Krátká vítězná válka

Třetí kniha série Honor Harringtonová. Vláda Havenu zabředá do vážných vnitropolitických potíží a domnívá se, že je opět dokáže na čas zatlačit do pozadí úspěchem v nové válce. Už padesát let jim tato politika vycházela. V cestě jim však stojí Mantichorské království a jeho spojenci ležící v oblasti mezi oběma vesmírnými říšemi. Kapitán Harringtonová i celé mantichorské loďstvo jsou připraveni se postarat o to, aby válka zdaleka nebyla pro Haven snadná, natožpak vítězná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3002/kratka-vitezna-valka-3002.jpg 4.3126

Honor Harringtonová 3.

Romány, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Polaris

The Short Victorious War, 1994

Kniha Krátká vítězná válka

Boby17
14.08.2021

Opět to bylo výborné, ale z mého pohledu nedosáhlo pokračování super kvalit předešlých dílů. Líbil se mi posun v osobním životě Honor i získaný nový náhled na osobní pohnutky postoje lorda Younga. Bojové nasazení námořnictva bylo popsáno opět velice zručně, nejvíce na mě zapůsobila pasáž při obraně civilního konvoje. Hodnotím 4,4 hvězdami, takže zaokrouhluji na čtyři ceké.

PAVEL917
21.02.2021odpad!

Skvělé. Honor je má krevní skupina :-)

QEDS
17.11.2019

Tento díl mi přišel skvěle vyvážený. Vyvážeností mám na mysli posun v příběhu, který se střídal s bitvou jako takovou. Názvem knihy docela hodně prozrazuje a čtenář si prakticky po přečtení první třetiny domyslí jak to celé dopadne. Zvrat je sice předvídatelný, ale i tak jsem u čtení poslední třetiny svíral palce u nohou a fandil aby to Honor zvládla a to je pro mě u knihy nejdůležitější. Kniha mě bavila a byl jsem napjatý, proto taky nakonec dávám 5 místo 4 hvězd.

protokol
03.03.2019odpad!

ešte horšie ako 2 diel otras nuda
neodporúčam kupovať vyhodené peniaze

toto nieje scifi toto je politický román

a tímto dielom končím s tou sériou a týmto autorom

NEODPORÚČAM PRE FANÚŠIKOV SCIFI JE TO BRAK

Bulba
11.07.2017

K sérii jsem se vrátil po 5 letech a kniha mě nezklamala - pěkná válečná sci-fi. Připojuji se k názoru, že protivníci jsou vyklesleni poněkud černobíle.

hanak_v_exilu
27.03.2017

A jedeme dál. Honor dostala lepší loď, úměrně tomu vzrostla síla nepřátel a zvýšily se sázky. Třetí díl se od předchozích dvou přece jenom liší. David Weber oddálil pohled a podíval se na blížící se válku mezi Mantichorou a Havenem ze širší perspektivy. Hlavní hrdinka nedostala tolik prostoru a prim hrají debaty mezi admirály, případně spletitá síť vztahů vládnoucí kliky Liďáků. Je to dobře? Asi je. Politická linie je zajímavá a souboje mohutných flotil jsou mnohem epičtější než přestřelka dvou křižníků. Jen je škoda, že druhou bitvu autor odbyl pár řádky.

Claudius
04.09.2016

U tohoto dílu musím chtě nechtě jednu hvězdičku ubrat, i když spíše proto, že první dva díly jsou prostě moc dobré a chci mít nějaký rozdíl v hodnocení. Série o Honor mě neskutečně baví a hodlám sahat po dalších dílech stále častěji. Doufám, že autor nezklame má vysoká očekávání a série nesklouzne k opakování.

lampernaqui
19.05.2016

Třetí pokračování série o neohrožené Honor a já se neustále bavím a přijde mi, že série rozhodně nemá sestupnou tendenci. Drží si laťku na stejné výši. Tady Honor jde trochu do pozadí, což vůbec nevadí. O bitvu se nepřijde a dozvíme se mnoho dalšího z Honorverse.