018 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Vážně jsem tomu věřila! Skvěle popsaný vnitřní svět hlavních postav - od psychopatů po oběť, která nevidí. A i když jsem se nebála (spíš mě to fascinovalo), doporučuju!

29.05.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Artemis je stejně jako její předchůdce nenáročná a zábavná. Na rozdíl od Marťana chybí originální koncept osamělého hrdiny, který navzdory zjevné nevýhodě v podobě chybějícího protihráče hravě utáhne celý příběh. Artemis je sice slabší, co se stavby týká, ale ukazuje se, že to, čím si Andy Weir po celém světě získal miliony fanoušků, je jeho jazyk. Srozumitelný, ironický a návykový. Ať bude příště psát o čemkoliv, je jisté, že si to přečtu.

28.05.2018 3 z 5

Přiznávám, že cynik ve mně se téhle knížky trochu bál - kombinace Knižní klub, válečné téma a vysoké hodnocení převážně dámského publika lehce zavání emocionální ždímačkou… Ale byla jsem příjemně překvapená. Skoro žádný patos (velkou zásluhu na tom má bezesporu právě forma), jen milý lidský, i když samozřejmě předvídatelný, příběh. A tím „milý“ myslím pochvalu. I cynik jednou za čas potřebuje něco, co mu zahřeje prostor pod hrudní kostí.

23.05.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Celkem příjemná oddechovka (zásluhou okopírování atraktivního modelu Downton Abbey), ale rozhodně žádný zázrak. Obvyklá klišé červené knihovny - téměř svatá hrdinka, překážky na cestě k "šťastně až navěky" jen pro formu a pár rádoby záporáků. Co mi ale skutečně lezlo na nervy, byly výlevy přecitlivělé víly Kitty.

27.04.2018 3 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Velmi povedené pokračování. Svébytný a hlavně uvěřitelný příběh vyrůstající z Wyndhamových základů. Jediné, co bych možná lehce vytkla, je dost nahuštěného děje. V „jedničce“ se toho stalo míň, ale o to to bylo působivější.

26.04.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Temné a drsné. Ale horší než "výrobní proces" v koncentračních tábor pro mě bylo dětství v rodině magora.

25.04.2018 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Takové nijaké to bylo... První část mě skutečně nebavila, pak se to rozpohybovalo, ale na rozdíl od prvních dvou dílů Martina Servaze mě to nechytlo. Připomínalo to spíš Tmu, překombinované a průhledné zároveň. Jediné, co zůstalo, je skvělý popis atmosféry.

28.03.2018 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Opět čtivé, svižné tempo a krátké kapitoly taky zůstaly, ale cesta spáleništěm mě bavila nějak míň. Nejspíš proto, že princip "všechno je zrada" už se mi poněkud okoukal...

28.03.2018 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Britové nikdy nezklamou - oddechovka plná ironie a absurdit!

28.03.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Míň akce a slabší "záhada", což ale nepovažuju nutně za minus. Jinak jako vždy skvěle napsané - svižné a čtivé.

16.03.2018 4 z 5