Čest královny

Potenciální spojenec Mantichory, planeta Grayson, se ocitá v ohrožení. Honor Harringtonová tentokrát musí tvrdě bojovat nejen proti nepřátelům, ale i proti předsudkům ve vlastních řadách – Grayson totiž obývá náboženská sekta, která ženám nepřiznává žádná práva. Jakkoliv Graysoňané spojence potřebují, žena ve velitelské funkci je pro ně poněkud velkým soustem – a fundamentalisté ze znepřátelené planety Masada mají na věc ještě radikálnější názor... Pokračování příběhů Honor Harringtonové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8903/honor-harringtonova--8903.jpg 4.5138

Honor Harringtonová 2.

Romány, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Polaris

The Honor of the Queen, 1993

Kniha Čest královny

Polinius
02.09.2021

Kniha je jistě nadprůměrná nejen svojí snahou o realismus a není to pouhá pif paf space opera. Některé pasáže byly až moc zdlouhavé a nejsem prostě moc příznivce military literatury. Kniha mě celkově překvapila svojí propracovaností a to že je hlavní ženská hrdinka žena má v rámci knihy smysl a je skutečně ženou. V závěru knihy kdy byly veškeré karty už skoro rozdané a dohrávalo se jen rozhřešení se mi už nechtělo moc číst a dočetl jsem to na sílu.

Jako velké plus bych určitě uvedl „stromové Kočky“ a každá kniha které je i o kočkách nemůže být špatná, ale v rámci zachování soudnosti musí udělit cca 7 z 10.
Budu někde knihu chtít číst znovu? NE Měl jsem chuť okamžitě začít číst další díl? NE

Pokud by byl Weber třetí autor do party na psaní série Algor a nebo dvojice autorů Algoru začala psát s Weberem, tak by to oběma sériím velice pomohlo, protože kde jedna série zaostává druhá série exceluje a naopak.

Boby17
10.08.2021

Opět super počteníčko. Honor bojuje ve vzdálené hvězdné soustavě s mentálními předsudky namlouvaných spojenců a na život a na smrt s bigotními náboženskými fanatiky podporovanými liďáky z Havenu. Opět to bylo divoké, nelítostné a strhující. Dát méně, než pět hvězd, by bylo nespravedlivé.

BarkaS
21.07.2021

Trochu jsem se ztrácela v miliardě názvů křižníků a dalších lodí i v postavách, ale Honor jsem si oblíbila jako málokoho. Tenhle lepší Žižka v sukni je my new hero. Báječná a nedoceněná sci-fi.

PAVEL917
24.02.2021

Úplně perfektní. Byl jsem nadšen.

QEDS
08.08.2019

I když příběh není nějak extra vymyšlený, svůj úděl spojit knihu dohromady docela plní. Co však autor zvládá skvělé je vykreslení bitev ve vesmíru. Weber si s tím dál opravdu hodně práce a jde vidět že nad tím hodně přemýšlel. Taktika, postavení a další věci co lodě v bitvě provádějí dávají smysl a logiku. Za to velký dík. Nemůžu se ubránit pocitu, že některé věci okolo lodí mi až moc připomínají seriál Battlestar Galacticu. Na druhou stranu ten seriál mám rád takže mi to nevadí.

termitovo
11.12.2018

Vykreslení světa vesmírných křižníků je dost dobré. Příběh je jednoduchý, když kus nevnímám, tak se nic neděje. Motivy, tj. vykreslení světa obou pobožných planet je křečovitě přemrštěný, jak z Rychlých šípů.

hanak_v_exilu
08.03.2017

Druhé pokračování je o kousek lepší, bohužel většina nectností prvního dílu zůstala zachována. David Weber ovšem do tradiční černobílé palety přidal dva odstíny šedé a v průběhu děje je dále ladil, takže výtku o plochých charakterech tentokrát vynechám. Opominul i otravného a pro zápletku zbytečného Pavla Younga a proto jsem už neměl pocit, že se proti Honor Harrington spikl celý vesmír. Příběh je plynulejší, vyzrálejší a disponuje temnější atmosférou. A jako tradičně se může pochlubit výborně zpracovanými vesmírnými bitvami.

lampernaqui
02.05.2016

Výborné pokračování bez hluchých míst. Honor znovu na těžké misi, která se téměř nedá uhrát. Zajímavé postavy, planety, souboje, politikaření... všechno namícháno a pečlivě dávkováno čtenáři.