Krátká vítězná válka

Třetí kniha série Honor Harringtonová. Vláda Havenu zabředá do vážných vnitropolitických potíží a domnívá se, že je opět dokáže na čas zatlačit do pozadí úspěchem v nové válce. Už padesát let jim tato politika vycházela. V cestě jim však stojí Mantichorské království a jeho spojenci ležící v oblasti mezi oběma vesmírnými říšemi. Kapitán Harringtonová i celé mantichorské loďstvo jsou připraveni se postarat o to, aby válka zdaleka nebyla pro Haven snadná, natožpak vítězná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3002/kratka-vitezna-valka-3002.jpg 4.4115

Honor Harringtonová 3.

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Polaris

The Short Victorious War, 1994

Kniha Krátká vítězná válka

PAVEL917
21. únoraodpad!

Skvělé. Honor je má krevní skupina :-)

QEDS
17.11.2019

Tento díl mi přišel skvěle vyvážený. Vyvážeností mám na mysli posun v příběhu, který se střídal s bitvou jako takovou. Názvem knihy docela hodně prozrazuje a čtenář si prakticky po přečtení první třetiny domyslí jak to celé dopadne. Zvrat je sice předvídatelný, ale i tak jsem u čtení poslední třetiny svíral palce u nohou a fandil aby to Honor zvládla a to je pro mě u knihy nejdůležitější. Kniha mě bavila a byl jsem napjatý, proto taky nakonec dávám 5 místo 4 hvězd.

protokol
03.03.2019odpad!

ešte horšie ako 2 diel otras nuda
neodporúčam kupovať vyhodené peniaze

toto nieje scifi toto je politický román

a tímto dielom končím s tou sériou a týmto autorom

NEODPORÚČAM PRE FANÚŠIKOV SCIFI JE TO BRAK

Bulba
11.07.2017

K sérii jsem se vrátil po 5 letech a kniha mě nezklamala - pěkná válečná sci-fi. Připojuji se k názoru, že protivníci jsou vyklesleni poněkud černobíle.

hanak_v_exilu
27.03.2017

A jedeme dál. Honor dostala lepší loď, úměrně tomu vzrostla síla nepřátel a zvýšily se sázky. Třetí díl se od předchozích dvou přece jenom liší. David Weber oddálil pohled a podíval se na blížící se válku mezi Mantichorou a Havenem ze širší perspektivy. Hlavní hrdinka nedostala tolik prostoru a prim hrají debaty mezi admirály, případně spletitá síť vztahů vládnoucí kliky Liďáků. Je to dobře? Asi je. Politická linie je zajímavá a souboje mohutných flotil jsou mnohem epičtější než přestřelka dvou křižníků. Jen je škoda, že druhou bitvu autor odbyl pár řádky.

Claudius
04.09.2016

U tohoto dílu musím chtě nechtě jednu hvězdičku ubrat, i když spíše proto, že první dva díly jsou prostě moc dobré a chci mít nějaký rozdíl v hodnocení. Série o Honor mě neskutečně baví a hodlám sahat po dalších dílech stále častěji. Doufám, že autor nezklame má vysoká očekávání a série nesklouzne k opakování.

lampernaqui
19.05.2016

Třetí pokračování série o neohrožené Honor a já se neustále bavím a přijde mi, že série rozhodně nemá sestupnou tendenci. Drží si laťku na stejné výši. Tady Honor jde trochu do pozadí, což vůbec nevadí. O bitvu se nepřijde a dozvíme se mnoho dalšího z Honorverse.

LuciusWlk
09.01.2015

Další díl a opět o kousek lepší. Kniha je příjemně krátká, svižná a děj opět zajímavý. Tentokrát nejde pouze o Honor, ta je součásti celku. Více než o vesmírné boje jde tentokráte o politické rozbroje. Myslím, že kniha dostala trochu romantický nádech a spoustu „chichotání.“ Nepovažuji to jako negativum, poněvadž tak autor neupadá do stereotypu. Upřímně jsem zvědavý na další vývoj Honor, která začíná trochu působit jako superhrdina a štěstí si vyrábí sama.