Čest královny

Potenciální spojenec Mantichory, planeta Grayson, se ocitá v ohrožení. Honor Harringtonová tentokrát musí tvrdě bojovat nejen proti nepřátelům, ale i proti předsudkům ve vlastních řadách – Grayson totiž obývá náboženská sekta, která ženám nepřiznává žádná práva. Jakkoliv Graysoňané spojence potřebují, žena ve velitelské funkci je pro ně poněkud velkým soustem – a fundamentalisté ze znepřátelené planety Masada mají na věc ještě radikálnější názor... Pokračování příběhů Honor Harringtonové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8903/honor-harringtonova--8903.jpg 4.6122

Honor Harringtonová 2.

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Polaris

The Honor of the Queen, 1993

Kniha Čest královny

PAVEL917

Úplně perfektní. Byl jsem nadšen.

QEDS
08.08.2019

I když příběh není nějak extra vymyšlený, svůj úděl spojit knihu dohromady docela plní. Co však autor zvládá skvělé je vykreslení bitev ve vesmíru. Weber si s tím dál opravdu hodně práce a jde vidět že nad tím hodně přemýšlel. Taktika, postavení a další věci co lodě v bitvě provádějí dávají smysl a logiku. Za to velký dík. Nemůžu se ubránit pocitu, že některé věci okolo lodí mi až moc připomínají seriál Battlestar Galacticu. Na druhou stranu ten seriál mám rád takže mi to nevadí.

termitovo
11.12.2018

Vykreslení světa vesmírných křižníků je dost dobré. Příběh je jednoduchý, když kus nevnímám, tak se nic neděje. Motivy, tj. vykreslení světa obou pobožných planet je křečovitě přemrštěný, jak z Rychlých šípů.

hanak_v_exilu
08.03.2017

Druhé pokračování je o kousek lepší, bohužel většina nectností prvního dílu zůstala zachována. David Weber ovšem do tradiční černobílé palety přidal dva odstíny šedé a v průběhu děje je dále ladil, takže výtku o plochých charakterech tentokrát vynechám. Opominul i otravného a pro zápletku zbytečného Pavla Younga a proto jsem už neměl pocit, že se proti Honor Harrington spikl celý vesmír. Příběh je plynulejší, vyzrálejší a disponuje temnější atmosférou. A jako tradičně se může pochlubit výborně zpracovanými vesmírnými bitvami.

lampernaqui
02.05.2016

Výborné pokračování bez hluchých míst. Honor znovu na těžké misi, která se téměř nedá uhrát. Zajímavé postavy, planety, souboje, politikaření... všechno namícháno a pečlivě dávkováno čtenáři.

Claudius
23.04.2016

Přestože se mi Stanice Bazilišek zdála lepší, možná protože jsem u Cti už věděl, jakou kvalitu čekat, stále se jedná o skvělou knihu. Honor likviduje hrozbu s grácií sobě vlastní, a na rozdíl od takového Star Treku tady někdy umře i někdo důležitý. Taky je třeba podotknout, že zatím oba dva díly jsou předehrou velkého konfliktu s "liďáky", takže se těším na další díly a na chvíli, kdy konflikt nevyhnutelně přijde.

LuciusWlk
07.01.2015

Čest královny je o chloupek lepší než Stanice Bazilišek. Ze začátku jsem se trochu obával, že autor pojede ve stejných kolejích, co se příběhové linie týče, ale nakonec jsem byl mile překvapen, jak si Weber s příběhem pohrál. Závěr byl opravdu vynikající a „neuvěřitelný.“ Jinak řečeno, kroutil jsem hlavou stejně, jako hlavní postavy příběhu. Ten je místy zdlouhavý, ale naopak jde o pasáže, pro ortodoxní scifisty zásadní, které příběh dokreslují.

Adria Orici
30.04.2014

David Weber se každým dílem zlepšuje, pokud je to možné myslet si u druhého dílů. Honor je tip ženy která se umí postarat sama o sebe i své „spolubojovníky“. Jejího kocoura jsem si zamiloval od prvního dílů. Chci stromovou kočku „milé“ přítulné, ochranitelské stvoření. V příběhu je zasazena úcta k druhému člověku. Což ve většině knih podobného tipu nenajdeme. Akční scény jsou, propracovanější jak dějem tak popisem. Rozdílnost kultur a následné porozumění je velmi obtížné, znám toto z vlastní zkušenosti. David to popsal velmi zručně. Fanatismus ať pozitivní nebo negativní je podle mého názoru špatný, při čtení jsem dospěl k názoru že tito lidé si nechtějí připustit pravdu která jim bije do očí, čeho se musejí vzdát. Výhody nepřicházejí v úvahu, považují je za odporné. Znám pár konzervativních smýšlejících jedinců, vyjít s nimi není žádný med. Pokud máte rádi odpočinkovou divočinu s hlavou i patou, nemohu jinak než Vám sérii s Honor doporučit. Doufám pevně že David nezklame v ostatních knihách.

Stromová kočka www.wikipedia.org/wiki/Stromov%C3%A1_ko%C4%8Dka