Váš kluk prostitut?

DRSNÁ BELETRIE FAKTU O OSUDECH NEZLETILÝCH PROSTITUTŮ Zkušený publicista, scenárista a režisér Cyril Valšík se v letech 1992-2002 pustil do odkrývání tématu prostituce nezletilých chlapců v Česku. Výsledkem je mimořádně silná a čtivá próza postavená na tvrdých faktech. Dramatické, často tragické příběhy dětí nejen ze sociálně slabých vrstev jsou popsány s filmařskou dynamikou, autor při zobrazování tohoto smutného i odpudivého světa hovoří jazykem mladých prostitutů a nekompromisně zobrazuje i samotné sexuální služby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32385/vas-kluk-prostitut-32385.jpg 4.1114
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

oolinkaa

Kdyby v knize bylo tak o 5 kluků míň, bylo by to přehlednější, ctivejsi, záživnější. Takhle to bylo moc přeplacane, chaotické. Ani žádné popisy a pocity do hloubky, vše jen okrajově, aby autor nahnal víc stránek o ničem. Bylo to dost slabý, lepší zajít na prohlídku do Prahy pod zastitu Pragulic, my byly s Karimem, a dozvíte se toho mnohem víc ..

LadyCharlene

Kde začít? Formálně je kniha velmi chaoticky napsaná, objevují se zde gramatické chyby, neustálé opakování spojky "jakoby" a charakteristiky postav splývají v podstatě do jedné. Je zde moc postav, o jejichž inteligenci snad není třeba hovořit. Autorovy snahy o hluboké proniknutí do chlapcových myšlenek a vnitřních stavů zapříčinily akorát to, že kniha v celku vyznívá jako erotický dívčí román. Opět jsem naletěla anotaci, žádné tragické osudy malých dětí jako tomu bylo ve Stanici Zoo, kdepak. Jen pár kluků, kteří vlastně dělali to, co se jim líbilo a své tělo prodávali tak lehce jako kusovky kámošům ve škole... (V této knize by k tomu nejspíš přidali i nějakou tu službičku navíc). Jeden jediný příběh mě zaujal, chlapce jsem litovala a jeho osud byl opravdu smutný, byl to Banán, nesmějte se, přezdívky v této knize jsou velmi hloupé, další faktor, který z knihy dělá méně uvěřitelné dílo. Banánova kapitola, ačkoliv v hlavním příběhu nehrála sebemenší roli byla paradoxně nejužitečnější, nejzajímavější a zobrazovala ten začarovaný kruh, ve kterém se člověk pomalu a jistě utápí, také byl jeho konec nejpoetičtější. Ale ostatní jak bylo v knize řečeno žili současností, na budoucnost nemysleli, tak proč je litovat? Sami si to vybrali, neudělali nic pro to, aby se jejich situace změnila, a ta ani nebyla tak zoufalá, žádné drogy, žádné bezdomovectví...
K pravdivosti příběhu: Věřím, že se tyto události děly a možná i dějí doposud, ale tak pitomé dialogy, nelogické chování postav a v podstatě plochý příběh, ze kterého se dozvíme akorát to, že si vlastně chlapi vystačí sami. No, určitě mě to nedostalo jako Zoo. A už se na buchtičky se šodó nikdy nebudu dívat jako dřív...

Pitu

Zajímavá kniha, kterou jsem přečetla na popud kolegyně. Kniha vypráví příběh několika chlapců, jejichž osud se nějakým způsobem prolíná. Opravdu to není špatné čtení, ačkoliv někdy jsem měla problém uvěřit, zda je opravdu něco takového možné. Na druhou stranu, pokud někdy půjdete na prohlídku s někým z Pragulicu apod, tak si řeknete, proč ne. Tam se dozvíte někdy mnohem neuvěřitelnější historky a přece pravdivé. Kniha se mi líbila.

Devil-Ivet

Drsná kniha. Otevřela jsem ji s rozpaky, ale hned jsem byla ponořena do děje, protože příběhy oněch kluků jsou smutné a opravdu děsivé. Několikát jsem si říkala, co je s kluky teď, jak dopadly, jaký mají život? A hodně dlouho mi utkví v paměti...

Edice

Během četby jsem reagovala různorodě. Někdy jsem knihou procházela jakoby otupěle. Jindy mi (a to třeba jen drobnostmi) vyrazila dech. Někteří kluci mi za ten čas přirostli k srdci. Při dočítání poslední kapitoly jsem dost přemýšlela nad tím, jaké by to bylo je potkat, jak ve skutečnosti asi vypadají a především jsem chtěla zjistit, jak vlastně dopadli. Mou poslední otázku mi zodpověděl doslov autora. A ten mě asi i nejvíc dostal. Když jsem dočetla i ten a knížku s konečnou zaklapla, jaksi to na mě, všechen ten obsah, plně dopadlo. Myslím, že celá kniha a s ní příběhy těch kluků se mi teprve pořádně rozleží v hlavě a s tím plně přijde i onen tíživý pocit, který mě už bezprostředně po dočtení nahlodává.
Přemýšlím, jaké to asi bylo. Setkat se s těmi kluky tváří v tvář a přímo od nich si tohle všechno vyslechnout.

DK197

Silné čtení. Smutné čtení. Člověk snad ani nepřemýšlí, proč a jak se chlapci zachovali, jestli správně. A jak se měli zachovat líp. Prostě na vás tlačí úzkost, že se tohle vůbec musí dít.
Jen homofóbům to do roky nedávejte! Nebo si o homosexuálech potvrdí zkreslenou úchylnou perverzní představu. A zapomenou na to, že hetero zákazníci ero služeb nejsou o nic lepší...
Hnus syrový prostě.

Foxie
15.12.2016

Zajímavé téma, ale zpracování pokulhává. Skákání od jednoho kluka k druhému té knížce nesvědčí, stejně jako několik fontů, které se v knize porůznu a bez logiky střídají.

Jaehyun
14.11.2016

Když to budu brát jen jako knihu a ne že se to opravdu stalo tak mě docela zklamal styl kterým byla napsaná. Nelíbilo se mi to, špatně se to četlo, jak se pak přeskakovalo od jednoho kluka k druhému, tak jsem se v tom ztrácela a nakonec nevěděla kdo jak se k tomu vlastně dostal, za jakých podmínek a podle mě to mělo všechno moc rychlý spád a kluci ty situace mohli lehce řešit jinak než hned běžet za nějakým úchylem. Chtěla jsem to skončit už asi po 30 stránkách ale lehce jsem nakoukla na konec a to mě donutilo to dočíst.
Na druhou stranu když to budu brát jako skutečnost, tak je mi těch kluků líto i když mi nebyli sympatičtí. To jak skončili je smutné a obdivuji autora že o tom dokázal psát a na muže odvedl celkem dobrou práci.

Babo
29.08.2016

Knihu jsem přečetla celkem rychle. Co na ni říct. Je to pro mě návštěva světa naprosto neznámého . Stejně jako knihy o drogách. Vím,že to existuje , takže nemohu říct,že mě šokovala.
Mohu je i litovat ,ale to asi není to pravé co by chtěli. V určité době jejich života to byla jejich volba .
Jejich způsob přežití. A souhlasím s tím,že to v mnoha případech jsou normální , sympatičtí kluci.
Jen jejich snaha něco dokázat je nulová. Stačí mít prachy a je jedno jak je získat.
Žádné zájmy , žádné povinnosti , jen zábava .
Tak jako u všeho to neplatí stoprocentně ,ale ať už se stali prostituty z jakéhokoliv důvodu , nenašla jsem snahu svůj život změnit.
To by už ovšem byla kniha o něčem jiném.

anais
19.07.2015

Smekám, jak je kniha zpracovaná a čtivá. Nešťastné osudy dětí, jsou zde popsány tak reálným způsobem, že až mrazí, když si člověk uvědomí, že to může být jeho dítě.

P...
19.01.2015

Přečtena jedním dechem. Zvláště pokud si člověk uvědomí, že se děj odehrává v Česku a ne někde v zahraničí.

Ruxandra
21.10.2014

Pro někoho možná kontroverzní téma, ale i tohle je život. I tohle se děje za zavřenými dveřmi... Četla jsem se zatajeným dechem a mnohdy nemohla uvěřit, že je to podle skutečnosti...

chamyl
12.06.2014

Já tedy nevím... Drsné téma, často popsané do opravdu nechutných detailů. Autor v tomto směru odvedl velmi dobrý kus práce, když tuto odvrácenou stránku naší doby navíc dokázal vcelku čtivě zpracovat. Ale nemůžu se zbavit dojmu, jako by to pro řadu těch kluků vlastně tak hrozné nebylo. "Zavřu oči, chvíli to vydržím a pak bude na nákupy, sranda s ostatními a tak..." Až na výjimky nikdo v podstatě nepřemýšlel o tom, že by chtěl z tohoto prostředí pryč. Myslím, že to tak v reálu určitě není, ale v této knize jsem často tento pocit měl. Přesto doporučuji k přečtení, rozhodně by se o těchto věcech nemělo mlčet.

Adria Orici
04.06.2014

Nemám nic co bych p. Valšíkovi vyčetl že byl neobjektivní. Jednak když se člověk zabývá a pomáhá podobným dětem. Je pouze nadšen že se vydávají podobné knihy i v Čechách. Jsou čtené a dostávají se do podvědomí lidí. Díky že nezavíráte oči.

Lucka66
04.05.2014

Tahle knížka si opravdu nebere servítek. Až mi bylo těch kluků líto..skoro nikdo si tuhle "práci" dobrovolně nevybral.

Moniisek
26.01.2014

Naprosto neuvěřitelná kniha! Příběhy těch kluků jsou zdrcující! Teprve až na konci knihy mi došlo že je to vlastně všechno pravdivé a nemohla sem tomu uvěřit. Jak je to strašně jednoduchý do tohodle svinstva spadnout :( Perfetní kniha!

petrzel
31.07.2013

Drsná kniha ani člověk nemůže uvěřit, že spadnout do prostituce je tak rychlý a jednoduchý.

Library&me
06.04.2013

Opravdu zajímavé příběhy hlavních postav,..Ani nevíte, co se kolem Vás děje v dnešním světě,..:o(

DagmarM
18.03.2013

Zajímavé, netypické, mrazivé, drsné a velmi čtivé dílo. Doporučuji jen silným jedincům.

ondras666
13.10.2011

Velice podmanivé téma, které je bohužel i dnes dost časté. Dobře se to četlo a rád se k této knize zase vrátím.

Addie
22.05.2011

Neotřelé téma a jednoduchá (autentická s postavami v rámci vyjadřování etc.) forma, díky které máte přesný obraz o dané problematice.

homosexualita prostituce LGBT

Cyril Valšík