Adria Orici Adria Orici komentáře u knih

Černá barva krve Černá barva krve Steve Alten

Steve Alten je pan spisovatel. Tento příběh se může některým zdát, nerealistický, sci-fi....? Velmi se mi líbilo zpracování. Je svého druhy jediný který jsem zatím četl. Pokud natrefím v budoucnu na podobný styl. Rozhodně budu chtít číst, snad bude podobných knih přibývat. Je to daleká budoucnost? Netuším. Doporučím se začíst a udělat si vlastní obrázek. Ropa převyšuje lidský život, svobodu, menší státy jsou zabrány ve jménu demokracie....... . Ropa je nad námi všemi. Doporučím přečíst, ale upozorňuji že to nebude pro každého čtenáře.

05.08.2014 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Knihu sem nečetl, ale podobné příběhy miluji. A to nejsem holka. Souhlasím s uživatelskou Kočičáci.

25.07.2014

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Netuším jak popsat knihy s Harrym. Je to zvláštní, ale vůbec mi tento spisovatel nesedl. V první knize jsem měl opačný názor. Bohužel, euforie se vytratila. V sérii nebudu pokračovat, možná se k ní vrátím až dospěji zase o nějaký ten rok. Většinou mám rád ukecané knížky ve stylu S.Kinga. Nepopírám že mají příběhy občas nějaké to tempo a podobně. Když se přistihnu .... čtu vím o čem..... a nudím se šíleně. Nebudu se trápit. Ostatní čtenáři kteří mají autora v oblíbených, nebudu Vám ho pomlouvat že je špatný spisovatel. To rozhodně není. Jen mi jeho styl psaní nesedl.

04.07.2014 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Budu se zase opakovat, příběh je zajímavě popsaný. Není akční, svým způsobem zvrácený. Ale to nemění nic na tom, že si Harryho zamiluji stejně jako ostatní miláčky. Thajsko zbožňuji celou svojí duší, se všemi klady i zápory. Ti kdo mají o Asiatech předsudky, budou mít po přečtení ještě více. Blok s Jo Nesba, kvůli šílené, pro některé přehnané popularitě..... se vytrácí.

24.06.2014 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Katela - jsem fanoušek. Na kluky jste zapomněla ;) ? Byl jsem fanoušek ságy v 19 a stále jsem i v 37 letech. Jednoduše umím vypnout a bavit se. Sladké, až příliš? Pitomoučké, jednoduché, předvídatelné? Možná sem v tomto jednoduší, ale mě to plně vyhovuje.

20.06.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Není to akční divočina, žádná šílená uchylárna. Příjemně se čte. Mnozí čtenáři považují další knihy za lepší a lepší. Tak se těším. Nemůžete přestat, i když máte pocit že se nic neděje, jste zvyklí na jiný styl. Přesto čtivé a zábavné. Opravdu a upřimně, udivilo mě že sem nebyl schopný přestat číst. Nemám rád šílenství kolem autorů. Tak snad další příběhy s Harrym nezklamou.

18.06.2014 5 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Nemám nic co bych p. Valšíkovi vyčetl že byl neobjektivní. Jednak když se člověk zabývá a pomáhá podobným dětem. Je pouze nadšen že se vydávají podobné knihy i v Čechách. Jsou čtené a dostávají se do podvědomí lidí. Díky že nezavíráte oči.

04.06.2014 5 z 5

Velmi mě těší komentáře k této knize. Pracuji s dětmi, sám mám takové zkušenosti tak je uplatňuji v Brně nebo doma. Bohužel někteří učitelé stále odmítají ADHD a ostatní poruchy chování, přikládají to ke špatné výchově rodičů. I když je zapojený psychiatr atd.
Knížka se velmi dobře čte. Každý se na toto díváme jinak. Zvlášť kteří se s podobnými dětmi setkali, rozhněvá postup většina pedagogů.

30.05.2014 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Opravdu humor nepochopím jako celek. Netuším co je na něm vtipného. Kniha mi byla doporučena, naučí tě aby ses smál. Bohužel.

30.05.2014 1 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Jak píše hanjana, pro nezasvěcené to může připadat zbrklé zvláštní, nepochopitelné jednání.

28.05.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

To jsem si dobře početl. Podobný styl psaní, už myslíte že je finále, ale zbývá ještě cca 80 stránek. Jste napnutí jak kšandy, jak se bude příběh vyvíjet dál. Seděl jsem odpoledne na sluníčku, ale měl jsem pocit že jsem v lednici při popisu komisařovým koupání..... . Bych opakoval své komentáře,velmi dobré čtení, napínavý děj, dobré finále, nehledejte chyby jinak máte našlápnuto že se Vám nebude nikdy líbit žádná kniha. A když ano, tak jen zapomenete ty chyby nebo je přehlédnete...... .

Nakladatelství Host
Připravovaný pátý díl série s názvem Stalker (Stopař) vychází ve švédštině na podzim 2014, český překlad plánujeme na jaro 2015.

26.05.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

První dvě knihy, mají svůj pomalý příjemný spád. Nenáročné, uklidňující a odpočinkové čtení. Ale svědkyně ohně je o hodně výš. Děj je napěchovaný dobrým tempem které se neustále zvyšuje. Pak pomalu zvolní a jde do skvělého finále. Musím říci že jednání děvčat v ústavu mi není cizí. Popsaný velmi realisticky, někdo může namítat že popsat blázna je jednoduché. Občas mě zamrazilo když si vzpomenu na své zážitky..... .

21.05.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Ano je to "prvotina", ale dobře napsaná aspoň z mého pohledu. Děj ubíhá velmi jemně nenásilně svým tempem. Nepotřebuji číst těžké filozofické knihy, potřebuji se bavit a odpočívat.

17.05.2014 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Sakra Mo jsi normální ? Takoví bezvadný příběh si mě naservírovala .... . Skvěle čtení ! Blahem chrochtám ještě tet ! Tvůj styl mě sedne vždy. Zpomalení děje ,zrychlení a velké finále . Knihu sem si donesl z knihovny včera odpoledne . Před chvílí jsem dočetl. Ebook si pořídím . Ještě jednou Ti děkuju za skvělé čtení .

16.05.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nad některými komentáři se pozastavím ano taktéž se Vám nemusí líbit moje. Ale porovnávat, posuzovat... proč? Čtu a bavím se. Pokud čtete a máte vedle sebe blok a zapisujete chyby..... " jen kroutím očima".

13.05.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherný příběh, plný citů, lásky a pochopení pro druhého. Jak píše Shey, krutá realita. Pro ty kteří váhají, není to "přeslazené". Rozhodně neuškodí trochu té životní zamilovanosti a osudu.... . Neměl sem suché oči..... stálo to za to!

12.05.2014 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Drahá Tess, Tvé knihy jsou výborný únik z reality. Sérii Rizzoliová & Islesová mám nejraději, četl jsem zatím 2x. Učedníka jsem si dal znovu tedy 3x. Má nejoblíbenější. Pořád říkám že ženy jsou výbornými vypravěčkami detektivek. Které mnohdy předčí své mužské protějšky. Ty a Mo jasně vedete můj žebříček. Mo Hayder umí z více stránek napnout a nepustit, Tvé umění je podobné, méně stránek, vydáš ze sebe maximu své spisovatelské profese. Při čtení vašich knih potřebuji nějaký ten „slaný zob“, jinak bych neměl nehty :D

Děj příběhu není akční, ale výborně psychologicky podaný. Co se týče postavy policistky Jane, je podána realisticky. Takoví buldok, zakousne se a nepustí. Přesně v podobných zaměstnání musí ženy ukázat že na to mají, aby muži přijaly jejich spolupráci a zkušenost. Oba "zlosinové", popis jejich zvrhlostí a náhled do mysli těchto jedinců nabádá k zamyšlení, jak dokáže člověk vypadat jinak než se zdá. Pro některé čtenáře bude styl nechutný a zvrácený. Ale po přečtený budete mít pocit z dobrého čtení, s mrazením v zádech.

06.05.2014 5 z 5

Krátká vítězná válka Krátká vítězná válka David Weber

tsal - nejraději bych sdílel Váš komentář. Dobře sepsané ;).

04.05.2014 5 z 5

Čest královny Čest královny David Weber

David Weber se každým dílem zlepšuje, pokud je to možné myslet si u druhého dílů. Honor je tip ženy která se umí postarat sama o sebe i své „spolubojovníky“. Jejího kocoura jsem si zamiloval od prvního dílů. Chci stromovou kočku „milé“ přítulné, ochranitelské stvoření. V příběhu je zasazena úcta k druhému člověku. Což ve většině knih podobného tipu nenajdeme. Akční scény jsou, propracovanější jak dějem tak popisem. Rozdílnost kultur a následné porozumění je velmi obtížné, znám toto z vlastní zkušenosti. David to popsal velmi zručně. Fanatismus ať pozitivní nebo negativní je podle mého názoru špatný, při čtení jsem dospěl k názoru že tito lidé si nechtějí připustit pravdu která jim bije do očí, čeho se musejí vzdát. Výhody nepřicházejí v úvahu, považují je za odporné. Znám pár konzervativních smýšlejících jedinců, vyjít s nimi není žádný med. Pokud máte rádi odpočinkovou divočinu s hlavou i patou, nemohu jinak než Vám sérii s Honor doporučit. Doufám pevně že David nezklame v ostatních knihách.

Stromová kočka www.wikipedia.org/wiki/Stromov%C3%A1_ko%C4%8Dka

30.04.2014 5 z 5

Interpersonální násilí na dětech Interpersonální násilí na dětech Eva Vaníčková

Není k tomu co dodat, krátké výstižné. Pro některé to bude silně "nezáživné".

28.04.2014 5 z 5